Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 23. až 29. srpna

23. 8. 2004 - 7:58 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 23. až 29. srpna zdroj: tisková zpráva

Ve 35., nejen televizním týdnu: Trhák pana Bowfingera, Robocop 4, Hitman 3, Smrtonosná past 2... Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Trhák pana Bowfingera Trhák pana Bowfingera (Bowfinger)
Nova - středa 20:35
Velmi příjemná komedie Franka Oze - toho, co mluví Jodu ve Hvězdných válkách a režíroval nově Stepfordské paničky. Napsal ji Steve Martin (Malý krámek hrůz) a sám se v ní ujal titulní role. Představuje chlapíka - nadšence, jehož snem je natočit trhák, ale chybí mu peníze a talent. Uchýlí se tedy ke lsti a rozhodne se filmovat akční hvězdu (výborný Eddie Murphy) skrytou kamerou a bez jejího vědomí. V roli naivní venkovské herečky uvidíme Heather Grahamovou (Z pekla). (1999)

FILMY

Robocop: Trosky a plameny (Robocop: Prime Directives IV - Crash and Burn)
Nova - pondělí 23:20
Závěrečná část čtyřdílné televizní minisérie, inspirované příběhem známého kyborga s mozkem zavražděného policisty. Obyvatelům Delta City hrozí zločinci s bioviry a Robocop pátrá po svých příbuzných. (2001)

Není úniku (Nowhere to Run)
Nova - úterý 21:50
Uprchlý trestanec na útěku narazí na farmu půvabné vdovy se dvěma malými dětmi. Zamiluje se do ní a pomůže jí ubránit se zloduchům, kteří ji chtějí připravit o střechu nad hlavou. Hrají Jean-Claude Van Damme a Rosanna Arquetteová (Můj soused zabiják, Crash). (1993)

Rozsudek noci Rozsudek noci (Judgment Night)
Prima - úterý 22:45
Partička čtyř kamarádů se vyhýbá dopravní zácpě, aby se dostala včas na boxerské utkání. Cestou se stanou náhodnými svědky brutální vraždy, a od té chvíle mají nebezpečné gangstery v patách. Atraktivní obsazení – Emilio Estevez (Mladé pušky), Cuba Gooding Jr. (Lepší už to nebude), Stephen Dorf (Blade) - zastřešuje režisér Stephen Hopkins (seriál 24 hodin, Predator 2). (1993)

Hitman 3 (The Hitman)
Prima - středa 22:05
Chuck Norris, aneb známý Walker Texas Ranger, se pod režijním vedením svého bratra Aarona ujal tentokrát role strážce zákona ze Seattlu. Má za úkol vypořádat se s místním mafiánským podsvětím a zůstat při tom naživu. (1991)

Action Jackson (Action Jackson)
Nova - čtvrtek 22:35
Normálně by to byla celkem průměrná detektivka o tvrdém poldovi Jericho Jacksonovi, který jede po své oběti nekompromisně jako buldozer. Ale podstatné je, že v ní uvidíme i začínající mladou a hlavně odhalenou Sharon Stoneovou. V titulní roli Carl Weathers (Rocky, Predator), dále hrají Craig T. Nelson (Poltergeist, seriál Policejní okrsek) a modelka a zpěvačka Vanity. (1988)

Smrtonosná past II Smrtonosná past II (Die Hard 2)
Nova - sobota 21:45
Málo povedené a velmi bezduché. Bruce Willis už má jen krůček k Supermanovi (nebo naopak), a tak pro něj není problém předvést teroristům na letišti pár opravdu neuvěřitelně šílených kousků. Natočil finský režisér Renny Harlin (Cliffhanger, Ostrov hrdlořezů).(1990)

Čtyři svatby a jeden pohřeb (Four Weddings and a Funeral)
Prima - sobota 22:30
Byť romantická, přesto – na rozdíl od hollywoodské recyklace – vkusná britská komedie o tom, jak se (spíš mladší) starý mládenec Hugh Grant osudově zamiluje do femme fatalle Andie MacDowellové. Kostra příběhu se pohybuje v mezích typické šablony, od milostného vzplanutí, přes jistou zmatenost a tápání, až po konečné prohlédnutí, kdy si oba – dokonce mám pocit, že v dešti - skočí do náruče. Tentokrát se to ale dá víc než vydržet. (1993)

Stíny mrtvých Stíny mrtvých (The Body)
ČT1 - sobota 20.50
V Jeruzalému je objevena hrobka a v ní nalezeno ukřižované tělo. Katolický kněz (Antonio Banderas) je vyslán, aby zjistil, zda se skutečně jedná o Ježíše Krista. Vlastní hledání pravdy ovšem vyvolává řadu politických, až extrémních reakcí. (2000)

Austin Powers: Špion, který mě vojel Austin Powers: Špion, který mě vojel (Spy Who Shagged Me)
Nova - sobota 00:10
Druhý díl potrhlé a přisprostlé komedie s komikem Mike Myersem (Wayneův svět) v roli ujetého špiona. Doktor Zloun se pomocí stroje času vrací do roku 1969, aby ovládl svět a sebral svému úhlavnímu nepříteli jeho "můžo". (1999)


Tipy Jana Jaroše: týden od 23. do 29. srpna - ART
Láska je láska, Město andělů, Na zlatém jezeře, Maach a Šebestova, k tabuli!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.