Legendární Barbar Conan je zpátky

3. 8. 2011 13:30 - Téma | Autor: red

Legendární Barbar Conan je zpátky

Do kin se vrací legendární BARBAR CONAN v nové osvěžující úpravě s novým příběhem, důkladnými bojovými scénami a v plnohodnotném 3D.

Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna. V novém nadupaném zpracování se v hlavní roli objeví Jason Momoa, který svou razancí a bicepsy směle konkuruje Arnoldu Schwarzeneggerovi z původní filmové verze z roku 1982. Vedle Momoy se v dobrodružné klasice objeví Ron Perlman, Rose McGowan nebo Rachel Nichols.

Postava barbara Conana se poprvé objevila v povídkách Roberta E. Howarda v roce 1932, Conan tak stál u zrodu žánru fantasy a o dvacet let předběhl neobyčejně populární knihy J. R. R. Tolkiena. Slávu si však vydobyl především jako hrdina komixů Franka Frazetty. Tvůrci filmu v čele s režisérem Nispelem se pustili do kompletního přepracování příběhu podle původních Howardových povídek, vizuálně se snažili přizpůsobit Frazettovu stylu.

Jason Momoa jako Barbar Conan

Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy promění v  odhodlání zachránit národy Hyborie před mocnými silami zla. Krutý boj s nelítostnými nepřáteli se proplétá se souboji s odpornými monstry, jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla zůstává Conan a jeho síla a odvaha.

Snímek Barbar Conan uvede do kin 18. srpna 2011 společnost Hollywood Classic Entertainment.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.