Louis de Funes: Nevídáno, neslýcháno s dabingem Václava Faltuse

13. 4. 2011 - 12:20 | Téma | red

Louis de Funes: Nevídáno, neslýcháno s dabingem Václava Faltuse zdroj: tisková zpráva

Na 29. dubna se připravuje vydání DVD s klasickou francouzskou komedií s názvem "Nevídáno, neslýcháno". Zajímavé je, že se tento film dostane k českému divákovi oficiálně vůbec poprvé. Měl by být také zcela nově nadabován imitátorem a hercem Václavem Faltusem, který snad po úspěchu titulu "Jak vykrást banku" opět nezklame a obstojně "nahradí" Františka Filipovského.

Mnozí z vás po úvodních větách již asi tuší, že je zde řeč o filmu, v němž figuruje mnoha generacím českých diváků tolik blízký Louis de Funes.

Zkuste si tedy vybavit nezapomenutelný hlas pana Filipovského, nenapodobitelné grimasy Louise de Funese a podnikněte spolu se mnou krátkou výpravu po stopách děje snímku "Nevídáno, neslýcháno", abyste, až se objeví v trafikách, měli představu, o co se vlastně jedná.

Nevídáno, neslýcháno

Zápletka je prostá a značně bláznivá, ostatně jako jsme u filmů s rtuťovitým  matadorem francouzské komedie zvyklí. Jedná se o příběh svérázného a vychytralého pytláka Blaireaua, který je tentokrát v ne úplně běžné rovině ztvárněn Louisem de Funesem. Ten je, jak jinak, trnem v oku místnímu starostovi, protože, jak se zdá, představuje jediný rušivý element v klidném městě Montpaillard. I přes přísný zákaz lovení zvěře totiž pytlačí a svou kořist následně prodává místním občanům. Chytnout při činu se ho snaží poněkud přihlouplý strážník, ovšem marně. Souhrou komických okolností je však Blaireau nakonec přeci jen zatčen. Nikoli ovšem z důvodu pytlačení, ale kvůli obvinění z napadení onoho strážníka. Ve vězení ho však očekává nadmíru vstřícný ředitel, který s ním dokonce vyrazí tajně na lov. Mezitím město sužují dopady Bleaireuova zatčení - v restauracích nemají maso a na obyvatele doléhá tísnivý pocit, že se nic zajímavého neděje.

Louis De Funes ve filmu Nevídáno, neslýcháno

Dostane se kontroverzní pytlák z vězení a zachrání tak obyvatele města před nedostatkem bílkovin a ukrutnou nudou? Myslím, že byste se měli nechat překvapit. V každém případě lze konstatovat, že Blaireau, ač živel, je nepostradatelnou součástí Montpaillardu. A kdo ví, třeba na tom po zhlédnutí tohoto snímku budete podobně jako jeho zdrcení obyvatelé a budete mít nutkání podívat se na bláznivý příběh pytláka Blaireaua znovu. A musím zcela otevřeně říci, že to opravdu hrozí. "Slabinou" tohoto filmu je totiž jeho návykovost, která je doslova nevídaná, neslýchaná...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.