Na festivalu Sundance byly představeny filmy o paparazzi

28. 1. 2010 - 15:30 | Téma | red

Na festivalu Sundance byly představeny filmy o paparazzi zdroj: tisková zpráva

Filmový festival Sundance v utažském Park City na středozápadě USA letos nabízí 113 celovečerních snímků ze 36 zemí. Dva z nich se zabývají fenoménem typickým pro kulturu celebrit, životem pod drobnohledem, píše agentura Reuters. Před objektivy kamer totiž stáli paparazzi, lovci senzačních fotografií.

První ze snímků pojednává o populárním herci, který se jednoho fotografa rozhodl sám pronásledovat, druhý film s názvem Smash His Camera vypráví o kontroverzním fotografovi Ronu Galellovi, narozeném v roce 1931.

Americký herec Adrian Grenier, který se objevil ve filmech Ďábel nosí Pradu nebo v komedii Woodyho Allena Celebrity, s vlastním fotoaparátem pronásleduje paparazziho v dokumentu Teenage Paparazzi. Je jím 13letý Austin Visschedyk, jenž se o školní dny pravidelně do dvou hodin ráno handrkuje o nejlepší záběr s dvakrát tak starými muži. Ve snímku se objeví např. Lindsay Lohan nebo Paris Hilton

Dokumentární film Smash His Camera (Rozbij mu foťák) je o 79letém veteránovi tohoto druhu fotografie Ronu Galellovi, který je brán za prvního hollywoodského paparazziho. On sám se však považuje především za umělce, jehož díla vystavuje newyorské Muzeum moderního umění.

Název filmu byl původně pokynem americké bývalé první dámy Jacqueline Kennedyové-Onassisové jejímu tělesnému strážci poté, co ji a její děti Galella pronásledoval v newyorském Central Parku při projížďce na kolech.

Festival Sundance loni navštívilo 40.000 diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.