Násilí je podle Tarantina ten nejlepší výrazový prostředek

15. 1. 2010 - 11:00 | Téma | red

Násilí je podle Tarantina ten nejlepší výrazový prostředek zdroj: tisková zpráva

Jak nejlépe zaujmout diváky? Režisér Quentin Tarantino má zcela jasno. Podle jeho slov je násilí tím nejlepším způsobem. Sám prý má velmi rád, když ve filmu padouch krvácí "jako zaříznuté prase". Režisér to řekl posluchačům své přednášky v Britské akademii filmové a televizní tvorby.

Šestačtyřicetiletý Tarantino, jehož filmy jako Gauneři, Pulp Fiction, Kill Bill nebo Hanebný pancharti byly nezřídka kritizovány kvůli příliš násilnému obsahu, přednášel o tom, jak mohou potoky krve pomoci režisérovi ovládat emoce diváků.

"Připadám si jako dirigent a pocity diváků jsou moje hudební nástroje. Já jim určuji: 'Teď se smějte! A teď se zase bojte!' Když to někdo dělal mně, vždy jsem si to v kině parádně užil," přiblížil Tarantino svoji filmařskou metodu. Raději vidí ve filmu chlapa, který "krvácí po průstřelu břicha jak prase" než chlapa s bolestmi a červenou tečkou na košili.
Pokud by měl Tarantino ten správný scénář, rád by natočil film v Londýně a na nějaký čas by se tam chtěl dokonce i přestěhovat.

Režisér také nabádal začínající filmaře k tomu, aby se vykašlali na filmové školy a začali sami natáčet. "To byla moje nejlepší škola a byla sakra levná. Raději než studovat jednotlivé aspekty filmového průmyslu, vezměte do ruky kameru a natočte film," uvedl režisér, kterému scénář k filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí vynesl Oscara.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Tarantino také posluchačům řekl, proč do jedné z hlavních rolí tohoto filmu angažoval Johna Travoltu, jehož sláva v té době značně uvadala. Popudem mu prý byl článek filmové kritičky Pauline Kaelové, která se ptala, zda se ještě Travolta někdy vrátí zpět. Podle Tarantina si Travolta určitě zasloužil ještě jednu šanci a do role zabijáka Vincenta Vegy jej protlačil i přes tuhý odpor producenta snímku Harveyho Weinsteina.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.