Lepší už to nebude (As Good as It Gets) - DVD

23. 2. 2009 - 13:29 | Téma | red

Lepší už to nebude (As Good as It Gets) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: James L. Brooks Hrají: Jack Nicholson, Helen Huntová, Greg Kinnear, Cuba Gooding Jr

dvd_lepsi
Režie: James L. Brooks
Hrají: Jack Nicholson, Helen Huntová, Greg Kinnear, Cuba Gooding Jr.
Region: 2
Délka: 133 min.
Verze: widescreen (1,85:1)
Zvuk/jazyk: DolbyDigital 5.1 (anglicky, německy), Dolby Surround (anglicky)
Titulky: Anglické, české, polské, maďarské, islandské, indické, hebrejské, německé, turecké, dánské, švédské, finské, řecké, norské

Děj

Když někdo natočí inteligentní, nepitvořivou komedii se solidním hereckým obsazením, je to tak trochu malý zázrak. V roce 1997 zahřmělo, a z bezbarvé masy prvoplánových veseloher vypočítavě zaměřených na nějaké konkrétní publikum, které má zrovna prachy, se vynořil tenhle film. Je vkusný, nepodbíziví, nemanipulativní, originální, a v mezích Hollywoodu i nevykonstruovaný. Přitom je přiměřeně dojemný a vtipný. Zároveň si drží jistý odstup, takže může být přijatelný i pro lecjakého cynika. Takhle nějak bych si já osobně představoval jemnou komedii pro "nejširší masy".

Hodně pro celkové vyznění snímku udělal přesvědčivě nesympatický, nesnášenlivý a hulvátský spisovatel Jack Nicholson a trpělivá servírka Helen Huntová, kterou známe hlavně ze seriálu Jsem do tebe blázen (kde naštěstí vedle svého hereckého partnera nechala i svoje kašpárkování). Že se oba protiklady dají nakonec dohromady je jasné od první chvíle, ale pokud nepatříte k patologickým milovníkům příběhů se špatným koncem, nemělo by vám to v tomto případě vadit. A možná vás bude zajímat, že Huntová i Nicholson získali za své role Oscary.

Obraz a zvuk
Protože se jedná spíš o konverzační komedii, nebudeme od ní čekat oskarový zvuk. Ale jinak je na solidní úrovni a myslím, že nikoho nezklame. Totéž platí o obrazu. Ostrý, dobré detaily - prostě slušná práce.

Výbava
Disk není kdoví jak přeplněný bonusy, ale dostaneme na něm pěkný komentář lidí, kteří se na filmu podíleli - ať už jako herci nebo tvůrci. Konkrétně je to režisér James L. Brooks, skladatel Hans Zimmer, herci Helen Huntová, Greg Kinnear a - tadááá - Jack Nicholson. Jeho suché hlášky je vážně radost poslouchat (třeba když hodnotí úroveň herectví psa, jenž zde také vystupuje). Pak už jsou na DVD jen profily a "vysoce užitečný" trailer.

Hodnocení

dvd_recenze
Film 4/5 - Příjemná komedie se skvělými herci

dvd_recenze
DVD 2/5 - Komentář, filmografie, jinak standard

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.