Na novém seriálu HBO o gangsteru 20.let spulupracuje Martin Scorsese

10. 8. 2010 - 15:15 | Téma | red

Na novém seriálu HBO o gangsteru 20.let spulupracuje Martin Scorsese zdroj: tisková zpráva

Oscarový americký režisér Martin Scorsese se upsal televizní společnosti HBO jako výkonný producent jejího nového seriálu Boardwalk Empire, pro který také natočil první část. Hlavní roli gangstera Enocha "Nuckyho" Johnsona hraje Steve Buscemi. Děj se odehrává ve 20. letech. Seriál bude mít premiéru 19. září.

Scorsese o víkendu novinářům v Los Angeles řekl, že po spolupráci s HBO se poohlížel už léta, protože mnohé z jejích seriálů jsou "promyšlené, inteligentní a brilantně udělané" a představují "novou možnost pro vyprávění příběhů". Řekl taky, že pokud mu to čas dovolí, rád by režíroval i některé další díly. Na seriálu spolupracuje se scenáristou Terencem Winterem, který napsal scénář mimo jiné k seriálu Sopranovi.

Boardwalk Empire vychází ze stejnojmenné knihy Nelsona Johnsona o skutečné postavě - Enoch "Nucky" Johnson (1883-1968) byl po první světové válce faktickým vládcem v Atlantic City, kde jednak kontroloval politickou mašinérii Republikánské strany, jednak se podílel na organizaci heren, prostituce a pašování tehdy zakázaného alkoholu. V seriálu ale taky dává najevo své lepší já, když pomáhá jedné ženě sužované problémovým manželem.

Buscemi řekl, že je to jedna z nejlepších rolí, jaké v životě hrál. Je to "dvojaká postava, jistě má svou temnou stránku, ale taky mnoho humoru a skutečně dobré srdce a chce se podělit o bohatství se světem", řekl herec. Scorsese pak prohlásil, že ho na projektu zaujalo to, že přivádí na scénu "příběh lásky s gangsterem jakožto svého druhu tragickým hrdinou. To má dnes odezvu nejen ve Spojených státech, ale všude po světě."

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.