Natáčení Mission: Impossible se po Praze přesune do Dubaje

30. 9. 2010 13:00 - Téma | Autor: red

Natáčení Mission: Impossible se po Praze přesune do Dubaje zdroj: Archiv

Natáčení čtvrtého dílu filmu Mission: Impossible s Tomem Cruisem v hlavní roli se po Praze, kde začne asi o víkendu, přesune do Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Natáčecích dní má být v této zemi také nejvíce ve srovnáním s jinými městy. Natáčení za účasti asi 400 filmových pracovníků začne "v příštích týdnech" a mělo by trvat asi tři týdny, oznámilo tiskové oddělení vlády SAE.

Ta doufá, že Mission: Impossible potvrdí postavení Dubaje jako dobré destinace pro filmovou tvorbu. Město také od roku 2004 pořádá filmové festivaly. Cruise, který je i producentem snímku, je už řadu dní v Praze, kde si obhlédl pravděpodobná místa, kde by se mohlo natáčet.

Mission Impossible 3 zdroj: Archiv

Natáčení dalšího dílu známého filmu v Česku, v němž Cruise hraje tajného agenta Ethana Hunta, zřejmě podpořil nový vládní plán pobídek. Filmaři chtějí za projekt Mission: Impossible 4 utratit 176 milionů korun. Pokud vynaložené peníze úřadům doloží, Česko jim část vrátí zpátky. Podle nového pravidla může jít až o pětinu. Do kin by se snímek měl dostat v květnu příštího roku.

V zatím posledním, třetím dílu si vedle Cruise zahrála například Keri Russell, když předtím role odmítly Scarlett Johansson a Carrie-Anne Moss. Jeho protivníkem byl jako bezohledný obchodník se zbraněmi Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za snímek Capote. Režisérem "trojky" byl J. J. Abrams. Film Mission: Impossible 3 vydělal podle BBC v roce 2006 ve světě 395 milionů dolarů, tedy asi čtyři miliardy korun.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

2. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Patty Jenkins, režisérka Wonder Woman a nadcházející Wonder Woman 1984 prozradila, proč odmítla natáčet Ligu spravedlnosti.
Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.
Ježek Sonic dostane pokračování

Ježek Sonic dostane pokračování

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Kdo by to byl řekl, že se zrovna z Ježka Sonica stane jeden z nejúspěšnějších videoherních filmů vůbec.
Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.