Maria plná milosti (Maria, llena eres de gracia/ Maria Full Of Grace)

19. 2. 2004 - 3:47 | Téma | red

Maria plná milosti (Maria, llena eres de gracia/ Maria Full Of Grace) zdroj: tisková zpráva

Berlinale 2004: Cena pro nejlepší herečku. Catalina Sandino Moreno jako pašeračka heroinu v dokumentárně realistickém dramatu Joshuy Marstona. Napsal: ŠIMON ŠAFRÁNEK. +Fotogalerie . Poněkud překvapivě získala hereckého medvěda v Berlíně Catalina Sandino Moreno za roli ve snímku Joshuy Marstona Maria, llena eres de gracia (Maria Full Of Grace/ Maria plná milosti)

Poněkud překvapivě získala hereckého medvěda v Berlíně Catalina Sandino Moreno za roli ve snímku Joshuy Marstona Maria, llena eres de gracia (Maria Full Of Grace/ Maria plná milosti). Pravdou je, že děvče téměř nesleze z plátna a dává vyrovnaný výkon. Na druhou stranu nepředvádí nic, nad čím by se ústa otvírala úžasem.

Marii je 17 a žije ve vesnici na sever od Bogoty. Dohromady s matkou, babičkou a starší sestrou a jejím miminem. Pracuje na růžové farmě a právě otěhotněla. Jednotvárný život se jí ale zajídá, a tak se při nejbližší příležitosti rozhodne odjet do města. Cestou potká světáka Franklina, který jí nabídne výnosnou fušku – převážet drogy do USA. Maria kývne a divák sleduje „postup práce“: Maria polyká drogy, Maria a dvě kamarádky sedají do letadla… a je jen otázkou času, kdy se komu udělá blbě, nebo koho lapí celníci. A když ani domluvení překupníci nejsou zrovna přátelé, praskají pod tlakem okolností i stará přátelství. Vrátí se Maria domů, nebo zůstane v USA?
Všechny komplikace jsou očekávatelné. Možná i díky tomu je Maria docela napínavá, ale rozhodně ne invenční.

Maria, llena eres de gracia Režisér sice nemá sklon k sentimentalitě, ale když už o většinového diváka nestojí, měl by mít něco pro náročnější obecenstvo. Zákruty příběhu však připomínají ty z okruhů F1. Forma (ruční kamera, zvukové ruchy) odpovídá nezávislým filmům, nepřináší ale nic nového, takže může jít o pouhou snahu navléct film do dokumentárního roucha.
Ostatně za Marií stojí produkce HBO Films, která vyrobila Van Santova Slona. Dle ohlasu, který Maria v Berlíně vzbudila, se zdá, že hra na superrealistická drama v dokumentárním střihu HBO zatím vychází – konec konců je jistější si scénu připravit, než čekat, jestli se vůbec odehraje.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.