Návštěvnosti českých kin vévodí české snímky

26. 10. 2010 - 21:10 | Téma | red

Návštěvnosti českých kin vévodí české snímky zdroj: tisková zpráva

Hned tři domácí snímky se probojovaly do první pětice nejnavštěvovanějších filmů v českých kinech. Podle informací Unie filmových distributorů vyskočil vzápětí po premiéře do čela víkendové tabulky film režiséra a producenta Ondřeje Trojana Občanský průkaz, který zhlédlo na 36 tisíc diváků. Odehrává se v 70. letech minulého století a na příběhu čtyř dospívajících kluků líčí, jak tvrdě komunistický režim stíhal ty, kteří se mu odmítli přizpůsobit.

Také druhé místo obsadila distribuční novinka, americká trojrozměrná animovaná pohádka pro děti i dospělé nazvaná Já, padouch. Nenechalo si ji ujít pětadvacet tisíc lidí. Třetí skončila komedie režiséra Tomáše Bařiny Román pro muže. Před filmová plátna přilákala o víkendu téměř 21.000 lidí a během pěti týdnů film zhlédlo už 367.000 diváků.

Čtvrté místo obsadila americká komedie Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts v hlavní roli a za ní skončil Habermannův mlýn Juraje Herze. V kinech se promítá tři týdny a na kontě má dosud na sedmdesát tisíc diváků.

Habermannův mlýn

Na desátém místě víkendové tabulky je Jáklův Kajínek, jehož celková návštěvnost překročila 700.000 diváků. V kinech je už jedenadvacet týdnů, za tu dobu nechali lidé v pokladnách kin přes 85 milionů korun.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Celoroční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.