Na co koukat v televizi (když už člověk musí...)

30. 8. 2004 - 9:10 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) zdroj: tisková zpráva

Ve 36. týdnu na Johna Travoltu, Samuela L. Jacksona, Les Charlots a dinosaury. Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Swordfish: Operace Hacker Swordfish: Operace Hacker (Swordfish)
Nova - sobota 21:55
Film, který na sebe strhl pozornost především diskusemi o výši částky, kterou Halle Berryová inkasovala za odhalení svých čerstvých silikonových implantátů. Chytrý podnikavec (John Travolta) v něm najme počítačového hackera (Hugha Jackmana - X men, Van Helsing), aby pro něj ukradl zbytečně zahálející 9,5 miliardy vládních dolarů. Celkem standardní thriller, nicméně Berryová za to podívání stojí. Režie: Dominic Sena (60 sekund). (2001)

FILMY

Útok z hlubin (Deep Blue Sea)
Nova - pondělí 21:50
Bývalý manžel Geeny Davisové, finský režisér Renny Harlin (Smrtonosná past 2, Cliffhanger), dal dohromady film o skupině vědců, která zkoumá zmutované žraloky, aby nalezla lék na Alzheimerovu chorobu. Výzkum se však – zcela netradičně a nad očekávání – vymkne z ruky, a z krvelačných žraloků se stávají mimořádně inteligentní bestie. Natáčení se zúčastnil i Samuel L. Jackson (Vyjednavač). (1999)

Záměna (Trading Places)
ČT1 - úterý 20:00
Stará známá komedie se začínajícími Eddiem Murphym a Danem Aykroydem (Krotitelé duchů). Dokáže podvodník z ulice fungovat jako burzovní makléř, a dokáže naproti tomu boháč přežít na ulici jako opilý Santa Claus? V sázce je celý jeden dolar. Záměnu natočil John Landis a její úplnou tečku najde divák v jiném Landisově filmu Cesta do Ameriky. (1983)

VyjednavaVyjednavač (The Negotiator)
Nova - středa 21:50
Napínavý thriller se Samuelem L. Jacksonem. Zahrál si v něm policejního vyjednavače neprávem obviněného z vraždy a okolnostmi donuceného zabarikádovat se v budově s několika rukojmími. To je chvíle, kdy na plac nastupuje vyjednavač – protivník, kterého hraje Kevin Spacey (Americká krása, K-Pax). V závěru film trochu skřípe, ale jinak je to solidní podívaná. (1998)

Buffy - zabíječka upírů Buffy - zabíječka upírů (Buffy the Vampire Slayer)
Nova - čtvrtek 22:35
Předskokan, podle něhož byl 5 let poté natočen stejnojmenný seriál - ovšem už s jiným obsazením. Docela nevtipný a nudný středoškolský horůrek, kterému nepomohla ani přítomnost několika zkušených herců - Rutgera Hauera (Blade Runner), Donalda Sutherlanda (M*A*S*H), Hilary Swankové (Jádro), Davida Arquetta (Vřískot) nebo fajnšmekrům dobře známého Paula Reubense (Pee Wee Herman). Celé to naštěstí trvá jen milosrdných 82 min. (1992)

Velký bazar (Le grand bazar)
Prima - sobota 14:20
Les Charlots byla v průběhu 70. let populární skupina francouzských komiků (nebo spíš klaunů). Natočili řadu šílených celovečerních komedií a několik z nich bylo s úspěchem uvedeno i v tehdejším Československu - např. Blázni ze stadionu, Čtyři mušketýři a čtyři sluhové, Bažanti jdou do boje. Tentokrát naše čtveřice vynaloží všechny síly k tomu, aby pomohla hokynářovi Émilovi (Michel Galabru) proti rozpínavému konkurenčnímu supermarketu. Režie Claude Zidi (Zvíře). (1973)

Fanfán Tulipán Fanfán Tulipán (Fanfan La Tulipe)
Nova - sobota 20:00
Klasická dobrodružství šviháka s kordem neodmyslitelně patří k pilířům repertoáru herců Gérarda Philipa a Giny Lollobrigidy. Francouzští tvůrci se po 50 letech pokusili podruhé vstoupit do téže řeky, ale koryto mezitím vyschlo, šarm se vypařil a v mělkém řečišti si Vincent Perez (Vrána 2) a Penélope Cruzová (Gotika, Mandolína kapitána Corelliho) dokázali jen smočit kotníky. Ražie Gérard Krawczyk (Taxi 2 a 3, Wasabi). (2003)

Jurský park (Jurassic Park)
Nova - neděle 17:05
Spielbergova "Cesta do pravěku", uskutečněná prostřednictvím románové předlohy Michaela Crichtona a počítačové "farmy" George Lucase. Před deseti lety šlo jistě o technický přelom, ovšem co může nabídnout dnes, když už jsme na ledacos zvyklí. V hlavních rolích dinosauři, ve vedlejších Sam Neil (Horizont události), Laura Dernová (Modrý samet) a Jeff Goldblum (Den nezávislosti). (1993)

Přísaha (The Pledge)
Prima - neděle 21:45
Netradiční kriminální příběh režírovaný bývalým manželem Madonny, hercem Seanem Pennem. Vznikl na motivy románu slavného švýcarského dramatika Friedricha Dürrenmatta, a vypráví o detektivovi, který v den odchodu do důchodu začne na vlastní pěst řešit případ brutální vraždy malé holčičky. Nakonec se pro něj slib, který dá jejím rodičům, stane sebezničující posedlostí. V hlavní roli Jack Nicolson. (2001)

HUDBA

Pink Floyd: Dark Side of the Moon
ČT2 - pondělí 22:25
Asi dvacetiminutový promo-snímek natočený při příležitosti uvedení remasterované podoby tohoto přelomového alba rockové historie ve formátu SACD.


Tipy Jana Jaroše: týden od 30. srpna do 5. září - ART
Čínská lázeň, Toulavé boty, Pocta Janu Švankmajerovi, Zlatá brána...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.