Na festivalu v Buenos Aires byl oceněn český animovany film Kozí příběh

17. 9. 2010 - 18:00 | Téma | red

Na festivalu v Buenos Aires byl oceněn český animovany film Kozí příběh zdroj: tisková zpráva

Snímek režiséra Jana Tománka Kozí příběh - Pověsti staré Prahy získal hlavní cenu za nejlepší celovečerní animovaný film pro mládež na mezinárodním dětském festivalu Nueva Mirada v Buenos Aires. Devátý ročník přehlídky v tomto argentinském městě představil kromě hraných dětských filmů i 159 krátkých animovaných filmů rozdělených do dvanácti soutěžních bloků.

"Film Kozí příběh - Pověsti staré Prahy soutěžil s dalšími 12 celovečerními animovanými filmy, mezi kterými byly například mnohokrát oceněný ruský film Soldát Fedot, francouzský film Tajemství tety Eleanor a německo-francouzský projekt Jasper," řekl dnes ČTK Petr Slavík z pražské společnosti Bontonfilm, která film uvedla do kin na podzim 2008.
"Diváci a festivalová porota ocenili, že náš film je jiný než americké snímky a snaží se jít vlastní cestou. Paradoxně přesně se líbilo to, co česká kritika zatratila," komentoval ocenění režisér Jan Tománek. Přesto mu právě kritici na loňském Febiofestu udělili za jeho počítačově animovaný projekt prestižní cenu Kristián. Nominaci za výtvarnou stránku na Českého lva však snímek neproměnil. V českých kinech film zhlédlo přes 280.000 diváků. Na jaře 2009 se objevil na trhu na DVD.

Tento divácky nejúspěšnější český animovaný film v novodobé historii tak úspěšně reprezentuje českou animaci i v zahraničí. Byl už uveden na deseti mezinárodních festivalech - například v Bilbau, Bangkoku, Soulu a na dalších přehlídkách ve Spojených státech nebo Itálii. "V listopadu 2009 byl dokončen v Los Angeles dabing s americkými herci a distribuční firma Epic Pictures začala se zahraničními prodeji. V současné době je film prodán do deseti velkých světových teritorií," dodal Slavík.

Kozí příběh zdroj: tisková zpráva

Rodinná komedie o přátelství mezi vesnickým mládencem Kubou a jeho neustále žvanící a na všechno žárlící kozou se odehrává ve středověké Praze, plné strašidel a rodících se legend. Hlavní hrdinové filmu se připletou ke stavbě Karlova mostu, vzniku orloje a příběhu Faustova domu. Jejich kroky zkříží kat Mydlář, spát jim nedá ani pověstný chlupatý duch. Příběh se prolíná s temnějším motivem chudého studenta Matěje, který podlehne svodům ďábla a v touze po uznání a penězích mu upíše duši.

Tento první český "trojrozměrně" digitálně animovaný snímek vznikal pět let na podobném počítačovém programu, jaký používali tvůrci Pána prstenů, Shreka a Doby ledové. V největších davových záběrech se "na scéně" najednou objevilo přes 230 postav. Podle výtvarných návrhů bylo vytvořeno přes 1200 předmětů, s nimiž si postavy hrají či jsou ve scénách umístěny. Výsledný snímek je složen z 117.648 ručně animovaných obrázků. Své hlasy animovaným hrdinům propůjčili například Jiří Lábus, Matěj Hádek, Mahulena Bočanová, Michal Dlouhý, Viktor Preiss, Karel Heřmánek a Petr Nárožný.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.