Na co koukat v září: Marvelovka, Bond a novinka hororového krále

1. 9. 2021 - 14:00 | Téma | Matěj Svoboda

Na co koukat v září: Marvelovka, Bond a novinka hororového krále zdroj: Foto: MGM

Léto máme za sebou, podzim začíná a s ním taky hnusné počasí, před kterým se nejlépe schovává v kině. A v září bude z čeho vybírat. 

Představí se nový superhrdina ze stáje Marvelu, který bude sázet na bojové umění, s Jamesem Bondem se rozloučí Daniel Craig, Mary Elizabeth Winstead se bude mstít na Netflixu japonským gangsterům a na své si přijdou i fandové fantasy nebo českých komedií.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, 2. září, kino

zdroj: Marvel Studios

Hrdinou nejnovější marvelovky je sympaťák Shang-Chi, jenž žije v San Franciscu, pracuje v restauraci a snaží se na sebe moc neupozorňovat. A má k tomu dobrý důvod. Ve skutečnosti jde o mistra bojových umění a syna vůdce jedné z nejmocnějších zločineckých organizací na světě, který odmítl jít ve stopách svého otce. Jenže lidé jako jeho táta jen velmi neradi slyší „ne.“ A teď si pro Shang-Chiho přišli jeho pohůnci a on ví, že před svým osudem neuteče. A bude se mu muset postavit.

Cinderella, 3. září, Prime Video

Cinderella 1 zdroj: Foto: Amazon

Mysleli jste si, že znáte příběh o Popelce? Ani náhodou. Nová verze bude… řekněme hodně osobitá. Hlavní hrdinka chce i tentokrát navštívit ples, tam se do ní zamiluje princ a život jí budou komplikovat zlá macecha a nevlastní sestra. Jenže tahle Popelka je hodně moderní a víc, než pohádkovou lásku chce respekt a šanci uspět se svým módním salónem. A kouzelná víla tu má tentokrát podobu víláka… Slušná divočina, ale zpěvačku Camilu Cabello v hlavní roli režíruje Kay Cannon, která napsala trilogii Ladíme a točila komedii Kazišuci. A ukázala, že umí lehce provokovat a zároveň mít i nadhled.

Jaká je cena života, 3. září, Netflix

Jaká je cena života 2 zdroj: Foto: Netflix

Hvězdné obsazené drama, kde se v hlavních rolích představí Michael Keaton a Stanley Tucci, řeší události 11. září 2001, ovšem ne samotný útok, ale to, co přišlo po něm. Zkušený advokát totiž dostane za úkol vyčíslit ztráty na životech a vymyslet, jak odškodnit rodiny, které při teroristickém útoku přišly o své nejbližší. A rychle zjistí, že tohle z tabulek nevyčte. Čím víc vdov a sirotků potkává, tím víc mu dochází hrůznost celé události. A fakt, že lidský život má cenu, jaká se penězi vyčíslit nedá.

Zhoubné zlo, 9. září, kino

Zhoubné zlo 2 zdroj: Foto: Warner Bros. Pictures

Králem hororového žánru je v jednadvacátém století bez debat James Wan. Talentovaný režisér vymyslel série Saw, Insidous i V zajetí démonů. Naposledy sice točil komiksového Aquamana, ale než se vrhne na jeho pokračování, vrací se k oblíbenému děsivému žánru. Hrdinkou Zhoubného zla bude Madison, která trpí vizemi strašlivých vražd. Netuší, kdo je páchá, ovšem čím dál tím víc to vypadá na bytost nepocházející z našeho světa. Hlavní roli si zahraje Annabelle Wallis známá z hororu o děsivé panence Annabelle, který Wan produkoval.

Rodinu si nevybereš, 9. září, kino

rodinu si nevybereš 1 zdroj: Bohemia MP

Morelovi jsou úplně normální rodina s úplně normálními problémy. Táta, máma, dospívající dcera, pubertální syn a malá holčička. Mají se celkem rádi, ale spíš než aby si to říkali, na sebe v jednom kuse řvou. A pak se jednoho dne probudí a čeká je šok. Každý se totiž probere v cizím těle. Šestiletá holka je najednou v těle táty, z otce rodiny se stal teenager, ten se zase ocitl v těle svojí starší sestry a máma… s tou to bude možná ještě složitější. Co se Modelovým stalo? A jak sakra mají tuhle šlamastiku vyřešit?

