Na novém seriálu HBO o gangsteru 20.let spulupracuje Martin Scorsese

10. 8. 2010 - 15:15 | Téma | red

Na novém seriálu HBO o gangsteru 20.let spulupracuje Martin Scorsese zdroj: tisková zpráva

Oscarový americký režisér Martin Scorsese se upsal televizní společnosti HBO jako výkonný producent jejího nového seriálu Boardwalk Empire, pro který také natočil první část. Hlavní roli gangstera Enocha "Nuckyho" Johnsona hraje Steve Buscemi. Děj se odehrává ve 20. letech. Seriál bude mít premiéru 19. září.

Scorsese o víkendu novinářům v Los Angeles řekl, že po spolupráci s HBO se poohlížel už léta, protože mnohé z jejích seriálů jsou "promyšlené, inteligentní a brilantně udělané" a představují "novou možnost pro vyprávění příběhů". Řekl taky, že pokud mu to čas dovolí, rád by režíroval i některé další díly. Na seriálu spolupracuje se scenáristou Terencem Winterem, který napsal scénář mimo jiné k seriálu Sopranovi.

Boardwalk Empire vychází ze stejnojmenné knihy Nelsona Johnsona o skutečné postavě - Enoch "Nucky" Johnson (1883-1968) byl po první světové válce faktickým vládcem v Atlantic City, kde jednak kontroloval politickou mašinérii Republikánské strany, jednak se podílel na organizaci heren, prostituce a pašování tehdy zakázaného alkoholu. V seriálu ale taky dává najevo své lepší já, když pomáhá jedné ženě sužované problémovým manželem.

Buscemi řekl, že je to jedna z nejlepších rolí, jaké v životě hrál. Je to "dvojaká postava, jistě má svou temnou stránku, ale taky mnoho humoru a skutečně dobré srdce a chce se podělit o bohatství se světem", řekl herec. Scorsese pak prohlásil, že ho na projektu zaujalo to, že přivádí na scénu "příběh lásky s gangsterem jakožto svého druhu tragickým hrdinou. To má dnes odezvu nejen ve Spojených státech, ale všude po světě."

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.