Netflix prý koupil druhé a třetí Na nože za téměř půl miliardy

1. 4. 2021 - 10:20 | Novinky | Adam Homola

Netflix prý koupil druhé a třetí Na nože za téměř půl miliardy zdroj: Foto: Vertical Entertainment

Všechno je prý pořád ještě ve (finální) fázi vyjednávání, ale pokud to klapne, získá exkluzivní práva na dvě pokračování detektivky Na Nože Netflix.

Detektivku z ranku tzv. whodunit z roku 2019 napsal a natočil Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) a hlavní roli v ní měl Daniel Craig. Do dalších dvou dílů by se měli vrátit oba pánové.

Podle zdrojů Deadline je celá smlouva na další dva díly v hodnotě hodně přes 400 milionů dolarů a možná se prý blíží i půl miliardě. V Netflixu tak musí mít Na nože někdo opravdu hodně rád. Čemuž se ale nedivím, osobně film považuji za jednu z nejlepších detektivek posledních let, za skvěle zahraný i napsaný film s výbornou atmosférou.

Přesto se nemůžu ubránit pocitu, že 400+ milionů dolarů za další dva díly mi přijdou poněkud nafouknuté. Jednička byla skvělá a velice úspěšná, nicméně to nebyl žádný masivní mainstreamový hit. Se střídmým rozpočtem cca 40 milionů dolarů utržila v kinech něco málo přes 300 milionů dolarů. To je velice hezké, ale o vyšších stovkách milionů či rovnou miliardě se tu opravdu nebavíme.

400 až 500 milionů dolarů za dva filmy by z toho navíc udělaly jeden z největších dealů ve streamingu, kde tedy sice občas létají obrovské částky, ale tam jde alespoň o obrovské produkce. Možná se Na nože 2 výrazně zvětší a vedle Craiga se postaví další srovnatelně „marketovatelní“ herci, ale to se teprve uvidí.

Každopádně to uvidíme brzy, protože tvůrci neztrácí čas. Podle Deadline by se mělo začít natáčet prý už v červnu a začne se v Řecku. Casting tak začne co nevidět a brzy se dozvíme první konkrétní detaily.

zdroj: Vertical Entertainment

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.