Michael Douglas bojuje s rakovinou v pokročilém stádiu

2. 9. 2010 - 9:00 | Téma | red

Michael Douglas bojuje s rakovinou v pokročilém stádiu zdroj: tisková zpráva

Michael Douglas doufá, že se mu podaří porazit rakovinu, kterou mu před časem lékaři zjistili. Prohlásil to v úterý večer v show Davida Lettermana. Pětašedesátiletý herec ovšem vyvolal zděšená usyknutí diváků, když dodal, že nádor, který mu lékaři našli v krku, je v jednom z nejpokročilejších stádií, napsala dnes agentura Reuters.

Vyšetření vzorku odebraného z krku podle Douglase potvrdilo, že jeho rakovina je ve čtvrtém stádiu. Na Lettermanův dotaz, zda jde o příznivou diagnózu, Douglas odpověděl: "Hm, ne. Člověk by byl raději v prvním stádiu ... ale to to není," dodal. "Problém, kterého se vždycky bojíte, je, jestli se to šíří. Ale předpoklady jsou dobré. ... " Doufá, že se to "s nějakými nemocnicemi a tím vším zlepší".

Podle odborníků pacienti s rakovinou hlavy a krku ve čtvrtém stádiu obvykle podstoupí operaci, ozařování a chemoterapii.

Douglas Lettermanovi přiznal, že si rakovinu přivodil kouřením a pitím. Se svým krkem si prý už nějakou dobu dělal starosti a spousta doktorů ho v začátkem léta prohnala sérií testů, ale nic nenašli. Po letní dovolené podstoupil ještě biopsii a ta jeho pokročilou rakovinu odhalila.

Michael Douglas, syn legendárního herce Kirka Douglase, je držitelem dvou filmových Oscarů, tří Zlatých globů, prestižní divadelní ceny Tony a mnoha dalších ocenění.
Do jeho rozsáhlé filmografie patří například snímky Hail, Hero! (1969), Čínský syndrom (1979), Základní instinkt (1992), Americký prezident (1995), Skvělí chlapi (2000) či Strážce (2006).

K jeho neznámějším a nejúspěšnějším producentským dílům patří film Přelet nad kukaččím hnízdem od režiséra českého původu Miloše Formana. Douglas je od roku 2000 ženatý s welšskou herečkou Catherinou Zeta-Jones. Mají spolu dvě děti - desetiletého Dylana a sedmiletou Carys. S předcházejícího manželství má už dospělého syna.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.