Na hradě Zvíkov se natáčela nová vánoční pohádka

21. 7. 2010 - 7:55 | Téma | red

Na hradě Zvíkov se natáčela nová vánoční pohádka zdroj: tisková zpráva

Hrad Zvíkov se na chvíli stal domovem pohádkových postav. Po gotickém hradě se procházeli král v podání Jiřího Bartošky nebo princ, jehož hraje Vojtěch Dyk. Česká televize tu natáčela komediálně laděnou pohádku Micimutr, kterou chce uvést příští Vánoce.

Filmaři dnes na Zvíkově natáčeli úplně poslední záběry snímku. Podle režiséra Víta Karase se pohádka povedla, i když jim nepřálo počasí a občas onemocněli herci. "Tam nahoře nás má někdo rád, protože ty špatný věci byly k něčemu dobrý a pomohlo nám to," řekl Karas novinářům. Nepřízeň počasí prý tvůrce přivedla k natočení původně neplánované scény. Pohádka je tak výpravnější a o to lepší, míní Karas.

S natáčením v historickém prostředí filmaři potíže podle Karase neměli. Jediný zádrhel nastal v den, kdy se na hradě konaly svatby. "My jsme točili a potřebovali jsme ticho na záběr kvůli zvuku a do toho se začaly ozývat housle, a to bylo o nervy," podotkl s úsměvem mladý režisér.

Jiří Bartoška si v pohádce zahraje jednoho z prvních králů ve své herecké kariéře. "Ne že bych ještě nedávno hrál prince, ale mám pocit, že krále hraju prvního," zamyslel se. Postěžoval si na kostýmy. Dlouho prý trvá, než si je obleče, a pak v nich je ve vedrech opravdu horko.

Hlavní mužskou roli, loutkáře Vítka, ztvární pětadvacetiletý Ondřej Novák. Je to jeho první velká televizní role. "Pan režisér se mě snažil dostat k tomu, aby Vítek nebyl bezduchý pohádkový hrdina, aby byl statečný a zároveň, aby byl v podstatě normální," popsal svou roli. Novák si užívá práci s mnoha zkušenějšími kolegy. "S paní Šafránkovou jsme měli společné asi čtyři scény, to byla moc příjemná spolupráce," doplnil.

Novákovu lásku, princeznu Karolínu, si zahrála absolventka pražské konzervatoře Marika Šoposká, která není mezi filmovými princeznami žádnou začátečnicí. Za sebou jich už má asi pět. "Tahle princezna se má obětovat drakovi, a to nechce, a tak podniká různé kroky, aby se tak nestalo. Je statečná a je taková akční proti jiným princeznám," podotkla. V pohádce se ještě objeví Libuše Šafránková jako kouzelnice Micimutr, Jaroslava Kretschmerová v roli královny nebo Martin Dejdar jako kuchař.

Pohádku televize natáčí od května letošního roku, filmaři si kromě Zvíkova vybrali i místa v Ledči nad Sázavou, v oblasti Velké Ameriky a v Praze.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.