League of Extraordinary Gentleman - soundtrack

25. 1. 2008 - 15:52 | Téma | red

League of Extraordinary Gentleman - soundtrack zdroj: tisková zpráva

Hudba k filmu Liga výjimečných. SOUNDTRACK - League of Extraordinary Gentleman Cesta filmové hudby na cédéčko je někdy delší a strastiplnější, než by mohlo leckoho napadnout

SOUNDTRACK - League of Extraordinary Gentleman

Liga výjimečných - soundtrack Cesta filmové hudby na cédéčko je někdy delší a strastiplnější, než by mohlo leckoho napadnout. Tak třeba producenti filmu League of Extraordinary Gentleman krátce před jeho premiérou přišly s „úžasným“ nápadem (a též jedinou formou) jakým budou šířit soundtrack z filmu. V digitální podobě si ho budou moc posluchači zakoupit a stáhnout na stránkách Apple Computers itunes.com a přehrávat ve formátu běhajícím jen na počítačích Macintosh. Tím ze soundtrackářů vlastně udělali téměř undergoundovou komunitu a víceméně i znemožnili možnost koupě soundtracku neameričanům (pokud tedy nevlastníte internetovou kreditní kartu).

Naštěstí jim brzy došlo, že takhle to asi nepůjde, že soundtrackářů s počítačem Mackintosh, ochotných podstupovat internetové platby a v nejhorším případě pak svoje zakoupené zboží hodiny stahovat z internetu, je opravdu minimum. Oslovili tedy společnost Varese Sarabande, která pak bleskurychle vydala pětapadesátiminutové nabušené score, které s Londýnským Symfonickým Orchestrem nahrál skladatel Trevor Jones.

V hudbě jsou hned z počátku znát typické Jonesovi rysy – dominantní dechová sekce, hrající téměř vždy hlavní roli, vedle ní pak smyčce a perkuse. Jonesova hudba je temná, gotická a co se týče akční a dobrodružné složky, je značně velkolepá. Víceméně si ji troufám označit za esenci toho nejlepšího z Jonesova mohutného score Dark City/Smrtihlav.

Akční skladby The Game Is On nebo Capturing Mr. Hyde patří vůbec k tomu nejlepšímu, co jsem v tomto žánru za poslední dobu slyšel. Jones se ale neomezuje jen na pouhou akci nebo dobrodružství, ale nabízí řadu témat pro různé postavy od Kapitána Nema (Nautilus – Sword of the Ocean) po Doriana Graye (Portrait of Dorian Gray). Vše je zahaleno do temného hávu (podobně jako tomu bylo již u zmiňovaného Smrtihlava). A navíc to zní velmi moderně!

Tedy až na pár výjimek jako např. Promenade by The Sea se silnými viktoriánskými vokály, které se příliš nehodí do kontextu ostatní hudby na disku, ale zase slouží filmu. I tak bych ale soundtrack zhodnotil velmi pozitivně.

V klasickém černobílém jednolistém bookletu vydavatelství Varese Sarabande najdete jen několik fotografií hlavních postavy z „ligy gentlemanů“.

Verdikt: Pokud chcete zažít opravdové hudební dobrodružství, je narozdíl od Pirátů z Karibiku Liga gentlemanů tou nejlepší volbou...

Hodnocení: 90 %

Seznam skladeb:

 1. Dawn of a New Century
 2. Kenya - Wait for Me
 3. Task Requires Heroes
 4. Promenade by the Sea
 5. Nautilus - Sword of the Ocean
 6. The Game is On
 7. Old Tiger
 8. Capturing Mr. Hyde
 9. Mina Harker's Secret
 10. Phantom's Lair
 11. Portrait of Dorian Gray
 12. Treachery
 13. Storming the Fortress
 14. May This New Century Be Yours
 15. Son of Africa

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.