Marc Shaiman a různí interpreti: Down With Love – soundtrack

25. 1. 2008 - 15:53 | Téma | red

Marc Shaiman a různí interpreti: Down With Love – soundtrack zdroj: tisková zpráva

Snímek Down with Love(Kašlu na lásku) spadá do malé retro vlny amerických filmů, která se za poslední rok a půl, společně s Majestic a Daleko od nebe, nenápadně zvedla a vyrazila do kin

Snímek Down with Love(Kašlu na lásku) spadá do malé retro vlny amerických filmů, která se za poslední rok a půl, společně s Majestic a Daleko od nebe, nenápadně zvedla a vyrazila do kin. V případě Kašlu na lásku se jedná o romantickou crazy komedii jako z dob šedesátých let, kdy se takové točily s Rickem Hudsonem nebo Dorris Dayovou.

Kromě slušné věrnosti ku inspiračnímu výše uvedenému zdroji, o nic dále nestojí ani hudba, vybraná pro film i soundtrack. Takhle to totiž opravdu hrálo v amerických komediích z 60. let, ale zajímavé na téhle hudbě je, že až na jednu výjimku (povinný Frank Sinatra) ji celou poskládali hudebníci z naší současnosti.

Hlavní roli na soundtracku hraje chlapík se „sinatrovským hlasem“ Michael Buble, jemuž spoluúčast na tvorbě hudby k filmu zajistila i možnost vydat si svoje debutové album Totally Buble. Bublea na disku zastupují tři songy, včetně nejlepšího úvodního duetu Down With Love s Holly Palmerovou.

Vedle Bublea na soundtracku najdete ještě třeba jazzůvku One Mint Julep od Xaviera Cugata a jeho orchestru, přezpívanou verzi sinatrovi hitovky Fly Me To The Moon od Astruda Gillberta nebo Every Day Is Holiday (With You) od Esthero, kterou považuji za vůbec nejvýraznější song z celé desky – jednak proto, že naprosto vyčnívá z koloritu celého alba a též proto, že je to velmi dobrý song.

Filmové fanoušky samozřejmě bude nejvíce zajímat duet Ewana McGerogora a Reneé Zellwegerové Here´s To Love, který je zábavný a svižný. A pak tu samozřejmě je něco pro milovníky instrumentální hudby, kterou obstaral Marc Shaiman a se kterou mám docela potíž, protože se jedná o průměrnou komediální rychlokvašku se soundem jako z 60. let. Stačilo mi slyšet jeho čtyři tracky dohromady celkem asi pětkrát a už jsem toho měl dost.

Verdikt: Nebýt čtyřech nudných Shaimanových tracků, které se okamžitě oposlouchají, bylo by to za jasných 100%, protože ostatní songy jsou retro, jsou dobré a jako celek nepůsobí kýčovitě. Takhle jsem musel s hodnocením dolů.

Hodnocení: 80 %

Seznam skladeb:

1. Down With Love - Holly Palmer/ Michael Buble
2. Barbara Arrives - Marc Shaiman
3. Fly Me To The Moon (In Other Words) - Frank Sinatra
4. One Mint Julep - Xavier Cugat And His Orchestra
5. For Once In My Life - Michael Buble
6. Girls Night Out - Marc Shaiman
7. Every Day Is A Holiday (With You) – Esthero
8. Kissing A Fool - Michael Buble
9. Barbara Meets Zip - Marc Shaiman
10. Fly Me To The Moon (In Other Words) - Astrud Gilberto
11. Love In Three Acts - Marc Shaiman
12. Here's To Love - Ewan McGregor

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.