Na co koukat v televizi (když už člověk musí...)

5. 9. 2004 - 22:30 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) zdroj: tisková zpráva

Ve 37. televizním týdnu Fotr je lotr a začíná Náměstíčko. Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Fotr je lotr Fotr je lotr (Meet the Parents)
ČT1 - sobota 20:50
Jak může dopadnout důležitá zdvořilostní návštěva vystresovaného zdravotního "bratra", když jde žádat konzervativní rodiče o ruku jejich jediné dcery? Moc dobře ne, zvlášť, když mladík je groteskně nešikovný a otec dívky bývalý agent CIA. Bláznivá komedie Jaye Roacha (Austin Powers) s Benem Stillerem (Starsky a Hutch) a Robertem De Nirem. (2000)

FILMY

Epicentrum (Epicenter)
Nova - pondělí 23:00
Standardní šestáková akce, kde má sexy žena zákona z L.A. za úkol ochránit důležitého svědka před mafiány a zkorumpovanými poldy. Misi jí však komplikuje zemětřesení. Zajímavé je, že v hlavní roli se představí bývalá pornohvězda Traci Lords (Beverly Hills Copulator). Nutno ovšem podotknout, že před kamerou (tou "normální") rozhodně není žádná začátečnice. Objevila se v mnoha a mnoha vedlejších rolích - Blade, Melrose Place, v seriálu MacGyver dokonce hrála nevinnou (fakt!) dívku Jenny. (2000)

Highlander Highlander (Highlander)
Nova - úterý 22:45
Christopher Lambert a Sean Connery. Kultovní sci-fi o nesmrtelných bojovnících, co si za zvuku hudby skupiny Queen navzájem stínají hlavy. Zatím byly natočeny tři pokračování a tři seriály (včetně animovaného), avšak režisér Russell Mulcahy svůj fenomenální úspěch už nikdy nezopakoval. (1986)

Orlové práva Orlové práva (Legal Eagles)
Nova - středa 9:30
Po veleúspěšné paranormální komedii Krotitelé duchů, natočil rodák ze Slovenského Komárna Ivan Reitman poměrně nevzrušivou detektivku o prokurátorovi (Robert Reford), stojícím proti nevypočitatelné Daryl Hannahové (Žbluňk!) a její právničce. (1986)

Boxeři (Play It to the Bone)
ČT1 - pátek 23:50
Režisér a scénárista Ron Shelton má na svém kontě např. sportovní komedii Bílí muž neumějí skákat a také napsal scénář k akční hitovce Mizerové 2. V tomhle případě se pustil do ztvárnění boxerského souboje dvou kamarádů, kteří začali brát své soupeření až příliš prestižně. Nakonec prohlédli a jejich přátelství se stalo pevnější než kdy dřív. Normální limonáda s Antoniem Banderasem a Woody Harrelsonem (Lid vs. Larry Flint). (1999)

Mise v ohrožení Mise v ohrožení (The Dish)
ČT2 - sobota 11:30
Pohodový australský snímek podle skutečných vzpomínek ředitele observatoře v Pakes Dr. Johna Boltona. S půvabnou pokorou vypráví o tom, co se odehrávalo na zastrčené venkovské stanici sledování kosmických letů, během ostře sledované Armstrongovy cesty na Měsíc. K průšvihu a pořádné ostudě byl tehdy opravdu jen krůček. V hlavní roli Sam Neill (Jurský park). (2000)

Smrtonosná past III (Die Hard 3)
Nova - sobota 21:50
Po neslaném nemastném druhém dílu se režie chopil opět John McTiernan (Predátor), a třetí "Past" má zase solidně našlápnuto. Bruce Willis se pokusí spolu se Samuelem L. Jacksonem (Pulp Fiction) vyřešit problém, který mu v newyorkské podzemce nastražil Jeremy Irons (Dračí doupě, Lolita). Škoda, že štáb, který se postaral o český zvukový mix, byl při výrobě patrně totálně namol. (1995)

Ztracený svět: Jurský park (Lost World: Jurassic Park)
Nova - neděle 17:05
Steven Spielberg se vrátil ke svému kolosálnímu dinosauřímu trháku, a po rutinním dobrodružství v džungli, pošle rozzuřeného tyranosaura zdemolovat San Diego. (1997)

SERIÁLY

NNáměstíčko
ČT2 – pondělí 20:00
Startuje nový desetidílný televizní seriál České televize. Hrají: J. Vinklář, L. Skořepová, I. Svobodová, L. Kotrbová, Z. Žák a další. Režie: J. Hanuš. Více v recenzi seriálu.

24 hodin II (24)
Nova – pondělí 20:00
Kiefer Sutherland jako Jack Bauer opět v boji proti teroristům. Druhá řada seriálu odehrávajícího se v reálném čase. Zatím byly natočeny 3 sezony. (2002)

Haló, haló! (1/85) (Allo Allo)
ČT2 - úterý 17:50 a čtvrtek 18:00
Od úterního podvečera se na obrazovky ČT vrací příjemný britský sitcom o francouzském odboji za II. světové války, sestřelených bristkých letcích a trhlých německých okupantech. (1982)

Můj přítel Monk (Monk)
Prima - sobota 19:55
TV Prima zařadila v sobotu do hlavního vysílacího času pilotní díl populárního - a přesto chytrého - amerického seriálu Monk. Bývalý detektiv středního věku Adrian Monk se průběžně snaží jednak najít vraha své ženy a jednak se vyrovnat stím, že mu jde dnešní svět totálně na nervy. V titulní úloze Tony Shalhoub (Galaxy Quest, Stav obležení, Men in Black). V USA aktuálně běží třetí sezona. (2002)


Tipy Jana Jaroše: týden od 6. do 12. září - ART
Černá kočka, bílý kocour, Fešák, Joe, Děvčátko, Taková láska...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.