Luc Besson chystá nový film - francouzský komiks Valerian a Laureline

13. 5. 2015 22:18 - Novinky | Autor: Vojtěch Karlík

Luc Besson chystá nový film - francouzský komiks Valerian a Laureline

Režisér Pátého elementu Luc Besson se poslední roky věnoval více produkování kasovních trháků, ale popularita posledního snímku Lucy jej zjevně posílila k dalšímu režisérskému počinu. Fanoušci tohoto bezesporu kultovního tvůrce se mohou těšit na adaptaci francouzského komiksu Valerian a Laureline.

Francouzský komiks vznikl již v roce 1967 a od té doby se jej prodalo více než 10 miliónů výtisků. Bessona prý toto dílo vždycky přitahovalo a bavilo, ale vlastně nikdy nepřemýšlel nad jeho zfilmováním. K tomuto kromu však nyní dospěl a ponejvíc se nyní raduje francouzská komiksová komunita.

Valerian

Budoucí Laureline v podání modelky Cary Delevingne.

Režisér chce do hlavních rolí obsadit herce Cara Delevingne and Dane DeHaana a natáčet začne již toto léto. Premiéru naplánoval druhou polovinu roku 2017. O dalším obsazení zatím nepadly žádné detaily.

Valerian

Zveřejněný vizuál nic neříká. Snad jen, že to může být fajn komiksový film, nebo pořádné béčko.

Besson odhalil i název chystaného díla a příběh. Valerian and City of Thousands Planets bude netypickým sci-fi a hádáme, že i hodně vizuálně zajímavým dílem. Valerian a Laureline zkoumají planetu Syrte, která hlavní a centrální planetou systému o tisícovce dalších světů. Úkolem hrdinů je zjistit, zda její obyvatelé nepředstavují nebezpečí pro naší planetu. Najdou však světy zmítající se před občanskou válkou a Valerian s Laureline si budou muset vybrat stranu, s níž spojí své síly. Tak tedy, řečeno bylo vše. Teď už jen doufat, že další film se Besssovi povede.

Zdroje: Cïnemablend

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Volání divočiny: první trailer na dobrodružnou jízdu s Harrisonem Fordem je tady

Volání divočiny: první trailer na dobrodružnou jízdu s Harrisonem Fordem je tady

20. 11. 2019 | Trailery | Adam Homola

První trailer na jeden z pravděpodobně posledních filmů, kde hraje Harrison Ford hlavní roli je tady.
Star Trek 4 nakonec přeci jen možná vznikne

Star Trek 4 nakonec přeci jen možná vznikne

20. 11. 2019 | Novinky | Adam Homola

Že by ten Star Trek 4 nakonec přeci jen byl? Studio Paramount je prý v posledních fázích vyjednávání s Noahem Hawleym (seriály Fargo, Sběratelé kostí, Legion a další), který, pokud na to kývne, bude další Star Trek psát, produkovat i režírovat.
Will Smith a Tom Holland se představují jako Špióni v převleku

Will Smith a Tom Holland se představují jako Špióni v převleku

19. 11. 2019 | Trailery | Adam Homola

Nový „super tajný“ trailer na Špióni v převleku se vám snaží připomenout, že pokud chcete jít na přelomu roku do kina na něco odlehčeného, měli byste vybrat právě tenhle animák.
Filmová filharmonie hrála v Rudolfinu pro milovníky sci-fi

Filmová filharmonie hrála v Rudolfinu pro milovníky sci-fi

18. 11. 2019 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Fanoušci vědeckofantastického žánru měli 9. listopadu opět svátek. Pražské Rudolfium rozvibrovaly melodie z toho nejlepšího, co filmový scifi svět nabízí. Orchestr Filmová filharmonie společně s pěveckým sborem předvedli ve vyprodané Dvořákově síni nejen notoricky známé skladby, ale zaujali také náročnějším výběrem.