Na co koukat v únoru: Nejmenší marvelovský hrdina a velká romantika

3. 2. 2023 - 9:32 | Téma | Matěj Svoboda

Na co koukat v únoru: Nejmenší marvelovský hrdina a velká romantika zdroj: Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures

Ant-Man vyráží do Kvantové říše, Reese Witherspoon se zamiluje do Ashtona Kutchera a zfetovaný medvěd žere lidi.

Někdo klepe na dveře, od 2. února, kino

Manželé Eric a Andrew a jejich adoptovaná dcera Wen mají nezvanou návštěvu. Do jejich chaty nakráčeli čtyři cizinci, kteří tvrdí, že se blíží apokalypsa a zabránit ji mohou jen oni. Jak? Stačí, aby se jeden z nich obětoval a zbylí dva ho zabili. A s postupujícím časem si hrdinové přestávají být jisti, jestli čtyři hosté náhodou nemluví pravdu… režíroval tvůrce Šestého smyslu M. Night Shyamalan

zdroj: Cinemart

Muž jménem Otto, od 2. února, kino

Vdovec Otto nenávidí všechno a všechny. Je to stárnoucí bručoun, který se snad už ani neumí usmívat a každý z jeho sousedů raději přejde ulici, než aby se s ním musel potkat. Jenže teď se do vedlejšího domu nastěhovala mladá rodina a maminka Marisol je rozhodnutá paličatého mrzouta srovnat do latě. A udělat z něj lepšího člověka. V adaptaci bestselleru Muž jménem Ove dostal hlavní roli Tom Hanks.

a man called otto tom hanks zdroj: Foto: Sony Pictures Entertainment

Asterix a Obelix: Říše středu, od 2. února, kino

Galové Asterix a Obelix jsou esa, pokud jde o mlácení Římanů a během svých komiksových, animovaných i hraných dobrodružství už toho zažili hodně. Když ale zjistí, že je čeká cesta do Číny, trošku překvapení jsou. Jenže jejich pomoc potřebuje princezna, které uloupili trůn a bez Asterixe s Obelixem to nezvládne. Navíc se ukáže, že do Číny míří se svými legiemi i Caesar! Těšte se na Marion Cotillard, Vincenta Cassela nebo Pierra Richarda.

zdroj: Bioscop

Bez kalhot 3: Poslední tanec, od 9. února, kino

Mike Lane zestárnul. Sice má pořád figuru, na kterou se dámy moc rády koukají, ale už to není úplný mladík a teď se živí jako barman na Floridě. A občas si přivydělává jako striptér. Jeho nejnovější zákaznice je z jeho pohybů tak uchvácená a z jeho samotného nakonec vlastně také, že se rozhodne nabídnout mu, aby s ní spolupracoval na taneční show, o které by mluvil celý Londýn. A Mike tak vyráží do Anglie. V hlavních rolích uvidíte Channinga Tatuma a Salmu Hayek.

zdroj: Vertical Entertainment

U tebe nebo u mě, od 10. února, Netflix

Debbie a Peter spolu před lety strávili noc, ale hned věděli, že na randění to nebude. Ale stali se z nich kamarádi: Debbie teď žije v L.A. a snaží se zvládat kariéru a výchovu syna, Peter zůstal single a užívá si v New Yorku. A unavené kamarádce nabídne, aby si na týden vyměnili bydlení. Pro oba to je zpočátku šok, ale pak začnou o tom druhém zjišťovat věci, které si ani jako dobří přátelé neřekli. A přátelství – i takhle na dálku – začne přerůstat v něco víc. Hlavní role si v romantické komedii zahráli Reese Witherspoon a Ashton Kutcher.

u tebe nebo u mě zdroj: Foto: Netflix

Ant-Man a Wasp: Quantumania, od 16. února, kino

Nejmenší superhrdina se vrací. Ant-Man, který se umí zmenšit na velikost mravence, ale i zvětšit na obra, se i se svými přáteli a rodinou ocitne v kvantové říši, vesmíru, který není pouhým okem vidět, ale kde se dějí velké věci. Dostane tu šanci dohnat ztracený čas, kdy nebyl se svými nejbližšími, ale nebude to zadarmo. A Kang Dobyvatel, který je ochotný mu pomoci, je někdo, koho je dobré pouštět si k tělu. Ohrozí Ant-Man svou touhou po druhé šanci náš svět?

zdroj: Falcon

Děti Nagana, od 22. února, kino

V únoru 1998 postoupil český hokejový tým do finále na olympijských hrách v Naganu. A jedenáctiletý Dominik to pořádně prožíval. Tak moc, že se rozhodl začít hrát hokej s tenisákem na plácku kousek za barákem. Jenže tam už hraje tým starších kluků, kteří se nechtějí dělit. A tak má dojít k západu, ve kterém se rozhodne, kdo bude králem ulice. V rodinném sportovním filmu uvidíte Kláru Issovou nebo Hynka Čermáka.

zdroj: Bontonfilm

Velryba, od 23. února, kino

Charlie kdysi dávno opustil svou rodinu, když se zamiloval do muže. Jenže nový vztah nevydržel a samotu se Charlie rozhodl řešit přejídáním. Teď váží 300 kilo a začíná chápat, že dlouho už naživu nebude. A tak se rozhodne kontaktovat svou dceru, kterou roky neviděl, a zkusit napravit vzájemné vztahy. Je ale otázka, jestli o to má po tolika letech jeho holčička zájem. A jestli to on sám stihne. Hlavní roli si v dramatu od režiséra Requiem za sen zahrál Brendan Fraser.

velryba zdroj: Foto: A24

Medvěd na koksu, od 23. února, kino

Nejšílenější příběhy píše sám život. Medvěd na koksu vychází ze skutečné události a bude se točit okolo zásilky drog, kterou pašeráci vyhodili z letadla kdesi v divočině. A jejich zboží našel jeden roztomilý méďa a pořádně se jím naládoval. Po lese teď běhají gangsteři, výletníci a jeden zatraceně naštvaný agresivní medvěd nakopnutý kokainem. Poteče krev. A bude to legrace.

zdroj: Cinemart

Máme tu ducha, od 24. února, Netflix

Kevin se s rodiči přestěhoval do nového domu, ale od spolužáku zjistí, že to nebyl dobrý nápad. Prý tam totiž straší. A je to pravda! Kevinovi se jednoho dne povede natočit Ernesta, který je duch, ale rozhodně nepůsobí děsivě. Když se však video dostane na internet, stane se z něj celebrita. Což je něco, o co ani v nejmenším nestojí. Navíc je to vlastně sympaťák a Kevin se rozhodne pomoct. Ale jak ochránit ducha před světem? V hlavní roli uvidíte Davida Harboura ze Stranger Things. 

máme tu ducha zdroj: Foto: Netflix

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.