Nejvýdělečnější filmy roku 2016? Star Trek, X-Meni a nový Den nezávislosti

3. 1. 2016 9:00 - Téma | Autor: Vojtěch Karlík

Nejvýdělečnější filmy roku 2016? Star Trek, X-Meni a nový Den nezávislosti

Jaké budou nejvýdělečnější filmy roku 2016? Přesná čísla samozřejmě nemáme, nejsme věštci, ale některé zahraniční servery už bez skrupulí odhadují hrubé tržby největších filmových hitů. Zkusili jsme to tedy také a vyšlo nám, že příští rok si některá hollywoodská studia namastí pořádně kapsy.

Který film vydělá a utrží stamiliónové částky? Odhadovat světové tržby není žádný med, ale víme, jak si které žánry stojí, jak populární jsou některé filmové značky a kolik vydělaly předchozí díly. Zde je naše přehlídka blockbusterů.

Captain America: Občanská válka

the-avengers-chris-evans-captain-america-image

Zahraniční server Cinemablend považuje v příštím roce nový film ze série avengerovských hrdinů Captain America: Občanská válka za totální a největší trhák. Filmu věští celosvětové tržby 1,3 miliardy amerických dolarů. To pořádná suma peněz, ale upřímně nám to přijde jako cifra hodně přemrštěná. První Captain America utržil v kinech necelých 400 miliónů, druhý sice poskočil na více 700 miliónů, ale nechce se nám věřit, že přesycení diváci všelijakých avengerovskými filmy donesou do kin takovou sumu peněz.

Odhadované celosvětové tržby: 850 miliónů USD

Rogue One: A Star Wars Story

star-wars-rogue-one-cast

Nový sedmý díl Star Wars láme rekordy. V době psaní tohoto články činily hrubé tržby filmu 1.390625583 amerických dolarů. A suma rozhodně není ještě konečná, protože se čeká na tržby, jaké snímek udělá v Číně. Rogue One samozřejmě není pokračováním sedmičky, na osmý díl si budeme muset počkat až do jara 2017. První velkofilm přinášející z univerza Hvězdných válek jiný a neokoukaný příběh by mohl podle zahraničních médií utržit necelých 900 miliónů dolarů. V tomto ohledu jsme trochu optimističtější. Vycházíme z faktu, že momentálně jsou Star Wars zpátky ve hře a hlad po dalším filmu je velký.

Odhadované celosvětové tržby: 1,2 miliardy USD

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Nový Batman je dalším restartem populární značky. Po Nolanově sérii tak Christiana Balea vystřídá Ben Affleck. první trailery vypadají skvěle, ale my si dovolujeme tvrdit, že to ještě neznamená lehce nabyté peníze. Režisér Zack Snyder však vydělávat dolary svými blockbustery umí a fakt, že Affleck byl před lety jako Daredevil příšerný, je je zapomenut. Američtí novináři filmu prorokují 865 miliónů, my však říkáme, že to bude dvě stovky méně.

Odhadované celosvětové tržby: 665 miliónů USD

Hledá se Dory

Dory je zmatená rybička, která provázela ve filmu Hledá se Nemo hlavního hrdinu. Nyní tedy Pixar nachystal volné pokračování, které je opět věnováno podmořskému světu a malým rybím hrdinům. Hledá se Nemo před lety utržil v kinech téměř 937 miliónu dolarů a rozhodně si nemyslíme, že by to mělo být méně. V Americe nyní odhadují tržby na 836 milióny, my jsme tentokrát optimističtější. To víte, Pixar.

Odhadované celosvětové tržby: 900 miliónů USD

Fantastická zvířata a kde je najít

fantastic-beasts-and-where-to-find-them-eddie-redmayne

Harry Potter zmizel z kin před čtyřmi roky a od té doby se neustále spekuluje a uvažuje o tom, jak slavného čaroděje do kin vrátit. Výdělečné univerzum spisovatelky Rowlingové se však podařil husarský kousek, zvládla napsat další knihu a v kinech tak uvidíme příběh potterovského světa. Fantastická zvířata a kde je najít se povezou na vlně nostalgie a odhadované tržby jsou proto velmi vysoké.

Odhadované celosvětové tržby: 700 miliónů USD

Den nezávislosti: Nový útok

Oživit dvacet let starou značku a natočit pokračování není vůbec snadné. První díl Dne nezávislosti schytával od kritiků špatná hodnocení, ale divákům se akční sci-fi o invazi emzáků zamlouvalo. Vše bylo navíc doplněno tehdy rodícími se digitálními efekty. Ano, tak staré už jsou počítačové triky. Druhý díl nebude nijak originální. Roland Emmerich natočí film o tom, jak se emzáci vrátí a pomstí se za minulou porážku. Vůbec si nemyslíme, že to bude prodělek. Emmerich takové filmy točit umí a jeho katastrofické snímky neustále baví.

Odhadované celosvětové tržby: 685 miliónů USD

X-Men: Apokalypsa

Co napsat o filmu, který je nejen pokračováním, ale především perfektně fungující značkou s mnoha miliony fanoušků na celém světě? 

Odhadované celosvětové tržby: 635 miliónů USD

Star Trek: Do neznáma

Restartovaný Star Trek bude zcela jistě fungovat i svým třetím dílem. Nebuďme ale takoví optimisté, konkurence bude v letošním roce pořádně silná. Cinemablend mluví o necelé půl miliardě tržeb a my se tentokrát přidáváme.

Odhadované celosvětové tržby: 495 miliónů USD

Zdroje: Box Office Mojo , Cinema Blend

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.