Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 24. - 30. května

21. 6. 2004 - 10:28 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 24. - 30. května zdroj: tisková zpráva

TV tipy: Zachraňte vojína Ryana, Mrchožrouti... Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE
Zachraňte vojína Ryana Zachraňte vojína Ryana (Saving Private Ryan)
Nova - pondělí 21:10
Režisér Steven Spielberg už nejednou dokázal, že jeho díla mohou inspirovat a posunout filmařské řemeslo o hezký kus dopředu. Válečné scény z bojů za II. světové války v Normandii natočil neuvěřitelně realisticky, a mám jen obavu, že český dabing a jiný než prostorový zvuk filmu uberou aspoň 50 % autenticity. V hlavní roli exceluje Tom Hanks, vojína Ryana si zahrál Matt Damon (Agent beze jména) a v jedné z vedlejších postav uvidíme i Vina Diesela (xXx). Snímek si odnesl 5 Oscarů. (1998)

FILMY

Bouřlivé dny Bouřlivé dny (Days of Thunder)
ČT1 - úterý 20:00
Tom Cruise a jeho bývalá životní partnerka Nicole Kidmanová (Ti druzí) se představí v romantickém akčním dramatu o horkokrevném automobilovém závodníkovi. Režisér Tony Scott (Poslední skaut, Pravdivá romance) bezezbytku zúročil všechny dovednosti, kterých nabyl při natáčení jeho prvního trháku Top Gun, a vytvořil jeho věrný klon s prakticky totožnou zápletkou. (1990)

Vlak plný peněz (Money Train)
Nova - úterý 21:55
Docela příjemně oddychová akční záležitost, postavená na drsné dvojici Wesley Snipes (Blade) & Woody Harrelson (Lid vs. Larry Flynt). Oba pracují jako policejní ochranka vlaku metra, který vozí peníze. Jeden z nich má velké dluhy a vidina naditých pytlů s penězi je pěkně lákavá. A navíc se do toho plete osudová žena Jennifer Lopezová (Cela, Lynchův U-Turn). (1995)

Cliffhanger (Cliffhanger)
Prima - středa 22:30
Možná poslední zábavný film Sylvestera Stallona, který měl vedle akce i nějaký ten příběh. Jako horský vůdce (s nezbytným traumatem z minulosti) se musí vypořádat se skupinou zločinců, jimž se někde vysoko v horách ztratilo letadlo se 100 miliony dolarů. Thriller natočil finský režisér Renny Harlin (Smrtonosná past 2), a objeví se v něm také Janine Turner ze seriálu Zapadákov. (1993)

Časožrouti (1/2) (The Langoliers)
ČT1 - sobota 11:25
Během normálního letu dopravního letadla zmizí za podivných okolností část cestujících a zbytek přistane na nepochopitelně opuštěném letišti. Minisérie natočená podle novely Stephena Kinga. U nás vyšla ve sbírce s názvem Čtyři po půlnoci. (1995)

Poslední Mohykán Poslední Mohykán (The Last of the Mohicans)
ČT1 - sobota 21:05
Líbivá, šablonovitá a poměrně volná adaptace slavné knihy J. F. Coopera, odehrávající se v 18. století v době bojů Francouzů a Angličanů o americké kolonie. V hlavní roli Daniel Day-Lewis (Gangy New Yorku), jako neohrožený zachránce Madeleine Stoweové (12 opic). (1992)

Vysoká hra patriotů Vysoká hra patriotů (Patriot Games)
ČT1 - sobota 23:45
Agent CIA Jack Ryan (Harrison Ford) překazí v Londýně atentát na důležitého člena královské rodiny, aby se vzápětí sám se svou rodinou stal cílem teroristů z IRA. Podle románu Toma Clancyho natočil Phillip Noyce (Sběratel kostí, Tichý Američan). (1992)

Batman navždy (Batman Forever)
Nova - sobota 14:15
Režisér Joel Schumacher (Volný pád, Telefonní budka) není žádný šumař, ale Batman prostě není jeho parketa. Temná atmosféra předchozích dvou dílů se vytratila a nastoupila křečovitá pompéznost, pouťová pestrost, jásavé barvy, barevná světýlka a "gulášovitý" scénář. Zajímavá je opravdu široká plejáda známých herců v hlavních a vedlejších (i hodně vedlejších) rolích: Val Kilmer, Jim Carrey, Tommy Lee Jones, Nicole Kidmanová, Chris O´Donnell, Drew Barrymoreová. (1995)

Konec světa Konec světa (End of Days)
Nova - sobota 21:50
Strážce zákona (Arnold Schwarzenegger) propadlý depresi ze smrti manželky a dcery, se stane jedinou nadějí lidstva před pekelníkem (Grabriel Byrne), usilujícím o nastolení krvavého zlořádu a věčného chaosu. Režisér Peter Hyams (Relic, Timecop) natočil vpravdě to, co se dalo očekávat. (1999)

Svědek (Witness)
Prima - sobota 22:55
Malý chlapec je jediným svědkem vraždy. Policista v podání Harrisona Forda ho musí ochránit, dokud nedojde k procesu. Problém je, že chlapec žije v komunitě Amenitů. Film natočil Peter Weir (Gallipoli, Truman Show) a představí se v něm Kelly McGillisová (Top Gun) a Danny Glover (Smrtonosné zbraně) jako záporňák. (1985)

Upír v Brooklynu (Vampire in Brooklyn)
Prima - sobota 1:00
Wes Craven, autor úspěšných teenagerských hororů Noční můra v Elm Street a Vřískot, uvařil s Eddie Murphym dost nemastnou neslanou kaši. Eddie hraje upíra Maxmiliána, jenž přijíždí do New Yorku, aby zde zachránil svůj rod před vyhynutím. (1995)

Temná polovina (Dark Half)
Nova - neděle 23:05
Co všechno může provést fiktivní románová postava, která vyleze z hrobu a začne si žít vlastním životem? Tentokrát se chopil knižní předlohy Stephena Kinga režisér řady psychopatických masakrů G. A. Romero (Noc oživlých mrtvol, Úsvit mrtvých), a výsledek tomu zcela odpovídá. (1993)

Atrové tipy Jana Jaroše na tento týden

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.