Mission: Impossible se na Pražském hradě natáčelo za plného provozu

3. 10. 2010 - 10:30 | Téma | red

Mission: Impossible se na Pražském hradě natáčelo za plného provozu zdroj: tisková zpráva

Jeden z největších hitmakerů v Hollywoodu Tom Cruise plnil dnes od rána svou filmovou misi v ruské uniformě uprostřed zahraničních turistů na Pražském hradě. Americký štáb tu natáčel za plného provozu. Jen průchod Matyášovou branou, v jejímž přilehlém objektu se filmovalo, byl uzavřen.

Čtvrté pokračování akční série Mission: Impossible bude mít světovou premiéru koncem roku 2011. Podle informací Unie filmových distributorů je do českých kin uvede pražský Bontonfilm 15. prosince 2011 v osmadvaceti kopiích opatřených českými titulky.

K natáčení si američtí filmaři ve spolupráci s domácí společností Stillking Films, která je koproducentem a zajišťuje služby v České republice, vybrali atraktivní pražské lokace. Od konce září však stihli natáčet i v mladoboleslavské věznici. Pražané je mohli vidět na Vyšehradě a do konce víkendu změní podobu Haštalské a Kozí ulice, kde dnes vznikal ruský bleší trh a výlohy dostávaly nápisy v azbuce. Barrandovští specialisté, kteří na snímku spolupracují, sem dovezli i rusky psané noviny a slunečníky s ruskými nápisy. Chodníky i ulice prošly za pomoci desítek brigádníků očistou, stejně jako zdi domů a vchodové dveře, z nichž další pracovní síly pracně odstraňovaly graffiti.

Mission Impossible, Tom Cruise

To na Pražském hradě to dnes vypadalo klidně, když členové ochranky a spousta pomocníků z produkce zvládala nápor stovek zahraničních turistů. Ti mohli čas od času zahlédnout i hlavní hvězdu připravovaného snímku - to když ho auto přivezlo na "plac" z jeho luxusního obytného vozu. Ten byl součástí rozsáhlého parkoviště na Hradčanském náměstí, složeného z desítek nákladních aut s technikou, karavanů, stanů s občerstvením a sociálních zařízení. Cruise si ale na nepřístupnou hvězdu nehrál; pro fanoušky překvapené jeho přítomností měl vždy v záloze svůj typický úsměv.

Ve filmu režiséra Brada Birda Mission: Impossible IV. si vedle Cruise v roli tajného agenta Ethana Hunta, který by měl podle některých zdrojů v tomto příběhu zahynout, zahrají například Jeremy Renner, Michael Nyqvist, hrdina kultovního seriálu Ztraceni Josh Holloway i ruský herec Vladimir Maškov. Snímek se bude natáčet především v Dubaji a také ve Vancouveru.

Cruise si vhodné lokality pro natáčení v Česku prohlédl už koncem září, kdy zavítal například na vršovické i Hlavní nádraží a do podzemí bývalé čističky odpadních vod v Bubenči.

Mission Impossible 3, Tom Cruise

Podle ředitelky odboru médií a audiovize ministerstva kultury Heleny Fraňkové tu americká strana díky vládnímu plánu pobídek získá nazpět část peněz prokazatelně utracených v České republice, což v tomto případě činí 57 milionů korun. Bude to pětina z částky, kterou vyplatí českým členům štábu za služby s natáčením spojené, členům komparzu a dalším filmovým profesím včetně úhrady pronájmů ulic a budov.

Třetí díl Mission: Impossible přišel v roce 2006 tvůrce na 150 milionů dolarů (2,6 miliardy korun), na tržbách z kin vynesl celosvětově téměř třikrát tolik. První díl Mission: Impossible, který se rovněž natáčel v Česku, se v kinech objevil v roce 1996, "dvojka" následovala o čtyři roky později. Celkem tyto tři části na celém světě vydělaly 1,4 miliardy dolarů (téměř 25 miliard korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.