Legally Blonde 2: Red, White and Blonde - soundtrack

25. 1. 2008 - 16:07 | Téma | red

Legally Blonde 2: Red, White and Blonde - soundtrack zdroj: tisková zpráva

Hudba k filmu Pravá Blondýnka 2 s Reese Witherspoonovou. Umanutí hollywoodští producenti plodí jedno pokračování úspěšného filmu za druhým. Elle Woodsová, která v prvním díle Legally Blonde úspěšně vyvracela pověry o hloupých blondýnách, je zpět v našich kinech i s novým cédéčkem

Umanutí hollywoodští producenti plodí jedno pokračování úspěšného filmu za druhým. Elle Woodsová, která v prvním díle Legally Blonde úspěšně vyvracela pověry o hloupých blondýnách, je zpět v našich kinech i s novým cédéčkem.

Soundtrack prvního dílu, na rozdíl od filmu, nestál za nic. Podobně je to i se soundtrackem z tohoto pokračování (platí to bohužel i o filmu). Ovšem pozor, chabý výběr písní má jednu velkou pointu (která se ovšem na kvalitě kompilace neodrazila) - texty a názvy písní "vtipně" narážejí v souvislosti s filmem na americký kongres, vládu (nebo bývalé vládní činitele), případně se tváří lehce agitačně...

Většinou sofistikovaný název songu ještě nepředurčuje jeho kvality, jak si můžeme všimnout především na několika hiphopových záležitostech z této desky: muzikantská formace pojmenovaná George Clinton (song Atomic Dog) a Deluxx Fold Implosion (I´m Just a Bill s nasamplovaným projevem Billa Clintona) nabízí přímo předpotopní hudbu, Leann Rimes a její We Can (American) není ničím jiným než obyčejným radiovým songem.

Ale abych jen nerýpal, pár songů je tu opravdu dobrých. Například Superchick (song Me Against The World) jsou zástupcem mladé vlny neopunku a jsou docela dost chytlaví, stejně tak Hope Seven.

Fakt, že si u mě soundtrack vysloužil lehce průměrné hodnocení 50% je zásluhou především starých osvědčených klasiků, kterými se tvůrci pojistili: John Lennon (Power to The People), Lou Reed (America) a především nestárnoucí Aretha Franklinová se Sisters Are Doin´It Fot Themselves.

Verdikt: Deska plná předpotopních rádiových rádoby hitovek, ozdobená třemi dokonalými výlety do minulých desetiletí - i tak je to příliš málo, aby CD stálo za koupi.

Hodnocení: 50 %

Seznam skladeb:

 1. We Can - Leann Rimes
 2. Breaktrough - Hope Seven
 3. Atomic Dog - George Clinton
 4. Me Against The World - Superchick
 5. I´m Just A Bill - Deluxx Fold Implosion
 6. Sisters Are Doin´It For Themselves - Aretha Franclin
 7. More Bounce In California - Sould Kid Numer
 8. For What It´s Worth - Candyskins
 9. Power To The People - John Lennon
 10. America - Lou Reed
 11. We Can (American) - Leann Rimes

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.