Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) 4. – 10. října

4. 10. 2004 8:37 - Téma | Autor: red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) 4. – 10. října

Ve 41.televizním týdnu: Mexičan, Drakula, Prezidentův muž... Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

MexiMexičan (The Mexican)
ČT1 - sobota 21:40
Gangster druhé kategorie se vydává do Mexika sehnat pro svého mafiánského bosse Mexičana (prokletý revolver). Jeho psychicky nestabilní přítelkyně však chce, aby skončil se svými nebezpečnými známostmi a začal se živit poctivě. To je ovšem to, co si mladík momentálně nemůže dovolit. Jestliže selže, bude o hlavu kratší. Tuto akční komedii má na svědomí režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski a v hlavních úlohách uvidíme Brada Pitta a Julia Robertsovou. (2001)

FILMY

Úplné bezvětříÚplné bezvětří (Dead Calm)
Nova - pondělí 22:45
Hvězda bývalé manželky Toma Cruise, Australanky Nicole Kidmanové (Ti druzí, Moulin Rouge), prvně výrazněji zazářila právě v tomto thrilleru. Společně se Samem Neillem (Jurský park) ztvárnili manželský pár, trávící dovolenou na malé jachtě uprostřed oceánu. Jednoho dne vyloví z vody trosečníka, ovšem když posléze zjistí, co je zač a budou ho chtít hodit zpátky, trosečník se nedá. Úplné bezvětří natočil zkušený veterán Phillip Noyce, a stejně jako většina jeho ostatních filmů (Sběratel kostí, Svatý), je i tento řádně přitažený za vlasy. (1989)

Prezidentův mužPrezidentův muž (The President´s Man)
Nova - středa 22:45
Stárnoucí akční hrdina 80. let a hlavní hvězda úspěšného seriálu Walker Texas Ranger, Chuck Norris, si v tomto televizním filmu zahraje stárnoucího agenta z ochranky amerického prezidenta, který si hledá svého nástupce (agent, ne prezident). (2000)

Ničitel Conan (Conan the Destroyer)
Prima - středa 22:40
O něco pohádkovější pokračování proslulého fantasy s Arnoldem Schwarzeneggerem. Roli barbara Conana odpovídá i úsporný slovní rejstřík hlavního hrdiny. Za povšimnutí stojí obsazení zpěvačky Grace Jonesové (bondovka Vyhlídka na vraždu) nebo obrovitého basketbalisty Wilta Chamberlaina. Režie Richard Fleischer (Tora! Tora! Tora!). (1984)

Limonádový Joe aneb Koňská opera
Nova - sobota 12:30
Arizóna je sice odvážných mužů zóna, ale je v ní místo třeba i pro Kalifornskou pěnici Tornádo Lou, desperáta Hogo Fogo nebo podvodníka Daga Bedmena. To vše opět spatříme v jedinečné parodii Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského. (1964)

První rytířPrvní rytíř (First Knight)
Nova - sobota 14:15
Jerry Zucker, režisér šílených parodií Přísně tajné nebo Připoutejte se, prosím a spoluautor Bláznivých střel už velmi úspěšným Duchem dokázal, že umí točit i normální filmy. Do své romance podle artušovské legendy obsadil Richarda Gerea (Pretty Woman) a koho jiného, než Seana Conneryho, jako krále Artuše. (1995)

Zamilovaný profesor 2: KlumpoviZamilovaný profesor 2: Klumpovi (Nutty Professor II: The Klumps)
Nova - sobota 21:55
Ohromný obézní profesor Klump si má vzít sexy štíhlou vědkyni se silikonovými implantáty (Janet Jackson). Ale co čert nechtěl, profesorovo alter ego – fešný Buddy Love – je opět na scéně a chce se dobrosrdečného tlusťocha zbavit jednou provždy. Ve své obligátní sedmiroli opět Eddie Murphy, režie Peter Segal (Bláznivá střela 33 1/3). (2000)

Drákula (Bram Stoker´s Dracula)
Nova - sobota 0:05
Volné převyprávění Stokerova nesmrtelného románu o transylvánském hraběti a jeho snaze přesídlit z Rumunska do Londýna. Proti jeho krvelačné snaze o dobytí britské metropole se pod vedením profesora Van Helsinga postaví skupinka přátel vyzbrojená špičatými plaňkami. Horor v důsledně stylových kulisách natočil F. F. Coppola (Kmotr) a obsadil do něj Keanu Reevese (Matrix), Winonu Ryderovou (Vetřelec: Vzkříšení) a Garyho Oldmana (Pátý element). (1992)

Hon na Šakala (The Assignment)
Prima - sobota 22:40
Docela zajímavě rozjetý thriller o obyčejném americkém důstojníkovi, k nerozeznání podobnému nechvalně proslulému teroristovi Carlosovi, ergo Šakalovi. Tato jeho vlastnost má dopomoci agentovi CIA (Donald Sutherland) k dopadení jeho dlouholetého nebezpečného protivníka - a možná i v nalezení chemických zbraní na území Iráku, kdo ví. Než k tomu dojde, začne být celý film bohužel poněkud silly. (1997)


Tipy Jana Jaroše: týden od 4. do 10. října - ART
Barry Landon, Knoflíkář, Ve spárech jakuzy...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.
Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

15. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Robert Downey Jr. si v Dolittle povídá se zvířátky a studio Universal doufá, že na to přijde hromada lidí.
Dwayne Johnson a Emily Blunt si v Expedice: Džungle zkusí vlastní variaci na Piráty z Karibiku

Dwayne Johnson a Emily Blunt si v Expedice: Džungle zkusí vlastní variaci na Piráty z Karibiku

14. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Piráti z karibiku tak trochu ztrácí dech a vlastně už dlouho žádná nebyli. A než jim Disney přichystá restart, zkusí to s adaptací jiné atrakce z Disneylandu: Jungle Cruise (v češtině Expedice: Džungle).