Lepší teď než nikdy - recenze nové romantické komedie s Michaelem Douglasem v hlavní roli

16. 9. 2014 - 22:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Lepší teď než nikdy - recenze nové romantické komedie s Michaelem Douglasem v hlavní roli zdroj: tisková zpráva

Michael Douglas jako samolibý a nepříjemný postarší chlápek Oren ve filmu Lepší teď než nikdy je typickým protivou, kterého budeme milovat a velmi rychle si jej oblíbíme. Od začátku totiž víme, že přijde jeho polepšení.

Takové filmy máme prostě rádi. Hlavním hrdinou je někdo, kdo je na všechny kolem nepříjemný, zlý, zapšklý a nechutný. Přesně takový byl přeci před lety Jack Nicholson, když si zahrál v komedii Lepší už to nebude nerudného spisovatele, co změní svůj život kvůli hezké servírce.

zdroj: Cinemart

Americká komedie And So It Goes je v tomto ohledu velmi podobným zjevením. Jen tím protivou není Nicholson, ale realitní makléř Oren důchodového věku v podání Michaela Douglase. Lokální distributor projevil typickou zoufalost při překladu snímku, že jej prachsprostě nazval tak, aby onu slavnou komedii alespoň trochu evokoval. Naivní divák si tak logicky řekne: "Aha, to bude něco podobného." Není! Nevěřte takovým trapně průhledným marketingovým šidítkům.

Lepší teď nebo nikdy zdroj: tisková zpráva

Michael Douglas totiž postrádá onen šarm, kterým protiva Nicholson od začátku byl mnohým z nás vlastně velmi sympatický. Navíc jeho nerudnost byla z části zaviněna nemocí a každému z nás to bylo hned jasné. Oren Little je jen člověkem, který je nepříjemný na celé svoje okolí, sousedy a žije ve svém velkém domě. Zcela nelogicky jej proto uhání Diane Keatonová.

My samozřejmě od začátku tušíme, že se Oren musí změnit, protože v romantické komedii to jinak nejde. Takže když se na scéně objeví jeho malá vnučka, kterou chce pohlídat jeho syn, je vymalováno.

Z chlapíka, který baví diváky sprostými nadávkami se stane normální lidská bytost, která se prostě společně s Diane Keatonovou postará o holčičku.

Lepší teď nebo nikdy zdroj: tisková zpráva

Lepší teď než nikdy je naprosto průhledným filmem, kde není snad žádné překvapení. Každá scéna, každý okamžik je napsán tak, že dvacet minut dopředu víte, že přijde. Ve výsledku je to velmi špoatný film, který si však získá svojí bizarní rutinou diváky, takže za nějakých pět let se stane pravidelně reprízovanou vánoční nudou.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

První trailer na Uncharted staví Toma Hollanda do prekérních situací

První trailer na Uncharted staví Toma Hollanda do prekérních situací

21. 10. 2021 | Trailery | Adam Homola

Mysleli jste, že se filmové Uncharted vydá vlastní cestou a hry nechá raději stranou? Inu, hned první ukázka nás vyvádí z omylu.
Nolan pro svůj nový film o atomové bombě ulovil Emily Blunt

Nolan pro svůj nový film o atomové bombě ulovil Emily Blunt

21. 10. 2021 | Novinky | Adam Homola

Emily Blunt si plácla s Christopherem Nolanem a zahraje si v jeho dramatu o otci atmové bomby.
Marvel začal konečně natáčet třetí Strážce galaxie

Marvel začal konečně natáčet třetí Strážce galaxie

20. 10. 2021 | Novinky | Adam Homola

Novinku potvrdila přímo hlavní hvězda celé show, představitel Petera Quilla aka Star-Lorda, Chris Pratt.
Indiana Jones 5 dorazí až v létě 2023

Indiana Jones 5 dorazí až v létě 2023

19. 10. 2021 | Novinky | Adam Homola

Pátý Indiana Jones je nekonečný. Po sérii odkladů, průtahů a komplikací se sice konečně začal natáčet, ale příští léto se ho nedočkáme.