Mamas&Papas, film Alice Nellis přichází do kin v polovině dubna

7. 4. 2010 - 20:30 | Téma | red

Mamas&Papas, film Alice Nellis přichází do kin v polovině dubna zdroj: tisková zpráva

Film Alice Nellis Mamas&Papas je mozaikou osudů několika manželských či partnerských dvojic, které ve zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého či zmařeného rodičovství. Režisérka se pomocí souběžného vyprávění několika příběhů snaží dokázat, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoli postavy. Dnes tento svůj snímek, jímž začínají regionální ozvěny Febiofestu, představila na projekci v Praze. Do kin přijde od poloviny dubna.

Film se natáčel poněkud v ústraní a měl příchuť něčeho neznámého i pro herce, mezi nimiž byli dvojnásobná držitelka Českého lva Zuzana Bydžovská, Martha Issová, Petr Franěk, Filip a Michal Čapkovi a také Zuzana Čapková. V jedné z rolí se objeví Ivan Shvedoff, který má za sebou účast na velkofilmech Nepřítel před branami a Bournův mýtus, hrál ve filmu England! a v pohádce Čert ví proč.

Alice Nellis natáčela svůj film chronologicky dvěma kamerami. Jedna zachycovala celou scénu, zatímco úkolem té druhé bylo soustředit se na detaily. Cílem bylo dosáhnout maxima "nehraných" emocí a poskytnout hercům možnost skutečně se stát svou postavou. I proto scénář existoval jen jako volně vyprávěné příběhy bez konkrétních dialogů, které herci předem neznali, byli nuceni na určité situace na místě reagovat. Přitom mnoho scén bylo intimních a citově náročných. I proto jim režisérka v závěrečných titulcích poděkovala.

"Protože neznali scénář, jejich odvaha musela mít širokospektrální charakter. Do každého dne natáčení vstupovali s tím, že se může stát cokoliv," řekla režisérka po projekci.

Mamas&Papas

Herečka Zuzana Čapková s natáčením problémy neměla."I když vlastně všechny pouštíte do své kuchyně. Ale po boku jsem měla manžela Filipa, který mě podržel," uvedla. "Bylo dobře, že se známe; některé věci mezi námi fungují i podprahově," doplnil ji Filip Čapka s tím, že režisérce věřili.

"Ta moje metoda neovlivňovala jenom herce. Smazávala totiž jakoukoliv bariéru mezi nimi řadou neherců v menších rolích. Ani kameramani netušili, co bude následovat," doplnila Nellis. Herci podle ní mohli mluvit svým jazykem i tempem a volit slova, která by jinak ani do scénáře nenapsala.

Téma vztahů mezi rodiči a dětmi prolíná všemi projekty této filmařky - od Ene Bene až k Tajnostem. Producent David Rauch přirovnal snímek Mamas&Papas k intimnímu velkofilmu. Natáčel se v Praze, v Ostravě a loni v létě i v Egyptě, kde vznikla řada záběrů při potápění. Ty se týkaly Václava Jiráčka a překvapivě i Zuzany Bydžovské - oba museli kvůli tomu projít potápěčským kurzem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.