Na francouzské Cézary je hlavním favoritem film Prorok

- eXtra kiNo autor: red

Francouzský film režiséra Jacquesa Audiarda Prorok se stal nejžhavějším kandidátem na obdržení prestižního Césara za nejlepší domácí dílo.

Prorok už získal loni Velkou cenu na mezinárodním festivalu v Cannes a s největší pravděpodobností bude reprezentovat Francii ve Spojených státech v soutěži o Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film.

Ve Francii se už na něj přišlo podívat 1,2 milionu lidí. V České republice měl premiéru počátkem prosince.

Film líčí osudy mladého arabského vězně, kterého věznice z malého delikventa přeměnila v opravdového zločince.

Dílo dostalo 13 nominací na Césara. Jeho nejbližšími konkurenty jsou filmy Na počátku režiséra Xaviera Giannoliho s 11 nominacemi a Welcome Philippa Lioreta s deseti nominacemi.

Slavnostnímu večeru předávání cen bude předsedat herečka Marion Cotillardová, která je českým divákům známá z koprodukčního biografického filmu Edith Piaf. Za hlavní roli, v níž ztvárnila slavnou zpěvačku, dostala Oscara i Českého lva.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.