Mezi hvězdy festivalu v Cannes bude zřejmě patřit i Woody Allen

20. 3. 2010 - 19:39 | Téma | red

Mezi hvězdy festivalu v Cannes bude zřejmě patřit i Woody Allen zdroj: tisková zpráva

Mezi hlavní hvězdy chystaného 63. ročníku filmového festivalu v Cannes budou zřejmě patřit režiséři Woody Allen, Terrence Malick nebo Stephen Frears, napsala agentura AFP. Jména 20 celovečerních snímků, které se utkají o hlavní cenu festivalu - Zlatou palmu - budou oznámena 15. dubna.

Ceny bude udělovat porota, v jejímž čele usedne Američan Tim Burton, hrůzostrašný poeta, mezi jehož díla patří Střihoruký Edward nebo Ed Wood. Jeho zatím poslední film, Alenka v říši divů, je v USA kasovním trhákem.


Podle posledních kuloárových informací by mohl festival, který se koná od 12. do 23. května, otevírat snímek Robin Hood, jehož v režii Ridleyho Scotta ztvárnil Russell Crowe.
Mezi další očekávané filmy patří The Tree of Life od Terrence Malicka, v němž hrají Brad Pitt a Sean Penn. Malick dříve natočil například válečné drama Tenká červená linie.


Dva roky po uvedení romantické komedie Vicky Cristina Barcelona by se mohl mimo soutěž představit Woody Allen se snímkem You Will Meet a Tall Dark Stranger, ve kterém se setkají Naomi Wattsová, Antonio Banderas a Anthony Hopkins.


Na domácí půdě se představí například Francouzi Claude Lelouch se snímkem Ces amours-la nebo Xavier Beauvois s filmem Des hommes et des dieux.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.