Na konci srpna bude do kin uveden snímek Největší z Čechů

1. 8. 2010 - 8:00 | Téma | red

Na konci srpna bude do kin uveden snímek Největší z Čechů zdroj: tisková zpráva

Nový film režiséra Roberta Sedláčka Největší z Čechů přijde do kin 26. srpna. Sedláček se přesunul se štábem do Pelhřimova na Vysočinu, města kuriozit a rekordů. Natočil v něm příběh tak trochu sám o sobě, ale hlavně o lidech, kteří překonávají sami sebe, prolézají squashovou pálkou na čas, mají ve sbírce tisíce čtyřlístků nebo předmětů s ledňáčkem říčním a pijí lahvové pivo v kašně pod vodou.

Téma kuriozit prý režiséra lákalo léta. "Přitahují mě odchylky, zvláštnosti i umění ustát výsměch ostatních," řekl dnes Sedláček novinářům. Ve filmu lze vysledovat mnohé paralely s reálným životem filmařů. Režiséra hraje Jaroslav Plesl a jak přiznává, inspiraci hledal právě u Sedláčka. "Známe se spolu dlouho, za ta léta něco načerpáte, a když jsem nevěděl, tak jsem se prostě podíval za kameru," řekl Plesl.

Film začíná scénou, kdy producentka (Simona Babčáková) s režisérem (Plesl) neúspěšně žádají o grant na film o místopředsedovi vlády. Komise grant neudělí, proto filmaři využijí lukrativní nabídky točit pro pelhřimovskou Agenturu Dobrý den. Skutečnost je pravdivá z půlky - peníze na vysněný film Sedláček skutečně nezískal, nabídka od agentury ale nepřišla, režisér se za ní vydal sám.

Největší z čechů

Šéf agentury Miroslav Marek (ve filmu ho hraje Igor Bareš) byl nápadem nadšený a pomohl zprostředkovat setkání s rekordmany. Sám sebe například hraje Miroslav Pokorný z Brna, který dokáže za několik vteřin provléct celé své tělo squashovou raketou. "Je to dost bolestivé, mám z toho modřiny a bolí mě klouby," svěřil se Pokorný novinářům po projekci filmu. Ani bolest mu ale nezabrání v tom, vystupovat se svým uměním ve filmu a dokonce na diskotékách a v klubech. Některé borce a rekordmany ve filmu zahráli skuteční herci, například Marek Taclík nebo David Švehlík.

Největší z čechů

"Náš film je plný rekordů," řekl producent Radim Procházka. Například se v něm sešel rekordní počet představitelů Hamleta: Jaroslav Plesl, Jiří Vyorálek, Igor Bareš a Michal Bumbálek. Film navíc vznikal bez příslibu potřebných finančních prostředků. "Je rekord, že jsme ho vůbec natočili," doplnil Procházka.

Za rekord Sedláček považuje fakt, že se mu nakonec podařilo sehnat peníze na nový a smysluplný projekt. Ve čtvrtek odjíždí natáčet nový film. Bude se jmenovat Krysy. Příští rok do kin přijde jeho další film Rodina je základ státu, objeví se v něm někteří z herců, kteří se režisérovi "osvědčili" v největším z Čechů, například Simona Babčáková a Jiří Vyorálek.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.