Návštěvnosti českých kin vévodí české snímky

26. 10. 2010 - 21:10 | Téma | red

Návštěvnosti českých kin vévodí české snímky zdroj: tisková zpráva

Hned tři domácí snímky se probojovaly do první pětice nejnavštěvovanějších filmů v českých kinech. Podle informací Unie filmových distributorů vyskočil vzápětí po premiéře do čela víkendové tabulky film režiséra a producenta Ondřeje Trojana Občanský průkaz, který zhlédlo na 36 tisíc diváků. Odehrává se v 70. letech minulého století a na příběhu čtyř dospívajících kluků líčí, jak tvrdě komunistický režim stíhal ty, kteří se mu odmítli přizpůsobit.

Také druhé místo obsadila distribuční novinka, americká trojrozměrná animovaná pohádka pro děti i dospělé nazvaná Já, padouch. Nenechalo si ji ujít pětadvacet tisíc lidí. Třetí skončila komedie režiséra Tomáše Bařiny Román pro muže. Před filmová plátna přilákala o víkendu téměř 21.000 lidí a během pěti týdnů film zhlédlo už 367.000 diváků.

Čtvrté místo obsadila americká komedie Jíst, meditovat, milovat s Julií Roberts v hlavní roli a za ní skončil Habermannův mlýn Juraje Herze. V kinech se promítá tři týdny a na kontě má dosud na sedmdesát tisíc diváků.

Habermannův mlýn

Na desátém místě víkendové tabulky je Jáklův Kajínek, jehož celková návštěvnost překročila 700.000 diváků. V kinech je už jedenadvacet týdnů, za tu dobu nechali lidé v pokladnách kin přes 85 milionů korun.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Celoroční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.