Na Floridě chystají Kouzelnický svět Harryho Pottera

13. 7. 2007 - 18:36 | Téma | red

Na Floridě chystají Kouzelnický svět Harryho Pottera zdroj: tisková zpráva

Warner Bros. Entertainment Inc. a Universal Orlando Resort jsou partnery ve stavbě prvního světového zábavního parku budovaného podle vzoru knih J

Warner Bros. Entertainment Inc. a Universal Orlando Resort jsou partnery ve stavbě prvního světového zábavního parku budovaného podle vzoru knih J. K. Rowlinsové o Harrym Pottererovi, jak je zobrazen ve filmch z produkce Warner Bros. Plány na Kouzelnický svět Harryho Pottera jsou představovány jako vize „tematického parku v tematickém parku“, celý komplex bude součástí Ostrova dobrodružství Universal na Floridě.

Předseda správní rady Warner Bros Barry Meyer řekl, že fanoušci z celého světa poslali firmě tisíce dopisů, ve kterých vyjadřovali přání navštívit Bradavice a jiná místa popsaná v knihách J. K. Rowlinsové – odtud vznikl nápad na zábavní park. Kouzelnický svět Harryho Pottera umožní divákům návštěvu některých nejznámějších lokalit popsaných y knihách, mezi mimi bude Zakázaný les, vesnice Hogsmeade a také samotný hrad Bradavice. Architektem je nositel Oskara za výpravu filmů Stuart Craig, který pracoval na filmové výpravě všech Harry Potterů. J. K. Rowlinsová řekla, že plány, které viděla, vypadaly velmi dobře a že si nemyslí, že by fanoušci knih nebo filmů byli zklamáni. Autoři projektu detailní věrnost prostředí, staveb i charakterů celého kouzelnického světa, i když herečtí představitele známí z filmů se zřejmě neobjeví.

Dveře Kouzelnického parku se mají otevřít v roce 2009 a mezi atrakcemi budou obvykle jízdy kouzelnickým světem, obchody a restaurace s ukázkami kouzelnického zboží a jídla. Také postavy známé z knih a filmů budou k vidění. A tak se určitě najde mnoho zájemců o prohlídku Bradavice a s chutí na dýňový džús či pivo – to je k mání v obchodech už nyní...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.