Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - od 5. do 11. července

5. 7. 2004 - 13:33 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - od 5. do 11. července zdroj: tisková zpráva

Něco na té Mary je...Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Něco na té Mary je (There´s Something About Mary)
Nova - středa 22:45
Úspěšná komedie s Benem Stillerem (Starsky a Hutch) a Cameron Diazovou (Charlieho andílci), postavená na tolik oblíbeném přisprostlém situačním humoru. Spolužák miluje spolužačku, avšak nějak mu to s ní nevyjde a dívka se navíc odstěhuje pryč z města. Spolužák dospěje, ale je stále spolužačkou silně posedlý. Najme si tedy soukromého detektiva (Matt Dillon), aby mu ji vypátral. Ten, kdo ocení vtipy podobné tomu o pánovi, co uklouzne po slupce od banánu a sletí do kanálu, se může po zhlédnutí této komedie dostat smíchy do komatu. (1998)

FILMY

Svatební cesta do Jiljí
ČT1 - pondělí 22:30
Půvabná "roadmovie" Hynka Bočana s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem, natočená podle knížky Miroslava Skály. I když se na první pohled manželství jeví jako klidný přístav pro vědeckou práci, je nejprve nutné podrobit svou nastávající křtu ohněm. (1983)

Jáchyme, hoď ho do stroje!
Nova - pondělí 17:45
Venkovský chlapec z STS Chvojkovice-Brod se vypraví, vyzbrojen toliko rádiovkou a kondiciogramem, čelit nástrahám úplatků do pražského autosalonu. Autoři Svěrák, Smoljak a režisér Lipský dopomohli Luďkovi Sobotovi k jedné z nejlepších komedií jeho kariéry. Pak už následovaly spíš jen politováníhodné události, které se v jeho případě opakovali častěji než "jednou za deset let..." (1974)

Policajt ze San Franciska (Metro)
Nova - pondělí 21:40
Jedna z horších detektivek s Eddie Murphym, jejíž český název vyvolává dojem jakéhosi volného pokračování úspěšného Policajta z Beverly Hills. Rutinní akční podívaná plná stereotypních klišé o policejním vyjednavači a mstivém zločinci, který znepříjemňuje život jemu a jeho snoubence. (1997)

Šakalí léta
Nova - úterý 17:25
Kdo by neznal dejvický muzikál s písničkami Ivana Hlase. Šakalí léta jako první naznačila, že se nám v Janu Hřebejkovi rodí výrazná filmařská osobnost. Snímek si odnesl Českého lva za nejlepší film roku. (1993)

Nebezpečná rychlost (Speed)
Nova - středa 20:30
Ultrarychlý snímek s Keanu Reevesem (Matrix) a Sandrou Bullockovou (Slečna Drsňák), kteří musejí zachránit pasažéry z autobusu napěchovaného výbušninou. To vše pod vedením kameramana a režiséra Jana de Bonta (Twister). (1994)

Formule! (Driven)
Prima - pátek 19:55
Jeden z relativně nedávných Stalloneových pokusů vrátit se do první herecké ligy. Opět boužel nevyšel, a zdá se, že hned tak nevyjde. Podobně patetických šablonovitých filmů chrlí dnešní produkce mraky, a obsazuje do nich atraktivní mladé "adrenalinové" hvězdy. Starý dobrý Stallone už nemá ten "styl", takže snad možná jednou... he, třeba jako otec Supermana...? (2001)

Hvězdné války V - Impérium vrací úder (Star Wars V - The Empire Strikes Back)
ČT1 - sobota 21:10
Druhé (chronologicky páté) pokračování Lucasovy vesmírné ságy, odehrávající se před dávnými časy, v předaleké galaxii. (1980)

Sedm let v Tibetu (Seven Years In Tibet)
Nova - neděle 16:55
Bezpochyby zručný francouzský režisér Jean-Jacques Annaud (Jméno růže, Nepřítel před branami) stojí za volným zpracováním osudů rakouského horolezce, který za II. světové války našel cestu ze zajateckého tábora přes Himaláje až k Dalajlámovi. Annaud sice nedal filmu zrovna tryskový pohon, ale ukazuje v něm nádherné přírodní scenérie a v neposlední řadě charismatického Brada Pitta (Trója) v roli zběhlého Edelweisse. (1997)

SERIÁLY

Zločin v ulicích (1, 2/13) (Homicide: Life on the Street)
Nova - pondělí 1:15
Docela úspěšný policejní seriál z devadesátých let o detektivech, potírajících zločin na těch nejhorších ulicích města Baltimoru. (1993-99)

Městečko South Park VI (1/17) (South Park VI)
Nova - úterý 0:15
Konečně k nám dorazila už šestá řada animovaného seriálu o čtyřech malých sprostých chlapečcích z Colorada.


Tipy Jana Jaroše: týden od 5. do 11. července - ART
Příběh z Bronxu (Roberta De Niro), Indiánské léto, Malý Buddha a další prázdninové tipy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.