Jedině Tereza, 9. září, kino

Jedině Tereza 2 zdroj: Foto: Cinemart

Tomáš s Terezou se milují už od střední. Teď žijí v Praze, kde se Tereza pokouší prodávat ručně vyráběné boty a Tomáš pracuje jako moderátor počasí v televizi. Jeho láska se rozhodne ho jednoho dne překvapit a s hrůzou vidí, jak si Tomáš užívá s kolegyní. A uteče s tím, že už ho nikdy nechce vidět. Jenže Tomáš ji nepodvedl, šlo o omyl, ale jak to má Tereze vysvětlit, když s ním odmítá mluvit? Jednoduše. S pomocí kamaráda Karla, velkého znalce filmů, zkusí vymyslet gesto, které by bylo větší než vyznání lásky v Titanicu nebo Pretty Woman. Bude to však stačit?

Kate, 10. září, Netflix

Kate 1 zdroj: Foto: Netflix

Mary Elizabeth Winstead akční role umí, předvedla to v prequelu hororové Věci nebo třeba ve čtvrté Smrtonosné pasti. V Kate ztvární profesionální vražedkyni působící v Japonsku a je ve svém oboru absolutní eso. Jenže i ona udělá chybu a zjistí, že ji kdosi otrávil. Protilék neexistuje a jí zbývá čtrnáct hodin života. Ví, že nepřežije, ale není z těch lidí, kteří by si zalezli někam do kouta a litovali se. Než ji jed definitivně zabije, hodlá poslat kulku do hlavy každému, kdo měl prsty v tom, že se nedožije zítřka. Její parťáka si zahraje Woody Harrelson.

Zelený rytíř, 16. září, kino

zdroj: A24

Hrdinou osobité a umělecky hodně ambiciózní fantasy je Gawain, odvážný člen rytířů kulatého stolu a synovec samotného Artuše, jenž má sice pro strach uděláno, ale občas si o sobě trošku moc myslí. To změní příchod Zeleného rytíře, obřího monstra, které podle všeho nemůže zemřít a právě Gawain má najít způsob, jak ho zabít. A má na to rok. Během svého putování narazí na dobré i zlé lidi, obry, kouzla a monstra. A na spoustu věcí, který mu dají příležitost ukázat, jaký je vlastně člověk. V hlavní roli se objeví Dev Patel z oscarového Milionáře z chatrče.

Zbožňovaný, 23. září, kino

Zbožňovaný 1 zdroj: Foto: Bioscop

Scenárista Petr Kolečko, autor seriálů Most! nebo Okresní přebor, si vyzkoušel režii v komedii Přes prsty a zalíbilo se mu to, takže se za kameru vrací. Hrdinou Zbožňovaného bude pediatr Zdeněk, který jde do zaslouženého důchodu. Těší se na něj rodina, vnučka o něm píše práci do školy, všichni ho mají rádi a respektují. Jenomže pak se provalí, že Zdeněk má už spoustu let poměr s kolegyní a chce ho teď rázně ukončit. Jenže se mu to malinko vymkne z rukou. A všichni ho najednou vidí v trochu jiném světle. Hlavní role se ujal Jiří Bartoška.

Není čas zemřít, 30. září, kino

zdroj: MGM

James Bond šel do důchodu. Pověsil agentské řemeslo na hřebík a chce mít klid, jenomže ten nemá dlouhého trvání. Starý kamarád od CIA ho požádá, jestli by mu nepomohl zjistit, kdo a proč unesl geniálního vědce a James Bond se opět ocitá ve světě tajných služeb, mocných zloduchů a kulek, které mu létají kolem uší. A ne každý ho tu vítá s otevřenou náručí. Agent 007 je v očích svých bývalých šéfů spíš přítěž než cokoliv jiného a byli by rádi, kdyby v tom důchodu zůstal. Jenže Bond zjistí, že to nejde. Staré účty je potřeba uzavřít pořádně. A jednou provždy.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.