Laura Antonelli, bývalá filmová hvězda žijící v bídě, dostane rentu od státu

10. 6. 2010 - 18:30 | Téma | red

Laura Antonelli, bývalá filmová hvězda žijící v bídě, dostane rentu od státu zdroj: tisková zpráva

Italský ministr kultury Sandro Bondi přiřkl bývalé filmové hvězdě Lauře Antonelliové doživotní rentu, která by jí měla umožnit důstojnější existenci. Herečka, která pracovala s některými z nejvýznačnějších režisérů a ve své době zalidňovala erotické sny mladých i méně mladých, totiž v poslední době přežívala za pouhých 500 eur (12.500 korun) měsíčně. Na její situaci upozornil v otevřeném dopisu její přítel, herec Lino Banfi.

Ministr se při svém rozhodnutí opřel o zákon, který umožňuje podpořit do bídy upadnuvší význačné umělce. Francouzský list Le Monde napsal, že Antonelliová žije v izolaci v ošumělém bytě v Ladispoli asi 40 kilometrů od Říma. Čas vyplňuje poslechem kázání na katolické rozhlasové stanici Radio Maria.

Antonelliové, svého času jedné z nejkrásnějších italských hereček, je 68 let. Českým divákům je známá hlavně z filmu Bože, jak hluboko jsem klesla!, který v roce 1974 natočil režisér Luigi Comencini. Na kontě má i hodnotnější snímky, především Nevinný z roku 1976, režírovaný Luchinem Viscontim. Točila i s Dinem Risim, Ettorem Scolou a Luigim Zampou. V letech 1973 a 1981 získala nejvyšší italské filmové ocenění - Donatellova Davida.

Její kariéra se zlomila začátkem 90. let, kdy byla kvůli drogám odsouzena do vězení. V odvolacím procesu byla zproštěna viny, ale nový start se jí nepodařil a neštěstí dovršilo znetvoření po zpackaném zkrášlovacím zákroku.

V reakci na ministrovo rozhodnutí vzkázala, že děkuje všem, kdo se o ni starali. "Líbilo by se mi žít důstojněji a klidněji, i když pozemský život už mě nezajímá. Chtěla bych jenom, aby se na mě zapomnělo."

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.