Natáčení Čertovy nevěsty se přesunulo do barrandovských ateliérů

18. 9. 2010 - 19:00 | Téma | red

Natáčení Čertovy nevěsty se přesunulo do barrandovských ateliérů zdroj: tisková zpráva

V barrandovském filmovém studiu natáčí v těchto dnech režisér Zdeněk Troška pohádku Čertova nevěsta. Společnost Barrandov Studio, která je jenom jedním z míst, kde nová pohádka vzniká, se také stala koproducentem snímku, řekla ČTK barrandovská mluvčí Dušana Chreneková.

Většina exteriérů vznikla v létě především v okolí Hluboké nad Vltavou a na Táborsku. "U nás se filmaři v září usídlili v ateliérech číslo 4 a 8," uvedla ředitelka společnosti Janka Vozárová s tím, že filmový štáb rovněž využil bohaté nabídky kostýmů a rekvizit z barrandovského fundusu a služeb filmových laboratoří.

Studio Barrandov spolupracovalo se známým režisérem už v roce 2008, kdy se stalo producentem jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Nejkrásnější hádanka. Koprodukcí Čertovy nevěsty tak navázalo na předchozí úzkou spolupráci. Nová pohádka je o nenaplněné touze královny po dítěti, ale to by v tom nebyl čert, aby se to nakonec nepodařilo…

V klasicky české podívané pro celou rodinu se představí mnoho známých herců. Například v roli královny Sabina Laurinová, v roli krále David Suchařípa. Královskou dceru ztvárňuje Eva Josefíková. Film by měl dorazit do českých kin příští rok na jaře.

I díky natáčení tohoto českého projektu zaznamenalo barrandovské studio v září téměř stoprocentní vytíženost ateliérů. "Zvýšená poptávka po barrandovských studiích je také způsobena schválením pobídek pro filmovou výrobu, které zabránilo dalšímu odchodu filmových štábů do Maďarska a jiných zemí. Vedle Čertovy nevěsty využívají v současnosti barrandovské ateliéry francouzské projekty Philibert a Borgias, ale i televizní projekty a reklamy," dodala ředitelka.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.