Na vlnách lásky. Rudolfinum ovládly filmové romantické melodie

20. 2. 2020 10:08 - Komerční sdělení / PR | Autor: Inzerce

Na vlnách lásky. Rudolfinum ovládly filmové romantické melodie Zdroj: tisková zpráva

Na den svatého Valentýna se Filmová filharmonie v pražském Rudolfinu opět postarala o hluboký zážitek. Pro své posluchače si orchestr pod vedením Josefa Kurfiřta připravil výběr romantických filmových skladeb napříč žánry. Kdo ale čekal samé sladké a pomalé melodie, mohl být dost překvapen.

Koncert totiž svižně odstartovala hornová fanfára z Robina Hooda. Následovala suita z filmu Casablanca, která překvapila svou barvitostí - hravé tempo střídaly téměř orientální motivy, zaujala i mohutná smyčcová unisona. A pak přišla naprostá romantická klasika - Vzpomínky na Afriku. Tady orchestr ukázal, že umí i překrásná piana. V podobném duchu se nesla i další skladba - Legenda o vášni se sólovým klavírem, měkké smyčce i krásné vedení flétny jen podtrhly sladkobolnou atmosféru.

V první půli pak ještě následovala hudba ze Supermana, Pretty Woman a Vzhůru do oblak. Právě hudba k tomuto hravému filmu doprovodila posluchače do přestávky, která byla tentokrát vyplněna čokoládou. Pro každého návštěvníka byla přichystaná čokoládová pralinka Lindt. Vzhledem k tomu, že před koncertem diváky přivítala sklenka Bohemia Sektu, dá se říci, že si Filmová filharmonie k Valentýnu své diváky hýčkala. Tradičně nechyběla možnost vyfotit se s cosplayery.

Druhá polovina koncertu slibovala samé známé skladby. Trója na začátek, Láska nebeská nebo Titanic patří skutečně mezi nejklasičtější romantiky, jaké si lze představit. Navíc se poprvé představil také ženský sbor pod vedením Lenky Dandové a sólistka Tereza Hořejšová. Velmi oblíbený motiv My Heart Will Go On v rámci suity Titanicu zazněl poprvé právě v jejím podání v unisonu s lesním rohem, který s přehledem odehrál sólohornista Filmové filharmonie Václav Šmiřák.

Josef Kurfiřt Zdroj: tisková zpráva

Melodie z Lásky nebeské byly notoricky známé a potěšily, stejně jako dechberoucí Across the Stars ze Star Wars a roztancovaný La La Land. Poslední část koncertu pak tvořily dvě skladby ze Střihorukého Edwarda. Atmosféra se změnila, záhadnou náladu podpořil brilantně opět sbor. Parádní výkon předvedl koncertní mistr David Pokorný ve svých houslových sólech, mnohokrát to byl právě on, kdo diváky strhl. Koncertem provázelo moderátorské duo Tereza Petrášková a Václav Liška.

Po potlesku ve stoje následovaly přídavky. Velmi komorní a intimní Inner Light z televizního Star Treku pro sólovou flétnu (Jakub Klögner) vystřídal milý Romantic Flight z Jak vycvičit draka (s účastí sboru), koncert definitivně ukončila další klasika - houpavá melodie Moon River z filmu Snídaně u Tiffanyho.

Překvapením při odchodu byly pro diváky další drobné dárečky - květina a balónek. K povznášejícímu zážitku z koncertu si tak domů nesli nadnášející se srdíčko. Filmová filharmonie má za sebou úctyhodnou “bilanci” 9 vyprodaných koncertů v Rudolfinu v řadě, což svědčí o kvalitě, kterou tento, na pražské scéně mladý, orchestr podává. FILMharmonie už má naplánované další koncerty. V neděli 26. dubna se bude konat koncert na téma Western a v sobotu 30. května se v Rudolfinu orchestr představí s programem Fantasy. Je tedy se na co těšit.

Vstupenky na oba koncerty jsou v prodeji již nyní na www.filmharmonie.cz.

Zdroje: Inzerce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hororová klasika Ti druzí se už brzy vrátí

Hororová klasika Ti druzí se už brzy vrátí

9. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Pamatujete ještě na horor Ti druzí? Hlavní roli měla Nicole Kidman a v roce 2001 s ním okouzlila kritiky i diváky. A teď se vrací.
V Sony už začínají pracovat na dalším Jumanji

V Sony už začínají pracovat na dalším Jumanji

8. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér posledních dvou dílů Jumanji prozradil, že se chystá pokračování. Nejen kvůli stávající situaci je ještě hodně daleko, ale přípravy už pomalu začínají.
Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

Indiana Jones 5 je pořád bez režiséra, James Mangold prý stále vyjednává

7. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

Pátý Indiana Jones měl mít premiéru už v červenci příštího roku a natáčet se mělo zhruba touhle dobou. Jenže tomu je nyní konec nejen kvůli celosvětové pandemii koronaviru.
Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

Marvel odložil prakticky všechny plánované filmy, Black Widow dorazí v listopadu

6. 4. 2020 | Novinky | Adam Homola

V Marvelu, a nejen tam to je teď intenzivní. Plánové miliardy nikde, hotové filmy se odkládají, ty roztočené se točit přestávají… Přesto všechno se věci hýbou kupředu.