Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - od 21. do 27. června

- Téma autor: red

Ve 26., nejen televizním týdnu - Policajt ze školky, Hon na myš, Velký blondýn s černou botou a další... Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Policajt ze školkyPolicajt ze školky (Kindergarten Cop)
Nova - středa 20:35
Po vydařené komedii Dvojčata, se po dvou letech Arnold Schwarzenegger znovu vrátil ke stejnému žánru, a opět to bylo pod vedením slovenského rodáka Ivana Reitmana (Krotitelé duchů). Jako strážce zákona nastoupí na tajnou misi do mateřské školky, aby dopadl drogového dealera a ochránil malého chlapce i jeho matku. (1990)

Hon na myš

Hon na myš (Mouse Hunt)
Nova - neděle 15:40
Tribut kreslenému Tomovi & Jerrymu - komedie o tom, jak je těžké polapit jednoho hlodavce ve vlastním domě. Objeví se v ní i ne zrovna typický komediální herec Christopher Walken, jako Exterminátor. Ideální pro dnešní starší děti, ale určitě nejen pro ně. Třeba i pro ty, kteří normálně nesnesou jakýkoli film o zvířatech. Režíroval Gore Verbinski (Piráti z Karibiku). (1997)

FILMY

ZZátah (Dragnet)
Nova - pondělí 9:25
Mírně švihlá kriminální komedie, v níž Dan Aykroyd (Krotitelé duchů) a Tom Hanks hrají policisty, vyšetřující záhady kolem organizace PAGAN (pohan). Film vychází ze starého detektivního seriálu z 50. a 60. let, který byl mimochodem loni neúspěšně obnoven s Edem O'Neillem alias Alem Bundou. (1987)

Hudson Hawk (Hudson Hawk)
Nova - úterý 21:55
Hůře stravitelný guláš podle receptu, který se pohříchu zrodil v hlavě Bruce Willise. Ne všechny jeho filmy jsou vyloženě super, ale tenhle pokus o dobrodružnou komedii evidentně nevyšel. Slabé vtípky, slabá akce, slabý děj, nuda a šeď. (1991)

Thunder Point (Thunder Point)
Prima - úterý 22:50
Kyle MacLachlan (agent Cooper z Twin Peaks) se v románové adaptaci Thunder Point zhostil role bývalého zločince, aby byl vyslán chránit ženu, která objevila 50 let starý Hitlerův dokument. A nikoho z nás nepřekvapí, že o něj mají zájem i mnohé nekalé živly. (1998)

TakenUneseni (1/10) (Taken)
ČT1 - čtvrtek 20:00
Velkorozpočtové televizní sci-fi z produkce Stevena Spielberga o lidech, unesených mimozemšťany. Více v našem speciálním článku. (2002)

Maska (Mask)
Nova - pátek 9:30
Adaptace komicsu s atraktivními triky, nadzvukovým spádem a Jimem Carreym v hlavní roli. Více v naší DVD recenzi. (1994)

Velký blondýn s černou botou (Le grand blond avec une chaussure noire)
ČT1 - pátek 20:30
Šílená francouzská komedie s Pierrem Richardem a se vším, co k ní neoddělitelně patří: nešika, tajné služby, osudová žena, nevhodná obuv... (1972)

VyhnanecVyhnanec (Bridge of Dragons)
Nova - pátek 23:05
Rozhodli jste se z nějakého důvodu prověřit psychickou odolnost svého organismu? Pak máte jedinečnou příležitost sebrat rukavici hozenou Dolphem Lundgrenem v jednom z jeho nejprapodivnějších výstupů. Natáčelo se v Bulharsku a výsledek si opravdu jen stěží hledá konkurenci. (1999)

Frekvence (Frequency)
ČT1 - sobota 21:00
Syn (James Caviezel) jednoho dne naváže rádiový kontakt se svým otcem (Dennis Quaid), který zahynul při požáru před 30 lety. Varuje ho, otec přežije, ale spustí se tím řetězec neobyčejných událostí. Vědecky naivní sci-fi thriller natočil Gragory Hoblit (Hartova válka, Anděl smrti). (2000)

Peacemaker (Peacemaker)
Nova - sobota 21:50
George Clooney (Dannyho parťáci) a Nicole Kidmanová (Ti druzí) se spolu objevili v šablonovitém a dost nenápaditém akčním thrilleru. Pokoušejí se v něm zastavit teroristy, kteří ukradli atomové zbraně. Režírovala Mimi Lederová, zodpovědná za Drtivý dopad. Odečteme-li tedy grandiózní speciální efekty, můžeme očekávat dílo na podobně neinspirativní úrovni. (1997)

Tajemství loňského léta 2: Rok potéTajemství loňského léta 2: Rok poté (I Still Know What You Did Last Summer)
Nova - neděle 23:05
Pokračování teenagerského hororu, kde několikrát mrtvý rybář s hákem vraždí elegantní studenty a sexy studentky. Tentokrát už bez S/M "Buffy" Gellarové. (1998)

SERIÁL

Krok za krokem III (22)
prima - čtvrtek 13:45
Rodinný seriál Krok za krokem už sice nějakou dobu běží, nicméně proč na něj upozorňuji až nyní má svůj důvod. Nepletu-li se, pak ve 22. dílu uvidíte živého Beavise a Butt-heada. (1993)

Tipy Jana Jaroše: týden od 21. do 27. června - ART

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.