Moderátorem nominačního večera Českých lvů bude Jan Budař

- Téma autor: red

Moderátorem nominačního večera výročních filmových cen Český lev bude jejich čtyřnásobný držitel, herec, scenárista, zpěvák a muzikant Jan Budař. Nominace vyhlásí 6. února v pražském kině Lucerna v přímém přenosu České televize. Předány budou o měsíc později ve Velkém sále tohoto paláce.

Budař získal prestižní křišťálové sošky za filmy Nuda v Brně (scénář, mužský herecký výkon v hlavní roli), Mistři (mužský herecký výkon ve vedlejší roli) a Václav (mužský herecký výkon ve vedlejší roli). Nominační večer už jednou uváděl.

"Byl to pro mě velký zážitek, protože přímý přenos je velmi zvláštní a adrenalinový obor. Nevíte nikdy, jak to dopadne. Jestli diváci budou v dobré náladě, jestli jim tu náladu nepokazíte, jestli oni ji nepokazí vám, jestli nevypnou proud nebo jestli nevypnou diváci televizi," uvedl Budař v tiskové zprávě. Slíbil, že opět zazpívá svou veselou píseň "Ať žije Český lev, ať žije český film".

Podle režiséra večera a předsedy ČFTA Petra Vachlera jim při výběru tématu a inspirace letos pomohl megahit Avatar režiséra James Camerona nebo nové dokumentární filmy na pokraji sci-fi. "Jsem zvědav, nakolik se přiblíží divácký zájem o Cameronův snímek akademickému vkusu," podotkl.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.