Michael Douglas bojuje s rakovinou v pokročilém stádiu

2. 9. 2010 - 9:00 | Téma | red

Michael Douglas bojuje s rakovinou v pokročilém stádiu zdroj: tisková zpráva

Michael Douglas doufá, že se mu podaří porazit rakovinu, kterou mu před časem lékaři zjistili. Prohlásil to v úterý večer v show Davida Lettermana. Pětašedesátiletý herec ovšem vyvolal zděšená usyknutí diváků, když dodal, že nádor, který mu lékaři našli v krku, je v jednom z nejpokročilejších stádií, napsala dnes agentura Reuters.

Vyšetření vzorku odebraného z krku podle Douglase potvrdilo, že jeho rakovina je ve čtvrtém stádiu. Na Lettermanův dotaz, zda jde o příznivou diagnózu, Douglas odpověděl: "Hm, ne. Člověk by byl raději v prvním stádiu ... ale to to není," dodal. "Problém, kterého se vždycky bojíte, je, jestli se to šíří. Ale předpoklady jsou dobré. ... " Doufá, že se to "s nějakými nemocnicemi a tím vším zlepší".

Podle odborníků pacienti s rakovinou hlavy a krku ve čtvrtém stádiu obvykle podstoupí operaci, ozařování a chemoterapii.

Douglas Lettermanovi přiznal, že si rakovinu přivodil kouřením a pitím. Se svým krkem si prý už nějakou dobu dělal starosti a spousta doktorů ho v začátkem léta prohnala sérií testů, ale nic nenašli. Po letní dovolené podstoupil ještě biopsii a ta jeho pokročilou rakovinu odhalila.

Michael Douglas, syn legendárního herce Kirka Douglase, je držitelem dvou filmových Oscarů, tří Zlatých globů, prestižní divadelní ceny Tony a mnoha dalších ocenění.
Do jeho rozsáhlé filmografie patří například snímky Hail, Hero! (1969), Čínský syndrom (1979), Základní instinkt (1992), Americký prezident (1995), Skvělí chlapi (2000) či Strážce (2006).

K jeho neznámějším a nejúspěšnějším producentským dílům patří film Přelet nad kukaččím hnízdem od režiséra českého původu Miloše Formana. Douglas je od roku 2000 ženatý s welšskou herečkou Catherinou Zeta-Jones. Mají spolu dvě děti - desetiletého Dylana a sedmiletou Carys. S předcházejícího manželství má už dospělého syna.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.