Louis de Funes: Nevídáno, neslýcháno s dabingem Václava Faltuse

13. 4. 2011 12:20 - Téma | Autor: red

Louis de Funes: Nevídáno, neslýcháno s dabingem Václava Faltuse

Na 29. dubna se připravuje vydání DVD s klasickou francouzskou komedií s názvem "Nevídáno, neslýcháno". Zajímavé je, že se tento film dostane k českému divákovi oficiálně vůbec poprvé. Měl by být také zcela nově nadabován imitátorem a hercem Václavem Faltusem, který snad po úspěchu titulu "Jak vykrást banku" opět nezklame a obstojně "nahradí" Františka Filipovského.

Mnozí z vás po úvodních větách již asi tuší, že je zde řeč o filmu, v němž figuruje mnoha generacím českých diváků tolik blízký Louis de Funes.

Zkuste si tedy vybavit nezapomenutelný hlas pana Filipovského, nenapodobitelné grimasy Louise de Funese a podnikněte spolu se mnou krátkou výpravu po stopách děje snímku "Nevídáno, neslýcháno", abyste, až se objeví v trafikách, měli představu, o co se vlastně jedná.

Nevídáno, neslýcháno

Zápletka je prostá a značně bláznivá, ostatně jako jsme u filmů s rtuťovitým  matadorem francouzské komedie zvyklí. Jedná se o příběh svérázného a vychytralého pytláka Blaireaua, který je tentokrát v ne úplně běžné rovině ztvárněn Louisem de Funesem. Ten je, jak jinak, trnem v oku místnímu starostovi, protože, jak se zdá, představuje jediný rušivý element v klidném městě Montpaillard. I přes přísný zákaz lovení zvěře totiž pytlačí a svou kořist následně prodává místním občanům. Chytnout při činu se ho snaží poněkud přihlouplý strážník, ovšem marně. Souhrou komických okolností je však Blaireau nakonec přeci jen zatčen. Nikoli ovšem z důvodu pytlačení, ale kvůli obvinění z napadení onoho strážníka. Ve vězení ho však očekává nadmíru vstřícný ředitel, který s ním dokonce vyrazí tajně na lov. Mezitím město sužují dopady Bleaireuova zatčení - v restauracích nemají maso a na obyvatele doléhá tísnivý pocit, že se nic zajímavého neděje.

Louis De Funes ve filmu Nevídáno, neslýcháno

Dostane se kontroverzní pytlák z vězení a zachrání tak obyvatele města před nedostatkem bílkovin a ukrutnou nudou? Myslím, že byste se měli nechat překvapit. V každém případě lze konstatovat, že Blaireau, ač živel, je nepostradatelnou součástí Montpaillardu. A kdo ví, třeba na tom po zhlédnutí tohoto snímku budete podobně jako jeho zdrcení obyvatelé a budete mít nutkání podívat se na bláznivý příběh pytláka Blaireaua znovu. A musím zcela otevřeně říci, že to opravdu hrozí. "Slabinou" tohoto filmu je totiž jeho návykovost, která je doslova nevídaná, neslýchaná...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.