Mission: Impossible se na Pražském hradě natáčelo za plného provozu

3. 10. 2010 10:30 - Téma | Autor: red

Mission: Impossible se na Pražském hradě natáčelo za plného provozu Zdroj: Archiv

Jeden z největších hitmakerů v Hollywoodu Tom Cruise plnil dnes od rána svou filmovou misi v ruské uniformě uprostřed zahraničních turistů na Pražském hradě. Americký štáb tu natáčel za plného provozu. Jen průchod Matyášovou branou, v jejímž přilehlém objektu se filmovalo, byl uzavřen.

Čtvrté pokračování akční série Mission: Impossible bude mít světovou premiéru koncem roku 2011. Podle informací Unie filmových distributorů je do českých kin uvede pražský Bontonfilm 15. prosince 2011 v osmadvaceti kopiích opatřených českými titulky.

K natáčení si američtí filmaři ve spolupráci s domácí společností Stillking Films, která je koproducentem a zajišťuje služby v České republice, vybrali atraktivní pražské lokace. Od konce září však stihli natáčet i v mladoboleslavské věznici. Pražané je mohli vidět na Vyšehradě a do konce víkendu změní podobu Haštalské a Kozí ulice, kde dnes vznikal ruský bleší trh a výlohy dostávaly nápisy v azbuce. Barrandovští specialisté, kteří na snímku spolupracují, sem dovezli i rusky psané noviny a slunečníky s ruskými nápisy. Chodníky i ulice prošly za pomoci desítek brigádníků očistou, stejně jako zdi domů a vchodové dveře, z nichž další pracovní síly pracně odstraňovaly graffiti.

Mission Impossible, Tom Cruise

To na Pražském hradě to dnes vypadalo klidně, když členové ochranky a spousta pomocníků z produkce zvládala nápor stovek zahraničních turistů. Ti mohli čas od času zahlédnout i hlavní hvězdu připravovaného snímku - to když ho auto přivezlo na "plac" z jeho luxusního obytného vozu. Ten byl součástí rozsáhlého parkoviště na Hradčanském náměstí, složeného z desítek nákladních aut s technikou, karavanů, stanů s občerstvením a sociálních zařízení. Cruise si ale na nepřístupnou hvězdu nehrál; pro fanoušky překvapené jeho přítomností měl vždy v záloze svůj typický úsměv.

Ve filmu režiséra Brada Birda Mission: Impossible IV. si vedle Cruise v roli tajného agenta Ethana Hunta, který by měl podle některých zdrojů v tomto příběhu zahynout, zahrají například Jeremy Renner, Michael Nyqvist, hrdina kultovního seriálu Ztraceni Josh Holloway i ruský herec Vladimir Maškov. Snímek se bude natáčet především v Dubaji a také ve Vancouveru.

Cruise si vhodné lokality pro natáčení v Česku prohlédl už koncem září, kdy zavítal například na vršovické i Hlavní nádraží a do podzemí bývalé čističky odpadních vod v Bubenči.

Mission Impossible 3, Tom Cruise

Podle ředitelky odboru médií a audiovize ministerstva kultury Heleny Fraňkové tu americká strana díky vládnímu plánu pobídek získá nazpět část peněz prokazatelně utracených v České republice, což v tomto případě činí 57 milionů korun. Bude to pětina z částky, kterou vyplatí českým členům štábu za služby s natáčením spojené, členům komparzu a dalším filmovým profesím včetně úhrady pronájmů ulic a budov.

Třetí díl Mission: Impossible přišel v roce 2006 tvůrce na 150 milionů dolarů (2,6 miliardy korun), na tržbách z kin vynesl celosvětově téměř třikrát tolik. První díl Mission: Impossible, který se rovněž natáčel v Česku, se v kinech objevil v roce 1996, "dvojka" následovala o čtyři roky později. Celkem tyto tři části na celém světě vydělaly 1,4 miliardy dolarů (téměř 25 miliard korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.