Násilí je podle Tarantina ten nejlepší výrazový prostředek

15. 1. 2010 - 11:00 | Téma | red

Násilí je podle Tarantina ten nejlepší výrazový prostředek zdroj: tisková zpráva

Jak nejlépe zaujmout diváky? Režisér Quentin Tarantino má zcela jasno. Podle jeho slov je násilí tím nejlepším způsobem. Sám prý má velmi rád, když ve filmu padouch krvácí "jako zaříznuté prase". Režisér to řekl posluchačům své přednášky v Britské akademii filmové a televizní tvorby.

Šestačtyřicetiletý Tarantino, jehož filmy jako Gauneři, Pulp Fiction, Kill Bill nebo Hanebný pancharti byly nezřídka kritizovány kvůli příliš násilnému obsahu, přednášel o tom, jak mohou potoky krve pomoci režisérovi ovládat emoce diváků.

"Připadám si jako dirigent a pocity diváků jsou moje hudební nástroje. Já jim určuji: 'Teď se smějte! A teď se zase bojte!' Když to někdo dělal mně, vždy jsem si to v kině parádně užil," přiblížil Tarantino svoji filmařskou metodu. Raději vidí ve filmu chlapa, který "krvácí po průstřelu břicha jak prase" než chlapa s bolestmi a červenou tečkou na košili.
Pokud by měl Tarantino ten správný scénář, rád by natočil film v Londýně a na nějaký čas by se tam chtěl dokonce i přestěhovat.

Režisér také nabádal začínající filmaře k tomu, aby se vykašlali na filmové školy a začali sami natáčet. "To byla moje nejlepší škola a byla sakra levná. Raději než studovat jednotlivé aspekty filmového průmyslu, vezměte do ruky kameru a natočte film," uvedl režisér, kterému scénář k filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí vynesl Oscara.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Tarantino také posluchačům řekl, proč do jedné z hlavních rolí tohoto filmu angažoval Johna Travoltu, jehož sláva v té době značně uvadala. Popudem mu prý byl článek filmové kritičky Pauline Kaelové, která se ptala, zda se ještě Travolta někdy vrátí zpět. Podle Tarantina si Travolta určitě zasloužil ještě jednu šanci a do role zabijáka Vincenta Vegy jej protlačil i přes tuhý odpor producenta snímku Harveyho Weinsteina.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.