Moderátorem nominačního večera Českých lvů bude Jan Budař

18. 1. 2010 - 13:01 | Téma | red

Moderátorem nominačního večera Českých lvů bude Jan Budař zdroj: tisková zpráva

Moderátorem nominačního večera výročních filmových cen Český lev bude jejich čtyřnásobný držitel, herec, scenárista, zpěvák a muzikant Jan Budař. Nominace vyhlásí 6. února v pražském kině Lucerna v přímém přenosu České televize. Předány budou o měsíc později ve Velkém sále tohoto paláce.

Budař získal prestižní křišťálové sošky za filmy Nuda v Brně (scénář, mužský herecký výkon v hlavní roli), Mistři (mužský herecký výkon ve vedlejší roli) a Václav (mužský herecký výkon ve vedlejší roli). Nominační večer už jednou uváděl.

"Byl to pro mě velký zážitek, protože přímý přenos je velmi zvláštní a adrenalinový obor. Nevíte nikdy, jak to dopadne. Jestli diváci budou v dobré náladě, jestli jim tu náladu nepokazíte, jestli oni ji nepokazí vám, jestli nevypnou proud nebo jestli nevypnou diváci televizi," uvedl Budař v tiskové zprávě. Slíbil, že opět zazpívá svou veselou píseň "Ať žije Český lev, ať žije český film".

Podle režiséra večera a předsedy ČFTA Petra Vachlera jim při výběru tématu a inspirace letos pomohl megahit Avatar režiséra James Camerona nebo nové dokumentární filmy na pokraji sci-fi. "Jsem zvědav, nakolik se přiblíží divácký zájem o Cameronův snímek akademickému vkusu," podotkl.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.