Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 13. až 19. září

13. 9. 2004 - 10:19 | Téma | red

Na co koukat v televizi (když už člověk musí...) - 13. až 19. září zdroj: tisková zpráva

Ve 38. týdnu na Tři krále, druhý díl Highlandera, Notting Hill, Godzillu... Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec

Jako vše, co autor napíše, je i tento televizní výběr do velké míry závislý na jeho vlastních preferencích, pohledu na svět, smyslu života, náladě, a tak vůbec. Neplatí to jistě absolutně, usilovně se v přehledech snaží zohlednit i obecný vkus, ale znáte to, přes něco vlak prostě nejede. Tak to tak, prosím, berte - zpravidla tehdy, propásnete-li kvůli němu svou oblíbenou telenovelu, estrádu nebo fotbal.

TIP TÝDNE

Tři králové Tři králové (Three Kings)
Nova - sobota 23:45
Zuří válka v Perském zálivu a tři američtí vojáci se rozhodnou zpestřit si svůj žold cihlami zlata, ukrytého v oáze uprostřed pouště. Nepřítel na tom však ještě není tak špatně, aby našim třem nenechavcům nedokázal jejich plány řádně zkomplikovat. I americké velení má určité podezření. Nakonec se bude muset iniciátor loupeže major Gates rozhodnout, zda má pro něj větší cenu zlato nebo životy nevinných civilistů. Žánrově poněkud oscilující dobrodružný film s Georgem Clooneym, Markem Wahlbergem a Ice Cubem. (1999)

FILMY

Highlander 2 Highlander II - Rebel (Highlander 2: Renegade Version)
Nova - úterý 22:30
Pokračování úspěšného Highlandera, nadále s Christopherem Lambertem a Seanem Connerym. Původní film se dočkal celkem tří pokračování (a tří seriálů), z nichž ani jedno nedosáhlo popularity prvního dílu. Děj Highlandera II se odehrává v roce 2004, kdy byl kolem zeměkoule vytvořen obal, zadržující ultrafialové záření. Na Zemi je tak neustále tma a horko. Podaří se Connoru MacLeodovi vrátit Zemi hvězdnou oblohu? (1990)

Mrazivý faktor Mrazivý faktor (Chill Factor)
Nova - čtvrtek 23:00
Mstivý plukovník a parta jeho hrdlořezů chtějí ukrást speciální bombu a smrtelně při tom zraní hodného vědce. Tomu se s vypětím posledních sil podaří uniknout a předat zbraň zmrzlináři a trafikantovi (Cuba Gooding Jr. a Skeet Ulrich). Jejich úkolem teď je odvézt bombu do bezpečí vojenské základny. Potíž je v tom, že zařízení vybuchuje při teplotě nad 10 stupňů Celsia a teroristé jsou jim stále v patách. (1999)

Čarodějky z Eastwicku Čarodějky z Eastwicku (The Witches of Eastwick)
ČT1 - sobota 21:10
Démonický (doslova) Jack Nicholson se na vlastní kůži přesvědčí, čeho jsou schopny tři zhrzené ženy středního věku, když není po jejich: Použít proti němu jeho vlastní zbraně – sexapeal a kouzla. Režisér George Miller (Šílený Max) do titulních rolí své mírně hororové komedie obsadil Cher (Silkwoodová), Susan Sarandonovou (Thelma a Luise) a Michelle Pfeifferovou (Batman se vrací, Vlk). (1987).

Notting Hill Notting Hill (Notting Hill)
Nova - sobota 21:25
Americká romantická komedie o tom, jak slavná bohatá herečka v náručí prostého pohledného knihkupce štěstí nalezla... a mohlo trvat věčně, nebýt těch dotěrných novinářů. Překvapivě příjemná záležitost s Juliou Robertsovou (Pretty Woman, Erin Brockovich) a Hugh Grantem (Čtyři svatby a jeden pohřeb, Deník Bridget Jonesové) v hlavních úlohách. (1999)

Porcelánový měsíc (China Moon)
Prima - sobota 22:40
Policista Kyle Bodine (Ed Harris) se zamiluje do životem těžce zkoušené Rachel (Madeleine Stoweová). Jeho náklonnost jde tak daleko, že kryje Rachel i tehdy, když zabije svého manžela. Bodinovu parťákovi (Benicio Del Torro) se ovšem celá záležitost nepozdává a má jisté podezření. (1991)

Godzilla (Godzilla)
Nova - neděle 16:50
Hollywood se prostřednictvím německého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot) chopil japonského artiklu a přetavil jej k obrazu svému. Jeho Godzilla nedává výrazný intelektuální smysl, ale je velká a je jí hodně. Grandiózní přehlídka počítačových triků oslní diváka natolik, že nemá nejmenší chuť protestovat a ochotně se nechá přes dvě hodiny tiše fascinovat. Nicméně, pokud na vás právě tohle nefunguje, pak raději přepněte na jiný kanál. (1998)

SERIÁL

Zkoušky z dospělosti (2/6)
ČT2 - sobota 13:40

25 let starý seriál o strastech a slastech maturitního ročníku gymnázia na malém městě. Zvláštní, jak se "středoškolský" žánr za ty roky změnil. Dnes už je to sice bez "soudruhů profesorů" a bez "svazáků", ale zase by možná scenárista nechal všechny teenagery pro větší efekt zmasakrovat motorovou pilou. (1979)

HUDBA

John Lennon: Come Together (1/2)
ČT2 - neděle 23:20
První část vzpomínkového koncertu, věnovaného legendárnímu členovi Beatles – Johnu Lennonovi. Záznam byl pořízen tři týdny po 11. září 2001 v Radio City Hall v New Yorku. Zazpívají si na něm např. Stone Temple Pilots, Alanis Morissette, Lou Reed, Sean Lennon nebo Cyndi Lauperová. (2001)


Tipy Jana Jaroše: týden od 13. do 19. září - ART
Kdo byl Stanley Kubrick, filmy Anděl Exit, Nevěra a další.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.