League of Extraordinary Gentleman - soundtrack

25. 1. 2008 15:52 - Téma | Autor: red

League of Extraordinary Gentleman - soundtrack

Hudba k filmu Liga výjimečných. SOUNDTRACK - League of Extraordinary Gentleman Cesta filmové hudby na cédéčko je někdy delší a strastiplnější, než by mohlo leckoho napadnout

SOUNDTRACK - League of Extraordinary Gentleman

Liga výjimečných - soundtrackCesta filmové hudby na cédéčko je někdy delší a strastiplnější, než by mohlo leckoho napadnout. Tak třeba producenti filmu League of Extraordinary Gentleman krátce před jeho premiérou přišly s „úžasným“ nápadem (a též jedinou formou) jakým budou šířit soundtrack z filmu. V digitální podobě si ho budou moc posluchači zakoupit a stáhnout na stránkách Apple Computers itunes.com a přehrávat ve formátu běhajícím jen na počítačích Macintosh. Tím ze soundtrackářů vlastně udělali téměř undergoundovou komunitu a víceméně i znemožnili možnost koupě soundtracku neameričanům (pokud tedy nevlastníte internetovou kreditní kartu).

Naštěstí jim brzy došlo, že takhle to asi nepůjde, že soundtrackářů s počítačem Mackintosh, ochotných podstupovat internetové platby a v nejhorším případě pak svoje zakoupené zboží hodiny stahovat z internetu, je opravdu minimum. Oslovili tedy společnost Varese Sarabande, která pak bleskurychle vydala pětapadesátiminutové nabušené score, které s Londýnským Symfonickým Orchestrem nahrál skladatel Trevor Jones.

V hudbě jsou hned z počátku znát typické Jonesovi rysy – dominantní dechová sekce, hrající téměř vždy hlavní roli, vedle ní pak smyčce a perkuse. Jonesova hudba je temná, gotická a co se týče akční a dobrodružné složky, je značně velkolepá. Víceméně si ji troufám označit za esenci toho nejlepšího z Jonesova mohutného score Dark City/Smrtihlav.

Akční skladby The Game Is On nebo Capturing Mr. Hyde patří vůbec k tomu nejlepšímu, co jsem v tomto žánru za poslední dobu slyšel. Jones se ale neomezuje jen na pouhou akci nebo dobrodružství, ale nabízí řadu témat pro různé postavy od Kapitána Nema (Nautilus – Sword of the Ocean) po Doriana Graye (Portrait of Dorian Gray). Vše je zahaleno do temného hávu (podobně jako tomu bylo již u zmiňovaného Smrtihlava). A navíc to zní velmi moderně!

Tedy až na pár výjimek jako např. Promenade by The Sea se silnými viktoriánskými vokály, které se příliš nehodí do kontextu ostatní hudby na disku, ale zase slouží filmu. I tak bych ale soundtrack zhodnotil velmi pozitivně.

V klasickém černobílém jednolistém bookletu vydavatelství Varese Sarabande najdete jen několik fotografií hlavních postavy z „ligy gentlemanů“.

Verdikt: Pokud chcete zažít opravdové hudební dobrodružství, je narozdíl od Pirátů z Karibiku Liga gentlemanů tou nejlepší volbou...

Hodnocení: 90 %

Seznam skladeb:

 1. Dawn of a New Century
 2. Kenya - Wait for Me
 3. Task Requires Heroes
 4. Promenade by the Sea
 5. Nautilus - Sword of the Ocean
 6. The Game is On
 7. Old Tiger
 8. Capturing Mr. Hyde
 9. Mina Harker's Secret
 10. Phantom's Lair
 11. Portrait of Dorian Gray
 12. Treachery
 13. Storming the Fortress
 14. May This New Century Be Yours
 15. Son of Africa

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

Na hraně zítřka 2 má připravený scénář a čeká až bude mít Tom Cruise čas

18. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Na hraně zítřka z roku 2014 bylo moc fajn, pokračování si zaslouží a pokud se nestane něco nepředvídatelného, také se ho dočkáme.
Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

Schwarzenegger: Trojčata budou, režisérovi to jenom trvá

17. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

O pokračování oblíbené komedie Dvojčata se mluví už řadu let, a ještě se o ní chvíli mluvit bude. Film by se měl jmenovat Trojčata, třetího bratra by měl hrát Eddie Murphy a vrátí se jak Arnold Schwarzenegger, tak Danny DeVito.
Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.