Návštěvnosti českých kin vévodí české snímky

26. 10. 2010 21:10 - Téma | Autor: red

Návštěvnosti českých kin vévodí české snímky Zdroj: Archiv

Hned tři domácí snímky se probojovaly do první pětice nejnavštěvovanějších filmů v českých kinech. Podle informací Unie filmových distributorů vyskočil vzápětí po premiéře do čela víkendové tabulky film režiséra a producenta Ondřeje Trojana Občanský průkaz, který zhlédlo na 36 tisíc diváků. Odehrává se v 70. letech minulého století a na příběhu čtyř dospívajících kluků líčí, jak tvrdě komunistický režim stíhal ty, kteří se mu odmítli přizpůsobit.

Také druhé místo obsadila distribuční novinka, americká trojrozměrná animovaná pohádka pro děti i dospělé nazvaná Já, padouch. Nenechalo si ji ujít pětadvacet tisíc lidí. Třetí skončila komedie režiséra Tomáše Bařiny Román pro muže. Před filmová plátna přilákala o víkendu téměř 21.000 lidí a během pěti týdnů film zhlédlo už 367.000 diváků.

Čtvrté místo obsadila americká komedie Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts v hlavní roli a za ní skončil Habermannův mlýn Juraje Herze. V kinech se promítá tři týdny a na kontě má dosud na sedmdesát tisíc diváků.

Habermannův mlýn

Na desátém místě víkendové tabulky je Jáklův Kajínek, jehož celková návštěvnost překročila 700.000 diváků. V kinech je už jedenadvacet týdnů, za tu dobu nechali lidé v pokladnách kin přes 85 milionů korun.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Celoroční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.