Na Filipínách byl zastřelen herec maskovaný za vraha

2. 11. 2010 - 12:00 | Téma | red

Na Filipínách byl zastřelen herec maskovaný za vraha zdroj: tisková zpráva

Zakukleného zločince zastřelil vesnický hlídač na Filipínách. Z postiženého se ale vyklubal herec, který byl lyžařskou kuklou maskován pro roli střelce v britském filmu. O sobotním incidentu píše agentura AP.

Hlídač Eddie Cuizon se snažil zastavit Kirka Abellu, který jel na motorce i s maskovaným řidičem. Když nezastavili, vystřelil a filipínského herce smrtelně zasáhl.

Cuizon posléze vypověděl policii, že spal, když ho vzbudil znepokojený občan, že viděl v obci ozbrojené muže. On sám pak spatřil dvojici maskovaných mužů na motocyklu, kteří nereagovali na jeho výzvu k zastavení. Když Abella jako spolujezdec sundal zbraň, strážce na něj vystřelil. Jak se nakonec ukázalo, zbraň byla pouze z plastu.

Scéna s Abellou měla být poslední v natáčení a herec měl spáchat zločin z jedoucího motocyklu. Film s názvem Going Somewhere natáčí britský režisér Alan Lyddiard. Obsahem jsou fiktivní potíže filmového dokumentaristy v provincii Cebu, kde natáčí snímek o prvním obeplutí světa Fernaoem Magalhaesem. Na ostrově Mactan u Cebu v roce 1521 tento portugalský mořeplavec zemřel na zranění otráveným šípem. Abella podlehl svému zranění v nemocnici a Cuizon se přihlásil na policii, jakmile zjistil, co se stalo.

Dobrovolní strážci v obcích po celé zemi pomáhají policii udržovat klid, střeží ulice a dohlížejí na dodržování zákazu vycházení. Obvykle jsou vyzbrojeni pouze holemi a nepředpokládá se, že by nosili střelné zbraně.

Cuizon řekl, že si pistoli vypůjčil, ale odmítl sdělit od koho. Bude obviněn z vraždy a porušení zákona o zbraních.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.