Nahlédněte za oponu tvorby triků v druhé sezóně Mandaloriana

19. 3. 2021 - 10:10 | Novinky | Adam Homola

Nahlédněte za oponu tvorby triků v druhé sezóně Mandaloriana zdroj: Foto: Lucasfilm

Druhá sezóna Mandaloriana tu byla teprve nedávno a na třetí se už pracuje, stejně jako na několika dalších hraných seriálech ze světa Star Wars.

Disney, respektive trikoví mágové z Industrial Light and Magic teď zveřejnili nové video ze zákulisí, konkrétně z toho, jak se dělají digitální triky. Bohužel nejde o žádný dokument co by šel do hloubky, jako spíš jen o kratší video zaměřující se na několik specifických scén.

Tvůrci triků tady ukazují některé trikově náročné scény tak, jak vypadaly na samotném začátku bez triků, jak to vypadá v rozpracované podobě, a nakonec si vše můžete porovnat s finálním produktem.

Sama ILM prozradila, že na Mandalorianovi pracovalo všech jejich pět studií. Jenže jakkoliv je Mandalorian hodně trikový a bez počítačových efektů by to nešlo, je toho překvapivě hodně přítomno i na place. Včetně různých miniatur, figurek, modelů apod.

ILM si v příštích měsících a letech moc neodpočinou, ostatně jen ze Star Wars nás čeká hromada projektů. Dočkáme se totiž seriálů Andor, Obi-Wan Kenobi, The Book of Boba Fett, Ahsoka, Rangers of the New Republic, Lando, The Bad Batch, The Acolyte a další.

Do toho se chystá i rovných pět celovečerních filmů. Režisérka Wonder Woman a Wonder Woman 1984 natočí celovečerní Rogue Squadron, zatímco Taika Waititi pomalu připravuje svůj zatím nepojmenovaný film. A do toho je tu pořád Rian Johnson, režisér kontroverzního Star Wars: Poslední z Jediů. Ten nedávno potvrdil, že se s jeho před lety oznámenou trilogií pořád počítá.

zdroj: Disney

Zdroje: Disney , Lucasfilm

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.