Na festivalu Sundance byly představeny filmy o paparazzi

28. 1. 2010 - 15:30 | Téma | red

Na festivalu Sundance byly představeny filmy o paparazzi zdroj: tisková zpráva

Filmový festival Sundance v utažském Park City na středozápadě USA letos nabízí 113 celovečerních snímků ze 36 zemí. Dva z nich se zabývají fenoménem typickým pro kulturu celebrit, životem pod drobnohledem, píše agentura Reuters. Před objektivy kamer totiž stáli paparazzi, lovci senzačních fotografií.

První ze snímků pojednává o populárním herci, který se jednoho fotografa rozhodl sám pronásledovat, druhý film s názvem Smash His Camera vypráví o kontroverzním fotografovi Ronu Galellovi, narozeném v roce 1931.

Americký herec Adrian Grenier, který se objevil ve filmech Ďábel nosí Pradu nebo v komedii Woodyho Allena Celebrity, s vlastním fotoaparátem pronásleduje paparazziho v dokumentu Teenage Paparazzi. Je jím 13letý Austin Visschedyk, jenž se o školní dny pravidelně do dvou hodin ráno handrkuje o nejlepší záběr s dvakrát tak starými muži. Ve snímku se objeví např. Lindsay Lohan nebo Paris Hilton

Dokumentární film Smash His Camera (Rozbij mu foťák) je o 79letém veteránovi tohoto druhu fotografie Ronu Galellovi, který je brán za prvního hollywoodského paparazziho. On sám se však považuje především za umělce, jehož díla vystavuje newyorské Muzeum moderního umění.

Název filmu byl původně pokynem americké bývalé první dámy Jacqueline Kennedyové-Onassisové jejímu tělesnému strážci poté, co ji a její děti Galella pronásledoval v newyorském Central Parku při projížďce na kolech.

Festival Sundance loni navštívilo 40.000 diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.