Laura Antonelli, bývalá filmová hvězda žijící v bídě, dostane rentu od státu

10. 6. 2010 - 18:30 | Téma | red

Laura Antonelli, bývalá filmová hvězda žijící v bídě, dostane rentu od státu zdroj: tisková zpráva

Italský ministr kultury Sandro Bondi přiřkl bývalé filmové hvězdě Lauře Antonelliové doživotní rentu, která by jí měla umožnit důstojnější existenci. Herečka, která pracovala s některými z nejvýznačnějších režisérů a ve své době zalidňovala erotické sny mladých i méně mladých, totiž v poslední době přežívala za pouhých 500 eur (12.500 korun) měsíčně. Na její situaci upozornil v otevřeném dopisu její přítel, herec Lino Banfi.

Ministr se při svém rozhodnutí opřel o zákon, který umožňuje podpořit do bídy upadnuvší význačné umělce. Francouzský list Le Monde napsal, že Antonelliová žije v izolaci v ošumělém bytě v Ladispoli asi 40 kilometrů od Říma. Čas vyplňuje poslechem kázání na katolické rozhlasové stanici Radio Maria.

Antonelliové, svého času jedné z nejkrásnějších italských hereček, je 68 let. Českým divákům je známá hlavně z filmu Bože, jak hluboko jsem klesla!, který v roce 1974 natočil režisér Luigi Comencini. Na kontě má i hodnotnější snímky, především Nevinný z roku 1976, režírovaný Luchinem Viscontim. Točila i s Dinem Risim, Ettorem Scolou a Luigim Zampou. V letech 1973 a 1981 získala nejvyšší italské filmové ocenění - Donatellova Davida.

Její kariéra se zlomila začátkem 90. let, kdy byla kvůli drogám odsouzena do vězení. V odvolacím procesu byla zproštěna viny, ale nový start se jí nepodařil a neštěstí dovršilo znetvoření po zpackaném zkrášlovacím zákroku.

V reakci na ministrovo rozhodnutí vzkázala, že děkuje všem, kdo se o ni starali. "Líbilo by se mi žít důstojněji a klidněji, i když pozemský život už mě nezajímá. Chtěla bych jenom, aby se na mě zapomnělo."

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.