MOSLEY – nový animovaný film se chystá do kin

11. 2. 2020 - 15:17 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

MOSLEY – nový animovaný film se chystá do kin zdroj: tisková zpráva

Velkolepý výpravný animovaný film, který vznikl na Novém Zélandu, vstupuje do kin už 20. února. Za jeho vznikem stojí ale víc úsilí, než je na první pohled vidět. Jak titulní postava Mosley, tak i režisér projektu, se museli řídit heslem: Zvládneš se s tím porvat, když máš srdce obra.

Mosley a jeho rodina stejně jako ostatní kozloni slouží lidem. Nikoho ale nezajímá, že kozloni jsou inteligentní bytosti, které mluví a používají jazyk jako lidé. Mosley tvrdě pracuje celé dny na farmě, kterou ovládá výbušný farmář Simon. Když se jednoho dne Mosley vrátí po práci do své stáje, přijde jeho syn Rue s tím, že v lesích našel něco úžasného. Společně objeví starodávnou jeskyni s malbami bytostí velice podobných kozloňům – chodí ale vzpřímeně a mají ruce.

Mosley se rozhodne uprchnout z farmy a vydat se najít bájné Přímáky. Jen ti mu mohou pomoct osvobodit všechny kozloně, včetně jeho rodiny. Zlý farmář však za ním posílá svého lovce…

Kirby Atkins na svém režijním debutu pracoval roky, napsal k němu dokonce i scénář a nadaboval titulní roli kozloně Mosleyho. Mezitím se živil jako animátor hitů jako jsou Šmoulové 2, Alvin a Chipmunkové nebo Obr Dobr z produkce Stevena Spielberga. Jeho cesta k finální podobě filmu byla ale dlouhá.

Nápad vytvořit Mosleyho a vzniknul už před více jak dvaceti lety. Kirby se čerstvě oženil a založil rodinu. Pro psaní se inspiroval svým dětstvím, které strávil na prarodičů na farmě poté, co mu maminka zemřela. Chtěl se tak vyrovnat s touto velkou ztrátou.
Celou dobu, kdy tvořil, mu společnost dělala jeho malá dcerka Leah, která mu ve svých pěti letech začala kreslit postavičky. Kresby tužkou na papíře se v Kirbyho domácnosti začaly hromadit a on si je schovával celou dobu v soukromí. Byl to svět, který vybudoval společně se svojí dcerou.

Po čase, kdy postavičky rozpohyboval, se Kirby rozhodl dát jim i hlas. A opět přišla na řadu jeho dcera Leah. Spolu s tátou se vyřádili a nadabovali několik scének, díky čemuž postavy získaly zcela nový rozměr. A tak se stalo, že nakonec volba nadabovat malého kozloně z filmu MOSLEY padla právě na Leah. V konečné podobě filmu tak zazní její hlas, který si kdysi z legrace natáčela se svým tatínkem.

Další roky Kirby pracoval na finální podobě filmu, vytvářel storyboardy, film stříhal a přátelé i rodina mu pomáhali poskytovat další hlasy k postavám. Dělal to ve volném čase, zatímco pracoval na ostatních svých projektech. Leah začala studovat střední školu a Kirby pokračoval s filmem dál a dál.

V roce 2018, když Leah bylo už dvacet let a jejímu otci padesát, se film MOSLEY dostal do finální podoby díky koprodukci s čínskými filmaři. Práce se tak rozrostla na desítky lidí na dvou kontinentech, v Číně i na Novém Zélandu, domovu Kirbyho a jeho rodiny. Do filmu se vložili opravdoví profesionálové, kteří dali Mosleymu lesk a husí kůži nahánějící výpravnou hudbu. Hlasy postavám propůjčili profesionálové Lucy Lawless (Xena) nebo John Rhys-Davies (Pán prstenů).

Roky tvrdé práce, které začali na malé farmě kdesi na Novém Zélandu, se tak vyplatily. MOSLEY se stal přímou konkurencí hollywoodským animovaným trhákům a dostal se do kin po celém světě. V těch českých ho můžete vidět už v těchto dnech.

PODÍVEJTE SE NA TRAILER K FILMU, KTERÝ PŘICHÁZÍ DO KIN 20. ÚNORA

zdroj: Fénix Distribution

Zdroje: Inzerce

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.