Na dalšího Tomb Raidera bude dohlížet tvůrkyně seriálu Lovecraft Country

26. 1. 2021 - 10:05 | Novinky | Adam Homola

Na dalšího Tomb Raidera bude dohlížet tvůrkyně seriálu Lovecraft Country zdroj: Foto: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Do role ikonické Lary Croft se vrátí Alicia Vikander a bude se tak navazovat na dva roky starý film.

Zdroje serveru The Hollywood Reporter potvrdili, že příštího Tomb Raidera bude psát i režírovat tvůrkyně populárního seriálu Lovecraft Country Misha Green. Ta je vedle toho známá i díky Sons of Anarchy, Underground a teď chystá i The Mother a Cleopatra Jones.

Filmový Tomb Raider vychází z dlouholeté série populárních videoher, které začaly už v roce 1996. V původních filmech hrála Laru Croft Angelina Jolie, jen aby ji v roce 2018 vystřídala Alicia Vikander.

Společně s Vikander přišel před dvěma lety drsný restart celé filmové série, který se notně inspiroval v neméně drsném herním restartu z roku 2015. Lara v něm byla najednou zase mladá, nezkušená, své první velké dobrodružství měla teprve před sebou a musela se naučit všechno to, co jsme z předchozích her znali.

Filmový restart z roku 2018 s Vikander v hlavní roli nebyl nijak úžasný, ale nešlo ani o propadák. Film utržil jen z kin téměř 275 milionů dolarů a recenze odborných kritiků i diváků se pohybovaly víceméně kolem průměru. Snad se tedy druhý díl po taktovkou Green podaří o poznání lépe.

zdroj: MGM

V zatím posledním Tomb Raiderovi hrála Laru Croft už zmíněná oscarová herečka Alicia Vikander (Ex Machina, Dánská dívka, Jason Bourne, Tulipánová horečka) a jako hlavní záporák se proti ní postavil Walton Goggins (Nespoutaný Django, Osm hrozných, Lincoln). Dále se ve filmu objevili ještě například Dominic West a Daniel Wu.

Celé to pak měl pod palcem režisér Roar Uthaug (Vlna) a produkčně film zastřešoval oscarový Graham King (Skrytá identita, Gangy New Yorku, Krvavý diamant).

Zdroje: The Hollywood Reporter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.