Kurýr: Restart - recenze nejbizarnějšího restartu Luca Bessona

5. 9. 2015 22:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Kurýr: Restart - recenze nejbizarnějšího restartu Luca Bessona

Série Kurýr se vždycky lépe snášela na domácím videu v obývacích pokojích, než ve velkém kinosále. Mohli jste přetáčet, ležet a odbíhat. Nově provedený restart populární značky bude mít problémy v jakémkoliv prostředí natěšeného diváka na nový film s Jasonem Stathamem. Proč? protože v něm už tenhle malý, ale jinak docela hbitý herec, nehraje. Kurýr: Restart je prostě jen posledním ždímáním peněz z něčeho, co bylo kdysi solidní dojnou krávou.

Zápletka je laciná, ale všichni ve filmu vypadají hodně exkluzivně. Dokonce máte pocit, že filmaři úplně zapomněli na poďobané, krátké, tlusté a všelijak pokřivené normální lidi. Všichni utekli z focení pro nějaký pánský plátek a teď hrají ve filmu. Špatně. Ed Skrein hraje kurýra Franka, co se rozhodně pomoci ve mstě prostitutkám z francouzské Riviéry proti zlé ruské mafii. Pomalu a váhavě před lety filmaři pouštěli Rusko zpět do filmů jako hlavní zlouny. Dnes však jde opět o otřepané klišé.

Kurýr Restart

Až po hodně dlouhé době mi došlo, že i Statham se v původní sérii jmenoval Frank Martin, což mne v kině přivedlo k zuřivému googlování, abych zjistil, že sleduji snímek, který jako všem těm již natočeným předchází. Jakmile tato pravda vyleze na světlo boží, začnete ten film nenávidět. najednou si říkáte, jak je možné, že je to tak blbé a prostinké?

Jediným známým hercem v novém Kurýrovi je Ray Stevenson, kterého však nebudete znát pod jeho jménem, ale jako člověka, co už prostě někde hrál. Střílí se, jezdí se rychle, hodně se mluví, ale nic z toho nestojí za zlámanou grešli.

Kurýr Restart

Z původní série nezůstalo nic a je vidět, že se o to ani duchovní otec a producent Luc Besson nesnažil. Prostě si jen řekl, že natočí něco, co bude obsahovat v názvu slovo kurýr. A ještě jedna věc. Když je film hodně špatný, tak se stydím. Za herce, za režiséra a je mi trapně, že to jako vidím, že se jim to nepovedlo. Tak přesně takhle jsem se cítil v sobotu odpoledne.

Hodnocení: 20 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.