Na co koukat v květnu: Zombíci, psycho a rybaření

30. 4. 2021 - 10:05 | Dokina.cz | Matěj Svoboda

Na co koukat v květnu: Zombíci, psycho a rybaření zdroj: Foto: Netflix

I květen nejspíš budeme muset zvládnout bez kin, ale pár filmových novinek, které by nám mohly pomoci přežít to bez větší bolesti, tu naštěstí je.

Je libo psychologické drama s luxusním obsazením, akční řežbu s hromadou nemrtvých, nebo komorní thriller? Květnové streamovací novinky mají něco pro každého. 

Monster, 7. května, Netflix

monster zdroj: Foto: Netflix

Steve Harmon je sedmnáctiletý kluk z Harlemu, kterého čeká, když už ne zářivá budoucnost, tak minimálně bezproblémová. Studuje na výběrové střední škole a jde mu to víc než dobře, miluje film a jinak se nijak zvlášť neliší od většiny ostatních teenagerů. Moc neví, co se životem, ale je to hodný a ambiciózní mladík, jenž se drží od problémů daleko. Jenomže osud pro něj má jiné plány. 

Stevea jednoho dne obviní z vraždy a jeho život se zhroutí. Postupně se od něj odvrací jeho známí i přátelé a sám na vlastní kůži zjišťuje, jaké to je stát proti systému, jehož zástupci jsou přesvědčení o jeho vině. Steve se bude muset hodně snažit, aby očistil svoje jméno před spravedlností. A i když se mu to možná povede, určitě už to nebude stejný člověk jako dřív. 

Psychologické drama, které bylo s úspěchem promítané i na festivalu Sundance, láká mimo jiné i na Johna Davida Washingtona, hvězdu sci-fi Tenet. 

Kyslík, 12. května, Netflix

kyslík zdroj: Foto: Netflix

Režisér Alexandre Aja je specialista na horory, a především na ty krvavé. Jeho Noc s nabroušenou břitvou, Piranha 3D, a hlavně Hory mají oči jsou filmy pro diváky s hodně silným žaludkem, poslední dobou ale malinko zbrzdil. 

Jeho aligátoří Kořist byla taky fajn, a i když pořád poměrně drsná, až na nějakou tu ukousnutou ruku se to dalo. Teď je tu však Kyslík a zatím to vypadá, že Aja se tu vydá do trošku jiného subžánru. Pořád by mělo jít o horor, namísto krve a násilí dojde na psychologii a především klaustrofobii. Hlavní hrdinka v něm totiž po probuzení zjistí dvě nepříjemné věci. Za prvé má malinko zmatky ve své minulosti a moc si toho z ní nepamatuje, a za druhé se probudila na dost nepříjemném místě. 

Leží ve speciální kryokomoře a ta i přes všechny monitory okolo a hlas počítače, se kterým může komunikovat, vypadá spíš jako rakev. A aby toho nebylo málo, dochází jí vzduch. Zjistí včas, kde a proč se vlastně ocitla a povede se jí zachránit si život, nebo ji čeká jen bolestivá smrt? 

V hlavní roli se objeví Mélanie Laurent z Hanebných panchartů nebo 6 underground: Tajné operace. 

Žena v okně, 14. května, Netflix

žena v okně zdroj: Foto: Netflix

Režisér Joe Wright je specialista na historické filmy, natočil vynikající Pýchu a předsudek, a ještě lepší Pokání a Gary Oldman mu může děkovat za Oscara, kterého dostal jako Winston Churchill ve Wrightově Nejtemnější hodině. 

Teď se vrhl na mysteriózní thriller, jaký by určitě udělal radost Alfredu Hitchcockovi, Žena v okně se totiž inspirovala v jeho klasice Okno do dvora. Jeho hrdinkou je psycholožka Anna a má hodně nepříjemný problém. Trpí totiž agorafobií a má strach z otevřených prostor a davů, takže svůj byt opouští jen výjimečně. Přesto se seznámí se sousedkou Jane a stanou se z nich kamarádky. 

Jenže pak Anna jednoho dne vidí, jak Jane v jejím bytě někdo zavraždí, když se ale případu ujme policie, věci se zkomplikují. Na scéně se totiž objevuje žena, která tvrdí, že ona je Jane, a navíc o žádné mrtvole nikdo nic neví. Přichází Anna pomalu o rozum? Anebo si s ní její sousedi hrají? Komu může věřit, když ne sama sobě? 

V hlavní roli se objeví na Oscara šestkrát nominovaná Amy Adams a vedle ní třeba Julianne Moore nebo Gary Oldman. 

Armáda mrtvých, 21. května, Netflix

zdroj: Netflix

Las Vegas už není město plné peněz, hazardu, opulentních show, gigantických casin a zábavy. Je to město, které ovládli nemrtví. Celé bylo uzavřené do karantény a nic se nedostane ven, ani dovnitř. Ale kdo by sakra vůbec dovnitř chtěl? Jen někdo, kdo má hodně dobrý důvod. A Scott Ward jich má padesát milionů. 

Právě tuhle částku mu totiž nabídl majitel jednoho z casin, jenž tam při útěku nechal v obřím trezoru opravdu hodně peněz. A když se Scottovi podaří k nim proniknout a dostat je mimo Vegas, část z nich bude jeho. Profesionální drsňák tak dává dohromady staré spolubojovníky i nováčky, kteří jsou ochotni vyrazit spolu s ním do pekla a doufat, že to nejen přežijí, ale že na tom i pořádně zbohatnou. 

Jenže nikdo z nich netuší, že v Las Vegas na ně krom armády mrtvých čeká i pár dalších hodně nepříjemných překvapení. 

V hlavní roli uvidíte Davea Bautistu ze Strážců Galaxie a režíruje Zack Snyder, tvůrce komiksovek 300: Bitva u Thermopyl, Liga spravedlnosti nebo Watchmen: Strážci. 

Modrý zázrak, 27. května, Netflix

modrý zázrak zdroj: Foto: Netflix

Takže tu máme drsné drama, komorní horor, psychologický thriller a armádu nemrtvých monster. Něco klidnějšího by tedy možná nebylo od věci, že? Modrý zázrak by pro to mohl být ideální. Půjde o doják podle skutečné události, který se točí okolo dětí z dětského domova Casa Hogar v Mexiku a ten se ocitne ve velkých a hodně nepříjemných problémech. 

Chybí peníze a pokud se je nepovede rychle sehnat, skončí zavřený. Jak však může parta dětí něco takového dokázat? Jedna možnost by tu byla. Stačí se přihlásit na obří rybářskou soutěž a pochopitelně ji vyhrát. Jenomže konkurence je hodně velká a šance na vítězství malá. Ale tihle hrdinové jsou odhodlaní porvat se o svůj domov za každou cenu. Bude to stačit k tomu, aby si zachránili střechu nad hlavou? Hlavní role se ujal herecký veterán Dennis Quaid.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.