Na hradě Zvíkov se natáčela nová vánoční pohádka

21. 7. 2010 - 7:55 | Téma | red

Na hradě Zvíkov se natáčela nová vánoční pohádka zdroj: tisková zpráva

Hrad Zvíkov se na chvíli stal domovem pohádkových postav. Po gotickém hradě se procházeli král v podání Jiřího Bartošky nebo princ, jehož hraje Vojtěch Dyk. Česká televize tu natáčela komediálně laděnou pohádku Micimutr, kterou chce uvést příští Vánoce.

Filmaři dnes na Zvíkově natáčeli úplně poslední záběry snímku. Podle režiséra Víta Karase se pohádka povedla, i když jim nepřálo počasí a občas onemocněli herci. "Tam nahoře nás má někdo rád, protože ty špatný věci byly k něčemu dobrý a pomohlo nám to," řekl Karas novinářům. Nepřízeň počasí prý tvůrce přivedla k natočení původně neplánované scény. Pohádka je tak výpravnější a o to lepší, míní Karas.

S natáčením v historickém prostředí filmaři potíže podle Karase neměli. Jediný zádrhel nastal v den, kdy se na hradě konaly svatby. "My jsme točili a potřebovali jsme ticho na záběr kvůli zvuku a do toho se začaly ozývat housle, a to bylo o nervy," podotkl s úsměvem mladý režisér.

Jiří Bartoška si v pohádce zahraje jednoho z prvních králů ve své herecké kariéře. "Ne že bych ještě nedávno hrál prince, ale mám pocit, že krále hraju prvního," zamyslel se. Postěžoval si na kostýmy. Dlouho prý trvá, než si je obleče, a pak v nich je ve vedrech opravdu horko.

Hlavní mužskou roli, loutkáře Vítka, ztvární pětadvacetiletý Ondřej Novák. Je to jeho první velká televizní role. "Pan režisér se mě snažil dostat k tomu, aby Vítek nebyl bezduchý pohádkový hrdina, aby byl statečný a zároveň, aby byl v podstatě normální," popsal svou roli. Novák si užívá práci s mnoha zkušenějšími kolegy. "S paní Šafránkovou jsme měli společné asi čtyři scény, to byla moc příjemná spolupráce," doplnil.

Novákovu lásku, princeznu Karolínu, si zahrála absolventka pražské konzervatoře Marika Šoposká, která není mezi filmovými princeznami žádnou začátečnicí. Za sebou jich už má asi pět. "Tahle princezna se má obětovat drakovi, a to nechce, a tak podniká různé kroky, aby se tak nestalo. Je statečná a je taková akční proti jiným princeznám," podotkla. V pohádce se ještě objeví Libuše Šafránková jako kouzelnice Micimutr, Jaroslava Kretschmerová v roli královny nebo Martin Dejdar jako kuchař.

Pohádku televize natáčí od května letošního roku, filmaři si kromě Zvíkova vybrali i místa v Ledči nad Sázavou, v oblasti Velké Ameriky a v Praze.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.