Natáčení Čertovy nevěsty se přesunulo do barrandovských ateliérů

18. 9. 2010 - 19:00 | Téma | red

Natáčení Čertovy nevěsty se přesunulo do barrandovských ateliérů zdroj: tisková zpráva

V barrandovském filmovém studiu natáčí v těchto dnech režisér Zdeněk Troška pohádku Čertova nevěsta. Společnost Barrandov Studio, která je jenom jedním z míst, kde nová pohádka vzniká, se také stala koproducentem snímku, řekla ČTK barrandovská mluvčí Dušana Chreneková.

Většina exteriérů vznikla v létě především v okolí Hluboké nad Vltavou a na Táborsku. "U nás se filmaři v září usídlili v ateliérech číslo 4 a 8," uvedla ředitelka společnosti Janka Vozárová s tím, že filmový štáb rovněž využil bohaté nabídky kostýmů a rekvizit z barrandovského fundusu a služeb filmových laboratoří.

Studio Barrandov spolupracovalo se známým režisérem už v roce 2008, kdy se stalo producentem jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Nejkrásnější hádanka. Koprodukcí Čertovy nevěsty tak navázalo na předchozí úzkou spolupráci. Nová pohádka je o nenaplněné touze královny po dítěti, ale to by v tom nebyl čert, aby se to nakonec nepodařilo…

V klasicky české podívané pro celou rodinu se představí mnoho známých herců. Například v roli královny Sabina Laurinová, v roli krále David Suchařípa. Královskou dceru ztvárňuje Eva Josefíková. Film by měl dorazit do českých kin příští rok na jaře.

I díky natáčení tohoto českého projektu zaznamenalo barrandovské studio v září téměř stoprocentní vytíženost ateliérů. "Zvýšená poptávka po barrandovských studiích je také způsobena schválením pobídek pro filmovou výrobu, které zabránilo dalšímu odchodu filmových štábů do Maďarska a jiných zemí. Vedle Čertovy nevěsty využívají v současnosti barrandovské ateliéry francouzské projekty Philibert a Borgias, ale i televizní projekty a reklamy," dodala ředitelka.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.