MARTIN SCORSESE - přehlídka filmů v Aeru

26. 2. 2004 - 8:34 | Téma | red

MARTIN SCORSESE - přehlídka filmů v Aeru zdroj: tisková zpráva

Slavné i méně známé snímky významného režiséra. Kino Aero na konec února připravilo přehlídku filmů amerického režiséra Martina SCORSESEHO. Od 23

Kino Aero na konec února připravilo přehlídku filmů amerického režiséra Martina SCORSESEHO.

Od 23. do 28. února mohou návštěvníci kina AERO zhlédnout celkem 12 celovečerních filmů. Jako bonus bude před každým filmem promítán krátký videoklip BAD Michaela Jacksona, který Scorsese natočil v roce 1987.

Mezi nejvzácnější kousky této přehlídky jistě patří filmy, které se u nás objevily jen na několika projekcích a nejsou v běžné distribuci vůbec k vidění (BOXCAR BERTHA; ALICE UŽ TADY NEBYDLÍ; NEW YORK, NEW YORK; AFTER HOURS nebo KRÁL KOMEDIE). Jedná se o snímky z 70. a 80. let, pro které kino Aero obstaralo práva k jednorázovým projekcím. Nebudou ale chybět ani nejslavnější Scorseseho filmy – TAXIKÁŘ, MAFIÁNI či GANGY V NEW YORKU. V poslední den přehlídky - 28. února - bude promítán film ZUŘÍCÍ BÝK.

Všechny uvedené snímky budou uváděny v originální verzi a buď budou opatřeny českými titulky, nebo simultánně překládány do sluchátek. K vybraným filmům přednese lektorský úvod autor katalogových textů Vojěch Rynda, filmový publicista Tiscali.

Profil režiséra Maritna Scorseseho

V pražském kině Aero začala přehlídka filmů Martina Scorseseho

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

2. 12. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Konec roku bude v kinech velkolepý, vrací se totiž James Cameron se svým Avatarem. A nuda nebude ani na streamu, je libo pokračování detektivky Na nože?
První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.
Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

1. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Pokud se váš film jmenuje Medvěd na koksu (v originále Cocaine Bear), budí jistá očekávání. A novinka Elizabeth Bank svému názvu skutečně dostává.
Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

30. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Legendární španělský herec nepolevuje a objeví se i v nadcházejícím a netrpělivě očekávaném pátém Indiana Jonesovi. Nicméně on sám uvádí věci na pravou míru.