Mistr hororu se po velké marvelovce vrací zpátky ke svému žánru

21. 12. 2022 - 11:21 | Novinky | Adam Homola

Mistr hororu se po velké marvelovce vrací zpátky ke svému žánru zdroj: Foto: Marvel

Hororová legenda Sam Raimi se pustí do svého dalšího děsivého kousku, ke kterému se vrátí po koketování s komiksovými filmy.

Po Smrt ve tmě (v originále Don’t Breathe) se pustí do novinky Don’t Move, tedy minimálně v názvu filmu do dalšího snímku, kde radí něco nedělat – jednou nedýchat, podruhé raději se ani nehýbat.

Scénář Don’t Move píší TJ Cimfel a David White a základní premisa je jednoduchá. Vrah veterán dá truchlící ženě injekci s paralyzující látkou. Žena tak musí utíkat, bojovat a schovávat se předtím, než jí tělo komplet vypoví službu.

Sam Raimi film točit ale nebude, nýbrž bude na celý proces dohlížet z pozice producenta, jako to ostatně dělal například u zmíněného Smrt ve tmě.

Raimi hororovému žánru dlouhodobě holduje, ostatně byl to právě on, kdo ho do velké míry pomáhal utvářet svojí kultovní sérií Lesní duch. Z méně známých kousků má pak na kontě třeba povedený menší horor Stáhni mě do pekla.

Bohaté zkušenosti má ale i z velké filmařiny, respektive z obřích komiksových blockbusterů, které taky spoluutvářel. Natočil totiž „první“ trilogii Spider-Man s Tobym Maguirem, která byla velice oceňovaná, respektive první dva díly byly parádní, trojka už své mouchy měla.

Raimi se pak od komiksových filmů vzdálil, jen aby se k nim letos vrátil, když natočil marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Ta sice špatná nebyla, ale žádný vrchol žánru to teda taky nebyl, tak snad se mu nový horor povede zprodukovat líp.

zdroj: Falcon

Zdroje: Empire Online

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

1. 2. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Apokalypsa se blíží a zabránit ji lze jediným způsobem. Zabili byste někoho, koho milujete, abyste zachránili lidstvo? 
Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

31. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

Připravte se na Kostlivce! Tedy adaptaci dalšího z příběhů spisovatele Stephena Kinga, kterého jistě netřeba dlouze představovat.
Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

30. 1. 2023 | Novinky | Adam Homola

Amazon to se seriály myslí očividně vážně, protože po velice nákladných Prstenech moci chystá další velkou věc: Tomb Raidera.
Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

27. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

DC pořád kope druhou ligu a pokud budou i nadále vznikat filmy jako Shazam!, kopat ji bude i nadále.