Násilí je podle Tarantina ten nejlepší výrazový prostředek

15. 1. 2010 - 11:00 | Téma | red

Násilí je podle Tarantina ten nejlepší výrazový prostředek zdroj: tisková zpráva

Jak nejlépe zaujmout diváky? Režisér Quentin Tarantino má zcela jasno. Podle jeho slov je násilí tím nejlepším způsobem. Sám prý má velmi rád, když ve filmu padouch krvácí "jako zaříznuté prase". Režisér to řekl posluchačům své přednášky v Britské akademii filmové a televizní tvorby.

Šestačtyřicetiletý Tarantino, jehož filmy jako Gauneři, Pulp Fiction, Kill Bill nebo Hanebný pancharti byly nezřídka kritizovány kvůli příliš násilnému obsahu, přednášel o tom, jak mohou potoky krve pomoci režisérovi ovládat emoce diváků.

"Připadám si jako dirigent a pocity diváků jsou moje hudební nástroje. Já jim určuji: 'Teď se smějte! A teď se zase bojte!' Když to někdo dělal mně, vždy jsem si to v kině parádně užil," přiblížil Tarantino svoji filmařskou metodu. Raději vidí ve filmu chlapa, který "krvácí po průstřelu břicha jak prase" než chlapa s bolestmi a červenou tečkou na košili.
Pokud by měl Tarantino ten správný scénář, rád by natočil film v Londýně a na nějaký čas by se tam chtěl dokonce i přestěhovat.

Režisér také nabádal začínající filmaře k tomu, aby se vykašlali na filmové školy a začali sami natáčet. "To byla moje nejlepší škola a byla sakra levná. Raději než studovat jednotlivé aspekty filmového průmyslu, vezměte do ruky kameru a natočte film," uvedl režisér, kterému scénář k filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí vynesl Oscara.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Tarantino také posluchačům řekl, proč do jedné z hlavních rolí tohoto filmu angažoval Johna Travoltu, jehož sláva v té době značně uvadala. Popudem mu prý byl článek filmové kritičky Pauline Kaelové, která se ptala, zda se ještě Travolta někdy vrátí zpět. Podle Tarantina si Travolta určitě zasloužil ještě jednu šanci a do role zabijáka Vincenta Vegy jej protlačil i přes tuhý odpor producenta snímku Harveyho Weinsteina.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.