Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 27. prosince až 2. ledna

21. 12. 2004 - 9:52 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 27. prosince až 2. ledna zdroj: tisková zpráva

V 53. televizním týdnu: Dannyho parťáci (s Clooneym, Robertsovou, Damonem, Pittem), Ve stínu upíra Maxe Schrecka ( Willem Dafoe) a další. Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Dannyho parťáci Dannyho parťáci (Ocean´s Eleven)
Nova - neděle 20:00
Lupič Danny Ocean má pifku na Terryho Benedicta a zálusk na jeho tři kasina v Las Vegas. Dá tedy dohromady partičku dovedných specialistů na různé užitečné kousky, a rozjede vykrádačku za 150 milionů dolarů. Remake kriminální komedie ze staré školy je postaven především na obsazení a výkonech kvalitních herců - George Clooneyho, Julie Robertsové, Matta Damona a Brada Pitta. Vznikl pod taktovkou schopného Stevena Soderbergha (Solaris, Erin Brokovich) a v těchto dnech můžete v kinech vidět naméně příjemné a (zdá se) neméně úspěšné pokračování Dannyho parťáci 2. (2001).

FILMY

Pták na drátě (Bird on a Wire)
Nova - pondělí 15:45
Celých 15 let se daří žít Rickovi, korunnímu svědkovi v soudním procesu s prodejci drog, pod bezpečným pláštíkem nové identity. A kdyby náhodou nepotkal svou bývalou přítelkyni, mohl žít spokojeně dalších 15 let. Vedle sympatické dvojice Mel Gibson a Goldie Hawnová obsadil režisér John Badham (Číslo 5 žije) do svého krimi také Davida „Killnutého Billa“ Carradinea. (1990)

Návrat do budoucnosti (Back To The Future)
Prima - pondělí 12:05
První díl legendární dobrodružné sci-fi trilogie s Michaelem J. Foxem (seriál Všichni starostovi muži), do níž ho obsadil režisér Robert Zemeckis (Forrest Gump, Smrt jí sluší, Polární expres). Zatím určitě nejlepší film, resp. série filmů o cestování časem. Na jeho pokračování se můžete těšit hned v úterý od 12:10, třetí díl uvede Prima ve středu 12:15. (1985)

Stůj, nebo maminka vystřelí (Stop! Or My Mom Will Shoot)
Nova - úterý 16:15
Sylvester Stallone už v životě zkusil i nějakou tu komedii (Oscar), ale nevedlo se mu v nich pohříchu tak dobře, jako Arnoldovi. Matka přijíždí na návštěvu za svým synem, drsným detektivem Joe Bomowskim. Brzy se mu však začne plést do života, ale co je nejhorší - i do jeho nebezpečné práce. Režie Roger Spottiswoode (Šestý den, Zítřek nikdy neumírá). (1992)

Ve stínu upíra Ve stínu upíra (Shadow of the Vampire)
ČT2 - středa 20:00
Německý němý horor režiséra Friedricha Wilhelma Murnaua Upír Nosferatu (1922) jistě patří do zlatého fondu světové kinamatografie. Zásluhou produkční společnosti herce Nicolase Cage mohla vzniknout nízkorozpočtová fiktivní rekonstrukce o "skutečném" pozadí jeho natáčení. Je založena na přesvědčení filmového Murnaua (John Malkovich), že upíra dokáže dostatečně věrohodně zahrát jen upír. Ovšem soužití s tvorem prahnoucím po krvi nemusí pro nic netušící štáb dopadnout moc dobře. Zajímavě vykonstruovaná fikce, jejíž vykonstruovanost je jí v závěru až trochu na škodu. V titulní roli vampíra Maxe Schrecka Willem Dafoe, režie E. Elias Merhige. (2000)

Plnou parou vzad! Plnou parou vzad! (Boat Trip)
Nova - středa 22:10
Oddychová komedie o dvou chlapících, co se jim v lásce zrovna nedaří. Koupí si tedy dovolenou na výletní lodi v naději, že tam potkají davy povolných žen v bikinách. Jejich nadšení opadne ve chvíli, kdy zjistí, že obří zaoceánská loď je do poslední kajuty plná svobodných gayů bez stálého partnera (Roger Moore). V hlavních rolích uvidíme oscarového Cubu Gooding Jr. (Jerry Maguire) a vesměs neznámého Horatio Sanze. Jako svou prvotinu režíroval scénárista Mort Nathan. (2002)

Blbý a blbější (Dumb and Dumber)
Nova - středa 23:45
Hodně oddechová a vcelku fajn komedie o dvou poněkud nechytrých kamarádech, kteří jedou přes půl Ameriky, aby vrátili kufřík plný peněz jeho půvabné majitelce. O zavazadlo mají ovšem zájem i nekalé živly. Dva mamlasy hrají samozřejmě Jim Carrey (Věčný svit neposkvrněné mysli) a jinak docela seriozní herec Jeff Daniels (Purpůrová růže z Káhiry). (1994)

Křidýlko nebo stehýnko (L´aile ou la cuisse)
Prima - středa 19:55
Jeden z brilantních kousků ze staré školy francouzské komedie. Louisi de Funèsovi v něm zdatně sekunduje u nás méně známý komik Colouche. Funès hraje obávaného vydavatele prestižního kulinářského průvodce, jenž v přestrojení testuje kvalitu služeb restaurací. Ta, která u něj ztratí hvězdičku, má po byznysu. Režie Claude Zidi (Zvíře, Blázni ze stadionu, Velký bazar, Asterix a Obelix). (1976)

Vrchní, prchni!
Nova - pátek 13:35
Jedna z nejpříjemnějších komedií dvojice Svěrák-Smoljak. Chudý a alimenty zmítaný knihkupec Dalibor Vrána (Josef Abrhám) se rozhodne za každou cenu dostat do žita a stává se falešným vrchním. A do toho vesele stříkají ostřikovače, stírají stěrače a troubí klakson... (1980)

Pidilidi Pidilidi (The Borrowers)
Prima - sobota 13:40
Pidilidi žijí pod podlahou domu. Jeho majitel zemře a zlý obchodník s nemovitostmi chce nechat dům zbourat a postavit na jeho místě luxusní byty. Tehdy je načase se spřáhnout se synem majitele a hájit své zájmy. Rodinnou dobrodružnou komedii s Johnem Goodmanem (Flintstoneovi) natočil podle knižní předlohy Mary Nortonové Peter Hewitt (Garfield). (1997)

Statečné srdce (Braveheart)
Prima - sobota 19:55
V sukních oděným zarostlým vlasatým Skotům s ohromnými válečnými kladivy, velí Australan Mel Gibson, jako národní hrdina William Wallace. Ve svém abiciozním historickém velkofilmu ze 13. století se chopil režie a zahrál si i zmíněnou hlavní roli. Výsledkem je 5 Oscarů a zajímavá podívaná. (1995)

Může to potkat i vás (It Could Happen to You)
Nova - neděle 15:30
Přiměřeně romantický a přiměřeně přislazený příběh obyčejného policajta (Nicolas Cage), ještě obyčejnější servírky (Bridget Fondová) a nečekané čtyřmilionové výhry, o kterou se mají spravedlivě podělit. Policistova manželka je zásadně proti, takže není těžké odhadnout, jak to celé dopadne. (1994)


TV tipy Jana Jaroše: týden od 27. prosince do 2. ledna - ART
Malé životní etudy (Jack Nicholson), Nuda v Brně, Fimfárum Jana Wericha...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.