Natáčení Čertovy nevěsty se přesunulo do barrandovských ateliérů

18. 9. 2010 - 19:00 | Téma | red

Natáčení Čertovy nevěsty se přesunulo do barrandovských ateliérů zdroj: tisková zpráva

V barrandovském filmovém studiu natáčí v těchto dnech režisér Zdeněk Troška pohádku Čertova nevěsta. Společnost Barrandov Studio, která je jenom jedním z míst, kde nová pohádka vzniká, se také stala koproducentem snímku, řekla ČTK barrandovská mluvčí Dušana Chreneková.

Většina exteriérů vznikla v létě především v okolí Hluboké nad Vltavou a na Táborsku. "U nás se filmaři v září usídlili v ateliérech číslo 4 a 8," uvedla ředitelka společnosti Janka Vozárová s tím, že filmový štáb rovněž využil bohaté nabídky kostýmů a rekvizit z barrandovského fundusu a služeb filmových laboratoří.

Studio Barrandov spolupracovalo se známým režisérem už v roce 2008, kdy se stalo producentem jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Nejkrásnější hádanka. Koprodukcí Čertovy nevěsty tak navázalo na předchozí úzkou spolupráci. Nová pohádka je o nenaplněné touze královny po dítěti, ale to by v tom nebyl čert, aby se to nakonec nepodařilo…

V klasicky české podívané pro celou rodinu se představí mnoho známých herců. Například v roli královny Sabina Laurinová, v roli krále David Suchařípa. Královskou dceru ztvárňuje Eva Josefíková. Film by měl dorazit do českých kin příští rok na jaře.

I díky natáčení tohoto českého projektu zaznamenalo barrandovské studio v září téměř stoprocentní vytíženost ateliérů. "Zvýšená poptávka po barrandovských studiích je také způsobena schválením pobídek pro filmovou výrobu, které zabránilo dalšímu odchodu filmových štábů do Maďarska a jiných zemí. Vedle Čertovy nevěsty využívají v současnosti barrandovské ateliéry francouzské projekty Philibert a Borgias, ale i televizní projekty a reklamy," dodala ředitelka.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.