Natáčení Mission: Impossible se po Praze přesune do Dubaje

30. 9. 2010 - 13:00 | Téma | red

Natáčení Mission: Impossible se po Praze přesune do Dubaje zdroj: tisková zpráva

Natáčení čtvrtého dílu filmu Mission: Impossible s Tomem Cruisem v hlavní roli se po Praze, kde začne asi o víkendu, přesune do Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Natáčecích dní má být v této zemi také nejvíce ve srovnáním s jinými městy. Natáčení za účasti asi 400 filmových pracovníků začne "v příštích týdnech" a mělo by trvat asi tři týdny, oznámilo tiskové oddělení vlády SAE.

Ta doufá, že Mission: Impossible potvrdí postavení Dubaje jako dobré destinace pro filmovou tvorbu. Město také od roku 2004 pořádá filmové festivaly. Cruise, který je i producentem snímku, je už řadu dní v Praze, kde si obhlédl pravděpodobná místa, kde by se mohlo natáčet.

Mission Impossible 3 zdroj: tisková zpráva

Natáčení dalšího dílu známého filmu v Česku, v němž Cruise hraje tajného agenta Ethana Hunta, zřejmě podpořil nový vládní plán pobídek. Filmaři chtějí za projekt Mission: Impossible 4 utratit 176 milionů korun. Pokud vynaložené peníze úřadům doloží, Česko jim část vrátí zpátky. Podle nového pravidla může jít až o pětinu. Do kin by se snímek měl dostat v květnu příštího roku.

V zatím posledním, třetím dílu si vedle Cruise zahrála například Keri Russell, když předtím role odmítly Scarlett Johansson a Carrie-Anne Moss. Jeho protivníkem byl jako bezohledný obchodník se zbraněmi Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za snímek Capote. Režisérem "trojky" byl J. J. Abrams. Film Mission: Impossible 3 vydělal podle BBC v roce 2006 ve světě 395 milionů dolarů, tedy asi čtyři miliardy korun.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.