Na internet unikl trailer filmu o Straussi-Kahnovi

- Téma autor: Michal Burkoň

Přesně v den zahájení 66. ročníku filmového festivalu v Cannes se na internetu objevil trailer natáčeného filmu o aférách bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. Trvá necelé dvě minuty a obsahuje peprné scény z večírků, jichž se Strauss-Kahn údajně účastnil. Ve filmu, který režíruje Abel Ferrara, ho ztvárňuje Gérard Depardieu.

Pirátské filmy

Pirátské filmy,zdroj: Archiv

Jak napsala agentura AFP, není jasné, zda jde o "nešťastný nebo záměrný únik". Film Welcome to New York (Vítejte v New Yorku) se zaměřuje na skandál s pokojskou hotelu Sofitel, který stál Strausse-Kahna kariéru.

Jeho manželku a novinářku Anne Sinclairovou hraje Jacqueline Bissetová, jež se na traileru objevuje v přísném postoji a se založenýma rukama. Na záběrech jsou kromě Depardieua polonahé vzdychající ženy, doutníky a šampaňské.

Nabídku na ztvárnění Anne Sinclairové dostala původně Isabelle Adjaniová, ale ta roli nepřijala s tím, že jde o "ničivý zásah do soukromí zúčastněných". Trailer končí v pokoji newyorského hotelu se záběrem na Depardieua vycházejícího ze sprchy proti pokojské.

Společnost Wild Bunch, která film produkuje, únik upoutávky oficiálně odsoudila. Jde podle ní o materiál, který měl být v době festivalu využit při vyjednávání s potenciálními zahraničními kupci. Veřejnosti prý určen nebyl.

Gerard Depardieu

Straussovi-Kahnovi dávaly průzkumy velkou naději na vítězství ve francouzských prezidentských volbách. Po skandálu v New Yorku se rozhodl nekandidovat. Žaloba proti němu v tomto případě byla stažena, ale čelí dalším sexuálním kauzám ve Francii.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.