Na oslavě narozenin Jiřího Macháčka byl i herec Jude Law

6. 7. 2010 - 11:10 | Téma | red

Na oslavě narozenin Jiřího Macháčka byl i herec Jude Law zdroj: tisková zpráva

Herec a frontman skupiny MIG 21 Jiří Macháček, který na festivalu moderuje některé projekce, každoročně slaví v Karlových Varech narozeniny. Bylo tomu tak i v noci na dnešek, kdy mu azyl opět poskytla festivalová pobočka pražské vinotéky Bokovka. Mezi těmi, které tam přivítal, byl i Jude Law, jehož bezprostředně po příjezdu do Varů přivedl Jiří Bartoška. Atmosféra byla neformální. O tom, že britský herec patří mezi normální a příjemné hvězdy, svědčí, že se připojil k těm, kteří Macháčkovi zazpívali.

Na Lawa se těší předseda mezinárodní poroty Ron Yerxa a chce si s ním ve Varech dát drink. Tento americký producent s ním totiž před lety produkoval romantický hit Návrat do Cold Mountain. Dodnes vzpomíná, jak tehdy nikdo z herců netrpěl hvězdnými manýry. Například právě Jude Law se prý při natáčení tohoto snímku v Rumunsku a Jižní Karolíně vláčel bažinami, nebál se fyzických výkonů a udělal by cokoli.

Členem mezinárodní poroty posuzující dvanáct celovečerních hraných filmů je letos i český filmař Bohdan Sláma. Tento scenárista a režisér má za sebou úspěšné snímky Divoké včely, Štěstí a Venkovský učitel. Posledně jmenovaný film natáčel na svém statku u Písku, kde hodlá natočit i další snímek. Zastává totiž názor, že na jednom místě lze nalézt spoustu různých pohledů. "Bude to příběh ze současnosti nazvaný Ptáček letí. Zatím mám hotovou první verzi scénáře, který se týká problematiky vztahů v rodině a vztahu člověka ke své vlastní nedokonalosti," řekl Sláma ČTK.

Protektor

Herečka Jana Plodková se na karlovarský festival poprvé dostala před dvěma lety, kdy tu se svým hereckým kolegou Markem Danielem představila Najbrtův snímek Protektor. Po kolonádě tehdy oba kráčeli v dobových kostýmech. Loni tu byli opět pracovně, kdy prezentovali plakát k tomuto filmu. Letos prý bude ve Varech celé tři dny lenošit.

To herečka Martha Issová na festivalu předloni přebírala Křišťálový glóbus za herecký výkon ve filmu Děti noci. "Na té ceně je bezvadné, že má krásné pouzdro, ve kterém zůstala i během rekonstrukce našeho bytu. Měla jsem pro ni vymyšlené pěkné místo, ale nevešla se mi tam na výšku, takže ji teď mám na patře u knihovny," uvedla. Chodí se prý na ni občas dívat, hlavně když má nějakou krizi.

Vždycky si vzpomene na tu chvíli, jak ji přebírala. "Byla to úžasná euforie. Navíc jsme cenu získali s Jirkou Mádlem oba. Kdyby se mi socha rozbila, tak bych si ji slepila jako Věra Chytilová," dodala herečka s poukazem na příběh jedné z festivalových znělek, které baví filmové fanoušky před projekcemi.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.