Lepší teď než nikdy - recenze nové romantické komedie s Michaelem Douglasem v hlavní roli

16. 9. 2014 - 22:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Lepší teď než nikdy - recenze nové romantické komedie s Michaelem Douglasem v hlavní roli zdroj: tisková zpráva

Michael Douglas jako samolibý a nepříjemný postarší chlápek Oren ve filmu Lepší teď než nikdy je typickým protivou, kterého budeme milovat a velmi rychle si jej oblíbíme. Od začátku totiž víme, že přijde jeho polepšení.

Takové filmy máme prostě rádi. Hlavním hrdinou je někdo, kdo je na všechny kolem nepříjemný, zlý, zapšklý a nechutný. Přesně takový byl přeci před lety Jack Nicholson, když si zahrál v komedii Lepší už to nebude nerudného spisovatele, co změní svůj život kvůli hezké servírce.

zdroj: Cinemart

Americká komedie And So It Goes je v tomto ohledu velmi podobným zjevením. Jen tím protivou není Nicholson, ale realitní makléř Oren důchodového věku v podání Michaela Douglase. Lokální distributor projevil typickou zoufalost při překladu snímku, že jej prachsprostě nazval tak, aby onu slavnou komedii alespoň trochu evokoval. Naivní divák si tak logicky řekne: "Aha, to bude něco podobného." Není! Nevěřte takovým trapně průhledným marketingovým šidítkům.

Lepší teď nebo nikdy zdroj: tisková zpráva

Michael Douglas totiž postrádá onen šarm, kterým protiva Nicholson od začátku byl mnohým z nás vlastně velmi sympatický. Navíc jeho nerudnost byla z části zaviněna nemocí a každému z nás to bylo hned jasné. Oren Little je jen člověkem, který je nepříjemný na celé svoje okolí, sousedy a žije ve svém velkém domě. Zcela nelogicky jej proto uhání Diane Keatonová.

My samozřejmě od začátku tušíme, že se Oren musí změnit, protože v romantické komedii to jinak nejde. Takže když se na scéně objeví jeho malá vnučka, kterou chce pohlídat jeho syn, je vymalováno.

Z chlapíka, který baví diváky sprostými nadávkami se stane normální lidská bytost, která se prostě společně s Diane Keatonovou postará o holčičku.

Lepší teď nebo nikdy zdroj: tisková zpráva

Lepší teď než nikdy je naprosto průhledným filmem, kde není snad žádné překvapení. Každá scéna, každý okamžik je napsán tak, že dvacet minut dopředu víte, že přijde. Ve výsledku je to velmi špoatný film, který si však získá svojí bizarní rutinou diváky, takže za nějakých pět let se stane pravidelně reprízovanou vánoční nudou.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.